Jump to content

Sagerrak1

Klubowicz
 • Content count

  207
 • Joined

 • Last visited

About Sagerrak1

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Żyrardów

Recent Profile Visitors

327 profile views
 1. Sagerrak1

  Favites w regresie

  Karmiłem minimum 3 razy w tygodniu, różnie: cyclops, czerwony plankton, invertebrates food, mysis. Ja akurat mogłem bo cały eksport mam przewymiarowany.
 2. Sagerrak1

  Podwyższanie pH - napowietrzanie?

  Dlaczego skazany? Z wielu powodów odrzucam CO2 scrubber. Nie znajdzie się napowietrzacz z wężykiem do zasysania albo jakimś gwintem na filtrze powietrza, żeby na wężyk przejść? Jeśli nie, to użyję zwykłej pompy z inżektorem i będzie miała wężyk do zasysania wywalony na zewnątrz. Wolałbym jednak zaoszczędzić prąd, który w tym rozwiązaniu pójdzie na niepotrzebną cyrkulację. W sumie to pytam na forum słonowodnym o typowo słodkowodne urządzenie nie dziwne że ciężko znaleźć. @dadario Da się do 600i podłączyć wężyk ale tylko jednocześnie rezygnując z zabezpieczenia przed przelaniem.
 3. Sagerrak1

  Favites w regresie

  Dostałem taką samą z regresem tkanki podobno padła moment po nagłym spadku KH, kulała w miejscu bez efektów przez 3 miesiące, dopiero w nowym baniaku po spadku PO4 poniżej 0,08 i mocnym karmieniu mrożonkami dostała powera i to takiego, że sam jestem w szoku: 26 sierpień i 8 październik
 4. Sagerrak1

  Podwyższanie pH - napowietrzanie?

  Ubrane w pudełko wapno sodowane, dzięki za produkt ale nadal odpieniacza nie mam jak podłączyć do filtra a i co miesiąc $$ za wymianę. @dadario dzięki za ostrzeżenie o mgiełce, to istotne, pomyślę nad jakąś konstrukcją Żeby się tego pozbyć i zmniejszyć ryzyko dostania się pęcherzyków do komory pompy. Zacznę chyba od obserwacji efektów na kurtynie i dopiero kamień, bo z kamieniem to ryzyko powstania piany. Będę jednak wdzięczny za podsunięcie pompki, wszystko co znajduję ma po prostu otwarty wirnik
 5. Sagerrak1

  Podwyższanie pH - napowietrzanie?

  @dadario Słuszne uwagi na temat źródła powietrza dla odpieniacza... gdybym w poście nie wspomniał, że nie da rady z wężykiem za okno czy za szafkę bo Deltec xxxi mają zabezpieczenie przed przelaniem na poborze . A z tego nie zrezygnuje bo panikarz jestem. Zatem Odpieniacz bierze z szafki. Szafka jednak nie ma pleców i jest od ściany odsunięta o 15 cm ale to nic nie zmieni przy słabej wentylacji domu. Scrubber to konieczność pilnowania zasypu i już chociażby z tego powodu wolałbym nie, a gdzie jeszcze koszty? Najmniej inwazyjna metoda to chyba świeże powietrze, dlatego będę wdzięczny za pomysł na model pompki z wężykowym zasysem powietrza i za pomysł na dystrybucję powietrza w sumpie - czy popularne w słodkowodnych akwariach kamienie mogą szkodzić w akwarium radowym?
 6. Sagerrak1

  Podwyższanie pH - napowietrzanie?

  Moi drodzy, Chcę podnieść pH w akwarium. Dla wielu może to być ignorowany i niezmierzony parametr, ale załóżmy, że chcę i podniosę dlatego z góry dziękuję za porady "dobrze jest, zostaw , po co?". Sytuacja jaka była: Bez reaktora spaghetti i poprawy cyrkulacji w sumpie dobowe wahania 7,6-7,9 przy czym 7,9 było rzadkością Sytuacja jaka jest: Taflą głównego buja, taflą w sumpie buja, Odpieniacz na max powietrza (Deltec 600i - zatem wężyka za okno nie da rady), reaktor Glonowy działa, nie ma zastoin wody nigdzie a pH ma wahania 7,7-8,0. Mam słabą cyrkulację powietrza w domu i nie zaradzę temu przez najbliższy rok, okna też na stałe nie otworzę. Surowa solanka ma ok 8.1 Target to wahania 8,0-8,3 Myślę nad zastosowaniem pompki do napowietrzania, dla której źródłem będzie powietrze z zewnątrz. 1. Czy ma to sens? 2. Znacie pompkę, która stronę ssawną powietrza miałaby na wężyku (tak by całej na dwór nie wystawiać? 3. Co byłoby najlepsze do dystrybucji powietrza w sumpie (kamień kostka Lipowa czy coś innego?) 4. Na coś powinienem szczególnie uważać? 5. Znacie lepsze rozwiązania?
 7. Sagerrak1

  Goniopora

  Jakiś Triton/ICP w międzyczasie było?
 8. Sagerrak1

  Akwarium 2019 :) konkurs :)

  1. @r_33- bo po prostu się należy 2. @tedeus63- za LPSy 3. @fidelart - dodatkowe punkty za doskonałą umiejętność obsługi lustrzanki 4. @Pawelo2222 - znów LPS 5. @Arturro - za leśne klimaty
 9. Sagerrak1

  Płciowe rozmnażanie - coral spawn / spawning efekty

  Pomijając fakt, że w akwarystyce morskiej artykuły lubią być przepompowane "niezwykłymi odkryciami", które dla hobbystów są standardem (mówili o tym na MACNA w tym roku)... To niezwykłość ich dokonań tkwi w celowym indukowaniu tego zjawiska. Ustawiają APEX na odtwarzanie warunków w których dany gatunek rozmnaża się płciowo w naturze (temperatury zmiennej w ciągu doby, długości dnia, fazy księżyca różnic przepływu etc)... danej "nocy" w akwarium mają niemal 100% pewność, że będzie spawn. To co się dzieje u nas to fart/przypadek lub wręcz przeciwnie - stres dla koralowców, bo to też może indukować uwalnianie gamet.
 10. Sagerrak1

  Płciowe rozmnażanie - coral spawn / spawning efekty

  To by było najciekawsze Wrzucę jutro zdjęcia ogryzków i jedynego większego SPS i będziemy obstawiać komu się na igraszki zebrało. Ktoś coś odchodował i zdjęcie ma?
 11. Witam, może zachęceni moją fotką podzielicie się efektami u Was. Czy udało Wam się odchodować koralowca powstałego w wyniku rozmnażania płciowego? U mnie na szybie komina pojawiła się tarczka ok 2mm z jednym polipem. Już byłem o włos od usunięcia Aiptasii... Coś jednak odsunęło mnie od mordu na zwierzęciu. Owa "aiptasia" ma obecnie podstawę w postaci 4mm wypukłej tarczki, 1 większy polip i 4małe okalające. Łapie drobne mrożonki, które wciąga do polipów i wykazuje niezwykłą wolę życia. Niezwykle cieszy mnie spawn właśnie na szybie blisko ścianki bocznej, być może przy odrobinie zapału pozwoli to na prowadzenie jakiejś relacji. Podejrzanych nie ma wielu, polipy póki co najbardziej przypominają Milkę, ale ta u mnie jest 4cm ogryzkiem. Reszta to pocillopora i 2 seriatopory.
 12. Sagerrak1

  Akwarium 2019 :) konkurs :)

  Za młode na Win 3 miesiące zaledwie Aspiruję do pękającego w szwach "Euphyllia Garden"
 13. Sagerrak1

  _MG_3168.JPG

 14. Sagerrak1

  Piko rafa 8l

  Tak trzymaj, małe jest piękne
 15. Sagerrak1

  glony jak usunąć

  Po4- 4???
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.