-
Liczba zawartości
954 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Profile
Forum
Galeria
Kalendarz
Blogi
Articles
Member Map
Sklep
Zawartość dodana przez Darek85
-
Jebao MDP-2500 falowanie obrotów
Darek85 odpowiedział klifort → na temat → Pytania o sprzet 60 - 250 L
Ktoś opisywał podobny problem. Przyczyną mogą być skoki napięcia w sieci spowodowane np fotowoltaiką w twojej okolicy. Spróbuj zmierzyć zasilanie w domu w momencie jak pojawia się problem z pompą. -
ZBIORNIK ZNALAZŁ JUŻ NOWY DOM. DO ZAMKNIĘCIA Oddam zbiornik wraz z całym życiem. Oddaje: Zbiornik 140x50x50cm, komin z lewej strony (z kominem 150cm), tył i lewy bok czarny lakobel. Cyrkulatory RW8, OW8, OW4. W zbiorniku została duża Euphylia około 30 główek, duża Acropora, dwa duże Ricorea, Milka która ucierpiała w trakcie letnich upałów, ale już odrasta i jakieś pojedyńcze Zoasy. Z ryb dwa nieduże pokolce Hepatus i Ctenochaetus, Zebrasoma, Błazenek, Anthias samczyk i dwie babki pholidichthys leucotaenia (duże wybarwione). Do tego jeżowiec Globulus, Sporo ślimaków (jeden mały porcelanowy) UWAGA: Oddaje wymieniony wyżej zbiornik z cyrkulatorami i całym życiem. Orurowanie wraz z zaworem bramowym, Sump 100x40x40. Zbiornik dolewki 20x40x40 wraz z pompką dolewki i czujnikiem poziomu, grzałka i termostat AquaMedic. Dołoże prawie całe wiadro soli AF ReefSalt, refraktometr, Hanke na PO4 Pudełko aklimatyzacyjne własnej roboty i całą resztę drobnicy która przez lata się nazbierała. Nie oddaje stelaża, pompy obiegowej pompy dozującej, odpieniacza, rolermaty oraz lampy.
-
Zmierz poziom magnezu w świeżej solance. Może winna jest sól.
-
Jestem z pod Serocka. Możesz 30l wziąć.
-
Potrzebowałem podbić trochę KH w zbiorniku. Jadę na Ballingu 123 od Aquaforest. Stwierdziłem że kupie butelkę KH+ i w razie potrzeby sobie doleję. Przy pierwszym dozowaniu KH+ nie było nic nadzwyczajnego, przezroczysty płyn zamienia się w mleczko przy kontakcie z wodą. Problem pojawił się po jakimś tygodniu kiedy wlałem kolejną dawkę. Płyn w kontakcie z wodą zamienił się w coś w rodzaju skrzeku. Matowe bąble różnej wielkości, nie rozpuścił się w wodzie, wszystko po czasie wpadło w cyrkulatory i widok był taki jakbym kaszy manny nasypał do zbiornika. Pomyślałem że może pojemnik, w którym odmierzałem dawkę był zanieczyszczony i kolejną dawkę tydzień później podałem czystą strzykawką, ale efekt był dokładnie taki sam, bąble jakbym cyjanoakrylu wlał do wody. Czy ktoś miał podobnie? Może robię coś nie tak? Niedawno robiłem ICP i wszystko poza za niskim jodem OK. Ph 8,1 KH 9, zasolenie 37ppt. PH+ ma datę ważności do 2025r, dodam jeszcze że komponent 2 z ballinga dozowany zachowuje się normalnie (mlecznie).
-
Ja mam taką pompkę od Tunze. Używam jej od trzech lat do podmian i dolewki. Zasilam ją z zasilacza 5V. Ze 3 razy się przygapiłem i chodziła na sucho kilka godzin i nic jej nie było.
-
Odsuń od szyb bocznych żeby czyścik mógł wjechać. Ogólnie nie tyle co wysoko co strasznie stromo. nie ma miejsca żeby szczepki postawić, będziesz musiał wszystko kleić. Ja położył bym ten największy na płasko na środku a mniejsze dokleił na nim żeby wyszły jakieś fajne półki. Jak będzie problem to użyj młotka i pokrusz na mniejsze kawałki. Do klejenia świetnie nadaje się klej CX5, kupisz w markecie budowlanym. Twardnieje błyskawicznie.
-
Nie wiem o jaki czujnik chodzi ale pewnie działa na zasadzie załamania/odbicia światła od wody. Z jakiegoś powodu światło nie odbija/załamuje się prawidłowo. Może szyba brudna? Może światło słoneczne albo oświetlenie sumpa zakłóca prace?
-
Polecam włączniki do każdego gniazda. Super rozwiązanie, wyłączasz każdy element bez szarpania kabla ze wtyczki. Ja mam porobione na takich przedłużaczach https://cenowarka.pl/logilink-listwa-zasilaj-ca-lps251-a2390875.html
-
Przy każdej podmianie. Jeżeli będziesz używać vsv i zauważysz zmętnienie wody zmniejsz dawkę o połowę.
-
Akwarium dojrzewa i nic nadzwyczajnego, że pojawiły się glony. Włosowate z czasem znikną jak będziesz pilnować parametrów. Ja polecam lanie bakterii wraz z VSV jako pożywki. Z valonią jednak będzie trudniej. Ciężko będzie ją zagłodzić. Najlepszy będzie jakiś jej konsument. Krab mitrax będzie pomocny. Pokolce to świetne kosiarki na glony, jednak 130l to trochę mało na takie ryby.
-
Jaja ślimaka. Prawdopodobnie Strombusa.
-
Trochę to dziwne że przed i po żywicy jest to samo. Może ułożyła się i puszcza jakimś kanalikiem zamiast filtrować. Wyjął bym wkład z żywicą i go jeszcze raz uklepał. Pamiętaj że żywica zatrzymuje jony i kationy substancji których nie zatrzyma membrana, ale jeśli jakimś cudem przez membranę przedostaje się syf (uszkodzony oryng itp) to żywica tego nie zatrzyma.
-
Jeśli chodzi o jej napełnianie to ja zasypuje do pełna. Jak już jest pełna to uderzam puszką o kolano trzymając ją dłonią za dno, czyli tak naprawdę uderzam dłonią w której trzymam puszkę o kolano (siedząc oczywiście). Żywica ubija się wtedy i można jej jeszcze dołożyć. W źle ubitej żywicy mogą tworzyć się kanaliki i woda może nie być dobrze filtrowana.
-
Musisz używać tej wewnętrznej puszki bo wymusza ona obieg wody od dołu do góry. Jak zasypiesz sam filtr to woda popłynie nad żywicą i nie będzie żadnej filtracji.
-
Zerknij najpierw tutaj: Dowiesz się jaki zasilacz dobrać i jakie diody łączyć. Polecam do tego sterownik od magu.pl. https://aqma.pl/index.php?route=product/product&product_id=58 Jak masz możliwości to możesz zrobić go sam lub zakupić gotowy. Będziesz mógł sterować lampą z telefonu i z kompa. Robiłem lampę podpierając się na ww poście i sterowniku od magu. Polecam.
-
Do mocowania skarpety używałem kompletu magnesów z padniętego cyrkulatora. Przygniatałem skarpetę magnesem do szyby sumpa. Najlepszy i najszybszy sposób. Na zdjęciu przed odpieniaczem.
-
To przerób rurę na krótko :). U mnie rura kończyła się kilka cm pod lustrem wody, więc zakładanie i ściąganie skarpety nie robiło problemu. Wstęga waty za 10zł wystarczała na 4 skarpety. Wymieniałem raz w tygodniu, czasem rzadziej.
-
Ja w poprzednim zbiorniku szyłem skarpety z waty i zakładałem je na rurze spływu.
-
Acrifix po sklejeniu można nałożyć dodatkowo jak spoinę sylikonową. Pomiędzy dwoma elementami złożonymi i sklejonymi pod kontem 90st przeciągnij dzióbkiem tubki z klejem żeby stworzyć coś w rodzaju fugi, nadlewki. Klej po zaschnięciu dodatkowo wzmocni łączenie. Pamiętaj że gdzie klej skapnie na plekse tam zostawi trwały ślad więc powierzchnie które będą widoczne i mają wyglądać zabezpiecz przed klejeniem.
-
Też polecam Acrifix. To jest klej z przeznaczeniem do plexi. Nadtapia materiał klejony który trwale się łączy. Cyjanoakryl się nie nada. Może i łatwiejszy w użyciu ale po zaschnięciu jest twardy co przy elastycznej plexi spowoduje że będzie po czasie pękać. Klej do rur pcv też raczej odpada. Nie stosowałem do plexi, ale raczej nie nadtopi jej tak jak pcv do którego jest przeznaczony.
-
Widać jakieś pęknięcia idące w dół tafli? Może pop rostu zasłoń to koroną albo doklej dookoła zbiornika lacobel. Wzmocni i będzie robić za koronę.
-
Proszę cię bardzo: Gymnodoris subflava http://akwarysta.eu/index.php/akwarystyka-morska/slimaki-nagoskrzelne/791-gymnodoris-subflava-slimak-nagoskrzelny Odżywia się głownie ślimakami. Raczej nie do utrzymania na dłuższą chwilę. Decyduj...
-
Wzmocnienia mają jedną wielką zaletę. W trakcie czyszczenia szyb nic się nie wychlapuje. Ja w poprzednim miałem wzmocnienia po długiej krawędzi, a w nowym zrobiłem dookoła i jestem zadowolony.
-
Ryby często zmieniają kolor ze stresu. Nie mam brzydala, ale moje pokolce zmieniają intensywność wybarwienia kiedy są zestresowane i dzieje się to na prawdę gwałtownie. Ciężko powiedzieć co dokładnie się stało. Nikt go nie ganiał po zbiorniku?