Jump to content

Leel00

Klubowicz
 • Content Count

  530
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Kraków
 • Akwarium
  500l plumkadełka

Recent Profile Visitors

1311 profile views
 1. Na quadriego nie ma mocnych....może to przypadek, że quadri zachorzał... A czy on czasem nie jest w trakcie podziału/tuż po?
 2. Refugium w komorze spływu to kiepski pomysł - zasyfi się pieronem. Chyba, że skarpeta jako filtracja.
 3. Leel00

  Azotany w soli

  A mierzyłeś samą RODI i masz pewność, że test (jaki) jest OK?
 4. Zapomniałeś przeczytać wątku...
 5. Być może czujniki zbyt blisko siebie
 6. Wygląda jak infekcja bakteryjna. Co do reszty ryb - to patogen już dawno w zbiorniku. Jak ryby są zdrowe i "mocne", to nic nie powinno się stać. Po pierwsze to zapewnij jak najlepsze warunki w akwarium. Możesz zastosować kąpiele w metronidazolu, lampa UV... Ile ma ten zbiornik? Nie wygląda na dojrzały....jakie parametry?
 7. Natężenie "słonecznego" UV-A na poziomie morza to około 2,5W/m^2 powierzchni. Twoje diody (zakładając, że maja prawdziwe parametry mocy i nie sieją jakimiś dziwnymi długościami ) są bezpieczne. Co do pochłaniania przez wodę, to 20cm głębokości zmniejsza natężenie światła ponad 10x. Jeżeli faktycznie masz przy tych diodach efekt "WOW" - OK. Sprawdź za czas jakiś czy plastiki wokół diod ci nie żółkną i nie zaczynają się sypać
 8. Leel00

  Szafka pod akwarium

  Pół tony też wytrzyma...
 9. @premiero twoja wklejka zupełnie nic nie wnosi. Dalej zostaje, że niektóre gąbki (zwłaszcza te bardziej głębinowe i cenne) nie kochają powietrza, a inne mają to w ... oskulum. Szkarłupni też nie wolno niby przenosić poza wodą, a jakoś spokojnie przeżywają. Tak więc jest tak jak z koralami. Niektóre zdychają jak tylko mają okazję, a inne są jak majano i aiptasia.
 10. Leel00

  Jaki to koral

  Palitoksyna wytwarzana jest również przez Symbiodinium, czyli grupę endosymbiotycznych bruzdnic. Występuje również u ukwiałów, krabów i ryb...ot taka ciekawostka
 11. Policzcie sobie - jaki styk z "powietrzem" ma powierzchnia wody w baniaku, a jaki w odpieniaczu. Płaska powierzchnia a tysiące bąbelków. Jak torebka foliowa a płuca. W takim wypadku przykrywanie szybą ma minimalny wpływ na całość.
 12. Leel00

  wentylator + zasilacz

  Przy zasilaczy podawane jest maksymalne obciążenie, przyy wentylatorach - ile "biorą" Zasilacz ma 100mA do dyzpozycji, a wentylatory biorą 30-50 mA. Powinno dać radę...
 13. Czułki nie czułki, to nadal wieloszczet Wieloszczetów jest od metra i ciut ciut (pomijając, że niektóre mogą mieć koło metra :)) To z lewej to może być phyllochaetopterus na gigancie.
 14. To co piszesz to było by samorództwo ;). Sucha skała i świeża solanka wykluczają jakiekolwiek morskie życie. Coś trzeba zasiać, coby urosło. Albo jesteś Stwórcą Odpowiedzią są ryzoidy, które są sposobem rozmnażania wegetatywnego, a tworzą się u podstawy glona.
 15. Rozsiewanie valonii przez ich przebijanie to poniekąd mit. "Pelne spor" mogą być największe okazy. Generalnie valonia rozmnaża się przez najzwyklejszy podział. W końcu te wszystkie mitraxy i inne zjadacze to ją pękają no nie? Rozmnażanie poprzez spory zachodzi najczęściej w przypadku znacznego pogorszenia warunków, kiedy trzeba się przesiąść na inne siedlisko.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.