Skocz do zawartości
Gość

filtr ro / di

Rekomendowane odpowiedzi

Taki jak w erybce kupisz o stówę taniej na osmoza.pl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wybór, mam ten sam i spisuje się bardzo dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No to super:) a co ile wymieniać żywicę? puki co nie mam miernika tds,resztę wkładów będę wymieniał co 4-5 miesięcy a membranę max 2 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dbasz o filtr to nie musisz wymieniać membrany co dwa lata. Podstawowym zagrożeniem dla membrany są chloroaminy, dlatego ważne aby wymieniać węgiel regularnie. 

Żywicę wymieniasz w zależności od potrzeby ale to możesz tylko określić mierząc TDS. U jednego to będzie co miesiąc a u innego co pół roku


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, mario 84 napisał:

Ok dziękuje za informację,

czy ten miernik wystarczy?

http://www.filtrwody.pl/pl/p/MIERNIK-TDS-POKROWIEC-OSMOZA-MIERZENIE-WODY/280

Wystarczy

1 minutę temu, maciej01 napisał:

Może wystarczy, ale według mnie lepsze są takiego typu http://sklepzfiltrami.pl/mobile/pl/p/Przeplywowy-miernik-TDS-z-ekranem-LCD-TDS81/280

Masz taki, czy gdzieś przeczytałeś że jest lepszy od kieszonkowego? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Rafael31 napisał:

 

Masz taki, czy gdzieś przeczytałeś że jest lepszy od kieszonkowego? 

Zgadnij

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, maciej01 napisał:

Zgadnij

Nic ta wypowiedź nie wniosła do tematu poza tym że nabiles sobie post. Ponowie więc pytanie najprościej jak się da i liczę że zrozumiesz i odpowiesz fachowo skoro uważasz się za fachowca (o czym może świadczyć aktywność na forum): miałeś kieszonkowy, teraz masz przepływowy i możesz jednoznacznie stwierdzić że ten drugi jest lepszy? 

Edytowane przez Rafael31 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przenośny jest praktyczniejszy. Bo możesz go użyć nie tylko przy filtrze RODi. 

Z drugiej strony taki przepływowy daje Ci wynik na bierząco bo jest non stop podłaczony.

Wybór należy do Ciebie.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Rafael31 napisał:

Nic ta wypowiedź nie wniosła do tematu poza tym że nabiles sobie post. Ponowie więc pytanie najprościej jak się da i liczę że zrozumiesz i odpowiesz fachowo skoro uważasz się za fachowca (o czym może świadczyć aktywność na forum): miałeś kieszonkowy, teraz masz przepływowy i możesz jednoznacznie stwierdzić że ten drugi jest lepszy? 

Po co te uszczypliwości? Wystarczyło przeczytać uważnie i ze zrozumieniem moją pierwszą  wypowiedź w tym temacie, i tam nigdzie nie napisałem, że przepływowy jest lepszy od kieszonkowego. Ja napisałem, że według mnie przepływowy jest lepszy (bo taki mam), ty napisałeś że kieszonkowy jest lepszy bo jak się domyślam taki masz. Ja za fachowca się nie uważam w akwarystyce morskiej, ale widać co niektórzy wiedzą lepiej. To jest forum publiczne i nikt nie będzie mi zabraniał pisać, być aktywnym. Możesz też być bardziej aktywny, pisać więcej i nabijać posty i nikt ci tego nie zabrania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepływowy podwójny jest o tyle fajny, że możemy mierzyć RO za membraną, a później za żywicą DI - bez jakiś kombinacji. Czy kieszonkowy poręczniejszy ? Do przygotowania solanki IMHO nie.  Puszczam RODI  i mam pomiar na bieżąco a woda sobie leci do beczki.  Jednym przełącznikiem sprawdzam sobie co mam za membraną - łatwo o kontrolę czy membrana nadal działa poprawnie. Pomiar mogę zrobić w każdej chwili

Z kieszonkowym - trzeba by tej wody złapać do szklanki czy innego naczynia, a żeby zmierzyć przewodność za membraną - trzeba demontować DI, albo robić jakieś kraniki.

Kieszonkowy też mam. Tego używam przy produkcji RODI + mineraly dla krewetek. W morskim jeszcze go nigdy nie użyłem. No bo co mogę nim sprawdzić? Jedyny pomysł jaki mi przychodzi to wodę w dolewce - tyle ze po kilku dniach ona i tak nie będzie miała TDS 000.

 

 


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ok panowie czyli lepszy przepływowy,powiedzcie mi czy jakoś się go kalibruje? 

chciałem się także spytać czy żywica w filtrze może w jakimś stopniu wyschnąć? mam założony kranik na wlocie, na wylocie po żywicy lecz nie zamontowałem na wylocie odpadu,i dziś rano zauważyłem że trochę wody zeszło z żywicy,czy to jest szkodliwe w jakimś stopniu dla niej? wilgoć wydaje mi się że tam będzie na pewno ale czy to wystarczy? co o tym sądzicie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

w tych "małych" wymieniasz całe prefiltry wraz z obudową , węgiel nie jest prasowany , membrana jest taka sama (jaką sobie wybierzesz)

i w "standardowym" zestawie nie ma filtra 1 mikron (można dokupić)

24 minuty temu, mario 84 napisał:

chciałem się także spytać czy żywica w filtrze może w jakimś stopniu wyschnąć? (...)  trochę wody zeszło z żywicy,czy to jest szkodliwe w jakimś stopniu dla niej?

nie przejmuj sie - musiała by tak zostać .. nie wiem kilka mieś ? (woda musiała by odparować a to raczej trudne/długotrwałe przez wężyk)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
13 minut temu, silvia napisał:

w tych "małych" wymieniasz całe prefiltry wraz z obudową , węgiel nie jest prasowany , membrana jest taka sama (jaką sobie wybierzesz)

i w "standardowym" zestawie nie ma filtra 1 mikron (można dokupić)

nie przejmuj sie - musiała by tak zostać .. nie wiem kilka mieś ? (woda musiała by odparować a to raczej trudne/długotrwałe przez wężyk)

Ok dziękuję za odpowiedz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, silvia napisał:

w tych "małych" wymieniasz całe prefiltry wraz z obudową , węgiel nie jest prasowany , membrana jest taka sama (jaką sobie wybierzesz)

i w "standardowym" zestawie nie ma filtra 1 mikron (można dokupić)

Dzięki, a czy te większe korpusy z racji tego, że mają większe wkłady/złoże to nie przekłada się to w jakimś stopniu na wydajność oraz jakość produkowanej wody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, CzaQ napisał:

Dzięki, a czy te większe korpusy z racji tego, że mają większe wkłady/złoże to nie przekłada się to w jakimś stopniu na wydajność oraz jakość produkowanej wody?

Jakość jest taka sama. Tzn jeśli wskaże tds więcej niż chcesz osiągnąć to poprostu wymieniasz prefiltry i zywicę. Co do trwałości tego nie da się określić gdyż to zależy jakiej jakości jest woda wpływająca. A co do wydajności to jedyny parametr jaki ma tu znaczenie to wydajność membrany np 75gpd czyli 75 galons per day. Tak jak poprzednicy napisali ten mniejszy wymieniasz elementy z obudową, ktore są droższe ale zestaw na starcie jest tańszy. Ten droższy zestaw zaś ma tańsze prefiltry gdyż wymieniasz tylko wkłady. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.