Skocz do zawartości

Sagerrak1

Klubowicz
 • Zawartość

  5
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Żyrardów
 1. Sagerrak1

  nemolight 18w

  Ważna kwestia to co zamierzasz tam trzymać. Planowałeś obsadę? Miękkie i niektóre LPS to zniosą, ale pewnie będziesz ostatecznie rozświetlał kanały na max, żadnej regulacji barwy. Tyle dobrze, że nocne zapewnione z tej lampy.
 2. Sagerrak1

  Przeprowadzka 43l z życiem prośba o rady

  A przybliżycie mi celowość włożenia najpierw skały do wiadra i dopiero zalewanie? Czemu nie odwrotnie? Piach to chyba zdecydowałem wyciągnąć, zalać solanką i płukać kilka razy w solance lub RO solidnie mieszając i zlewając syf. Dopiero wtedy dodać do zbiornika z ułożoną już skałą. Czy powyższym zaszkodzę? Bo na logikę wydaje się, że pomogę... może uda się wypłukać detrytus. To, że dojrzewanie zajdzie to jasne, chcę po prostu krótszy okres podniesionych parametrów no3/po4 osiągnąć.
 3. Kogoś uprzejmego prosiłbym o odsprzedanie 4-5 kulek Maxspect bio-sphere. Albo okolice Warszawa-Skierniewice albo najlepiej wysyłka.
 4. Sagerrak1

  Przeprowadzka 43l z życiem prośba o rady

  43 l ze skałą i piachem to jakieś 60kg min. 10l to kilka cm... Miałoby nie chlupać w osobówce? Skała się przewróci przy hamowaniu i po szkle. Piach przy jakimkolwiek ruchu dopiero się rozmiesza po całym zbiorniku. Z całym szacunkiem, ale nie wierzę w tą poradę... ktoś mnie z błędu wyprowadzi?
 5. Witajcie, niebawem odkupuję od znajomego działającą kostkę z częścią życia. Wiele czytam sprawdzam, analizuję a dalej nie czuję się pewien i mam wątpliwości jak zrobić to z najmniejszym ryzykiem dla życia. Najpierw o akwa: Kostka 3x35cm (~40l), ok 6 kg skały, osobny zbiornik jako kaskada (40x25x15), odpieniacz resun, siporax+gruz, lampa led, pompy... I piach, jakieś 1-1,5cm. Akwarium stabilne, pilnowane, zdrowe. Z życia: -makroglony na skale (liczę, że przyspieszą stabilizację) -2 turbo -1 gobiodon -1 porcelanowy krabik -dwie euphylki (2glowy i 5glow), 3 acanthastree -jakieś pomniejsze szczepki Transport przez jakieś 40km czyt 40min w samochodzie combi. Założenie: odzyskać jak najwięcej wody z działającego minimalizujac ryzyko podniesienia nutrientow z piachu. Mam 2 czyste wiadra 20l i 1 10l Czas na pytania: 1. Czy to dobry plan postępowania z wodą: Zlać trochę dla korali, które da się zdjąć ze skały, wyjąć korale, zlać powoli jak najwiecej bez podnoszenia piachu i dopiero wyjąć skałę do wiadra z wodą. 2. Płukać skałę po stronie na której stała? Jak? 3. W co zaopatrzyć się do przewiezienia korali? Worki, jakies pudelka? 4. Co z piachem? Stanowi wartość przez przez to, że ma biofilm, ale cholernie boję się, że wniosę detrytus etc i poziom nutrientów załatwi życie. Jest sens go brać? Może płukać go mocno, jeśli tak to jak? Generalnie to mam mieszane odczucia, z piachem ładne akwa i bez piachu tez mi sie bardzo podobają. 5. Siporaxu jest jakies 0,5l, co prawda to zależy od wielu czynników, ale czy sugerowalibyście zwiększyć objętość złoża? 6. Dostanę bakterie koralen zucht na początek, jak to dozować jeśli uda się przenieść ze 30l żywej wody a jakieś 15l będzie świeże? 7. Odpieniacz choć nie musiał w tym stabilnym akwa, teraz od początku będzie 24h, czy coś jeszcze powinienem dodać? Może węgiel? 8. Serdecznie proszę o wszelkie rady, to pierwsze akwarium morskie, a z racji nadarzającej się okazji- z życiem, nie ma więc za dużo miejsca na błędy. Na co powinienem uważać?
 6. Sagerrak1

  Tutaj się witamy :)

  Witam słoną brać. Po tej stronie klawiatury Andrzej. Stało się, zachorowałem na strasznie słoną chorobę i nie mogę się wyleczyć. Proszę zatem bractwo o ciepłe przyjęcie.
 7. Sagerrak1

  Nieaktualne

  Witam, nieaktualne. Dziękuję
×

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.