Jump to content

Sagerrak1

Klubowicz
 • Content count

  126
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Żyrardów

Recent Profile Visitors

200 profile views
 1. Powodzenia. Pytanie: celowo komin z lewej? Aż się prosi od bardziej ukrytej przy grzejniku strony. Taborecik to dla mnie świadectwo - estetyka ponad wygodę
 2. Sagerrak1

  Jebao DCQ 3500

  A to ciekawe, nigdy nie widziałem obiegu w którym użyto falowania na pompie. Ma to sens bytu, nie będzie rodzić problemu z ustawieniem poziomu w kominie i innych problemów, ktoś coś?
 3. Sagerrak1

  [S] Odpieniacz Resun Sk-300

  Od teraz 40pln+koszt wysyłki
 4. Sagerrak1

  Produkcja wody RODI

  Niby takie zbiorniki nie są do żywności, nie mają atestu higienicznego etc jakieś ryzyko oddania czegoś do wody jest. Ale niech pierwszy rzuci kamieniem kto nie użył bylejakiego wiadra ... Ja osobiście bym się nie szczypał, ale podjął takie kroki: - umyć gorącą kranówką - opłukał że 2-3 razy w rodi - przelał do szkła zaraz po napełnieniu, żeby nie stało długo Ale wiesz, że tego zbiornika pełnego nie przyniesiesz pod akwarium, nie? Ergo i tak będziesz latał z wiaderkami, tylko trochę szybciej niż przy nalewaniu z filtra do wiaderek. No i budziki niepotrzebne.
 5. Poddaję pod wątpliwość Twoje kalkulacje: -hydraulika 50pln - jak? W tych pieniądzach nie wiem czy klejone PVC zrobisz. Sprawdź to - Odpieniacz... Hmm ja bym szukał używki 9004 bo Odpieniacz za 200pln w 100l nie wiem czy zrobi coś więcej prócz hałasu. Napowietrzy wodę (stabilizacja pH) i to tyle z plusów. Możesz dać coś taniego na start a lepszy kupić później -Debelius - raczej to by nie był dobry pierwszy strzał z życiem. Jak parametry pozwolą to zacznij od ślimaków, zobacz jak żyją po tygodniu i dopiero MYŚL o zakupie innego życia. Teraz Przemyśl co byś ostatecznie chciał by tam było po roku i planuj obsadę. - Skała hmm... nie urażając sprzedawcy, ale ogłoszenie wygląda na "część mój zbiornik wygląda kiepsko, nie poszło mi, kończę z akwarystyką - sprzedam skałę" nie wiem, czy to dobry pomysł. Wolałbym z likwidowanego zbiornika bo ktoś startuje z większym. -Zestaw testów to niebagatelny koszt, oblicz to teraz by się nie przeliczyć na starcie. -sow nie będzie łatwo kupić za 100zl, te rw starsze prędzej, ale to raczej jak pamiętam rząd 150zl za używkę. - na lampki aquaela moim zdaniem szkoda kasy, lepiej zrobić/odkupić DIY lub jakiegoś siriusa Jak już to podłączysz, dodaj do każdego etapu 30%. Do wyniku dodaj kolejny raz 30%. Dodaj 500zl do skarbonki na wszelki wypadek... I to dopiero będą Twoje orientacyjne wydatki
 6. Sagerrak1

  Morskie wynurzenie 2.0 [350]

  Też przeczytam każdy wpis. Przy panującej u nas manii wzmacniania każdego elementu szafki ciężko nie zauważyć jak mało wystarczy do stabilnego postawienia niemal 300l szkła. Ten lub Peninsula to dla mnie zestawy marzenie. Może kiedyś się ziści.
 7. To jak rozrosła się ta Favia ... Brak mi słów, zazdroszczę. Acanthastree też zadowolone, lepiej chyba mieć nie mogą. Masz Ty rękę do tego.
 8. Sagerrak1

  Moja solniczka Juwel Lido 200 + sump

  Ten zawór to jakiś konkretny model? Sprawdzony masz osobiście, czy brać morska takiego używa?
 9. Sagerrak1

  Akwarium na wodzie z oceanu w Australii

  Mmmm ... Acanthastree. Bajka. I podejście akwarysty super
 10. Przywołamy może do odpowiedzi kolegę @Iceberg. Ma jakieś doświadczenie:
 11. Sagerrak1

  Chłodzenie lampy led 50w

  To co podałeś to drivery, jaki zasilacz główny. Ile diod na nitkę?
 12. Sagerrak1

  Chłodzenie lampy led 50w

  Pytanie najpierw czym zasilasz te nitki, bo w takiej konfiguracji lampę widziałem i była ledwo ciepła
 13. Sagerrak1

  identyfikacja co to jest

  3 posty wcześniej dostałeś link do świetnego tematu, aż tak Ci się nie chciało zajrzeć tam, że pierwszego opisanego w temacie stworzenia nawet nie widziałeś? Sycon.
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.