Skocz do zawartości
Beti

v2. mini ocean 2000L słonej wody ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, inmar napisał:

Super to wygląda,ale chyba trzeba dokupywać chromisów i anthiasów bo obu z czasem ubywa.Ja już dwa razy odnawiałem stadko chromisów i nawet nie wiem gdzie są,anthiasów miałem kilkanaście sztuk i to samo,teraz dokupiłem trzy sztuki z tego gatunku i na razie się trzymają,są aktywne choć po wpuszczeniu dwa tygodnie siedziały schowane.Takie stadka robią robotę,sohal też fajny.

Tak racja! Chromisów miałam 10szt obecnie jest 8szt i też nie wiem gdzie znikły. 

Moje przypuszczenia są takie, że może zostają wyrzucone ze stada i gdzieś tam padają po czasie.

Anthias chyba podobnie, 

Godzinę temu, tomko napisał:

Przymierzam się do zakupu stadka chromisów, zobaczę jak z nimi będzie. Pozdr., tomko

Chyba bardziej anthiasy wolę :smile_wink:


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna gromada. Oby się ostały w większości, a najlepiej wszystkie:thumbup:.


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super to wygląda. Widzę jednego samca. Zapewne jeszcze jedna lub dwie samice się przemienią.

Edytowane przez katani (wyświetl historię edycji)

Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 raz oglądam filmik i ... podoba mi się.

Beti :czapkizgłów:) bo co tu więcej pisać ... piękny zbiornik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Steron napisał:

Ładna gromada. Oby się ostały w większości, a najlepiej wszystkie:thumbup:.

Mam taką nadzieję, to Kenia sprawdzone dostawy, więc zobaczymy :)

28 minut temu, katani napisał:

Super to wygląda. Widzę jednego samca. Zapewne jeszcze jedna lub dwie samice się przemienią.

Tak jest samiec już od dawna, dziś trafiło 18szt reszta była trochę wcześniej. Ale widzę że z dzisiejszego wpuszczenia też będzie jeden samiec.

19 minut temu, chwialek napisał:

3 raz oglądam filmik i ... podoba mi się.

Beti :czapkizgłów:) bo co tu więcej pisać ... piękny zbiornik.

Dziękuję :)

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna banda Anthiasów, fajnie na filmiku się prezentują, litraż zacny to mają gdzie pływać. Uwielbiam ich zachowanie na rafie gdy są ich setki a może nawet tysiące. Do mojego zbiornika niedługo też 8 sztuk od Norberta wpadnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super to wygląda, Anthiasy robią super robotę w zbiorniku, sam zastanawiam się nad dopuszczenie kolejnych 10 szt., tylko wtedy nic nie zostanie dla @albano72. @Beti ładny jest Twój zbiornik, widać włożone serducho i ryb dostatek:clapping.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, norbi2222 napisał:

Super to wygląda, Anthiasy robią super robotę w zbiorniku, sam zastanawiam się nad dopuszczenie kolejnych 10 szt., tylko wtedy nic nie zostanie dla @albano72. @Beti ładny jest Twój zbiornik, widać włożone serducho i ryb dostatek:clapping.

Dziękuję ;)

rybek jest już full! Nawet 1szt już nie wpuszczę, kiedyś trzeba powiedzieć stop.

Ale zawsze marzyło mi się o takim stadzie anthias! Wielokrotnie jak widziałam rafę czy to Egipt, Oman Male, pięknie to wyglądało jak tysiące tego pływa i okupuje kawałek swojej części rafy :smile_wink:

@albanos72poczeka :Dryby nie zająć, wpuszczaj :thumbup:


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy tylko anthiasy! @norbi2222 musisz zamówić 20 boxów :P

ale racja, robią robotę. Niestety do najtańszych nie należą, ale okolice 85-100zł za szt trochę trzeba wydać kasiory.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Beti napisał:

Wszyscy tylko anthiasy! @norbi2222 musisz zamówić 20 boxów :P

Ja to i 100 boxów chętnie zamówię, tylko skąd miejsce dla zapewnienia im porządnej i humanitarnej kwarantanny...może kiedyś...


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja chyba nie jestem popularny bo mi sie inne bardziej podobają . Ja widziałem zbiornik około 2000L a w nim kilka sztuk nemateleotris decora mega to wyglądało . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Hoom napisał:

To ja chyba nie jestem popularny bo mi sie inne bardziej podobają . Ja widziałem zbiornik około 2000L a w nim kilka sztuk nemateleotris decora mega to wyglądało . 

kilka, czy kilkaset? :D

 


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@katani Kilka bo gość mi powiedział ze podobno są agresywne w stosunku do ryb tego samego gatunku ale wyglądało to bosko 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Hoom napisał:

... Ja widziałem zbiornik około 2000L a w nim kilka sztuk nemateleotris decora mega to wyglądało . 

Te rybki to chyba jeszcze bardziej tajemniczo znikają niż Anthiasy. W poprzedniej edycji dziewięćsetki wpuściłem kiedyś cztery sztuki, dwie decora i dwie magnifica. Kilka miesięcy cieszyłem się jak głupi, rybki pływały w zgodzie całą czwórką, ba w nocy wszystkie mieszkały razem pod jedną ze skał (kilka tygodni namierzałem gdzie kimają). Nagle w przeciągu kilku tygodni zaczęły znikać po kolei.... i tyle je widziałem.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 3 szt i dokładnie tak samo postrzegam ich tajemnicze znikanie. W grupie były bardziej widoczne śmielsze. Po czasie zaczęły znikać chyba same z siebie bo ostatnia też znikła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ironistatrzeba mieć obowiązkowo przykryte akwarium . One nie skaczą , one fruwają 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Hoom napisał:

@Ironistatrzeba mieć obowiązkowo przykryte akwarium . One nie skaczą , one fruwają 

Fruwająca ryba + kot w mieszkaniu... Co może pójść nie tak :D


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Hoom napisał:

@Ironistatrzeba mieć obowiązkowo przykryte akwarium . One nie skaczą , one fruwają 

Nigdy nie znalazłem żadnej koło zbiornika, pod, za (a przesuwałem przy restarcie). Gdyby jakakolwiek wyskoczyła byłby ślad. Raczej ginęły w zbiorniku.

 

6 godzin temu, katani napisał:

Fruwająca ryba + kot w mieszkaniu... Co może pójść nie tak :D

Nie mam kota, psa, innych zwierząt.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Ironista napisał:

Nigdy nie znalazłem żadnej koło zbiornika, pod, za (a przesuwałem przy restarcie). Gdyby jakakolwiek wyskoczyła byłby ślad. Raczej ginęły w zbiorniku.

 

Nie mam kota, psa, innych zwierząt.

Ja obserwowałem u siebie. W 6 mies. 4 zniknęły, sukcesywnie po jednej. Najpierw widziałem poobgryzane płetwy, poranione boki. A potem znikały. Są bezbronne śpiąc. Kiedyś jedna spała za małżą na piasku i udawała, że jej nie widać :)Mogłem ją przestawić pipetą. Łakomy kąsek dla pustelnika, percona albo wężowidła. Miałem magnifiki. 

Edytowane przez tomko (wyświetl historię edycji)

Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Beti co powiesz o Twoim oświetleniu które masz w chwili obecnej? Zadowolona jesteś? Jak tam przyrosty korali? Aktualnie mam nad 500 litrów 12x54 wat i jest ok ale myślę nad redukcja do dwóch maxpectow 160 w i do tego 4 x 54 wat w świetlówkach a widze ze masz podobna konfigurację. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Grzesiejko napisał:

@Beti co powiesz o Twoim oświetleniu które masz w chwili obecnej? Zadowolona jesteś? Jak tam przyrosty korali? Aktualnie mam nad 500 litrów 12x54 wat i jest ok ale myślę nad redukcja do dwóch maxpectow 160 w i do tego 4 x 54 wat w świetlówkach a widze ze masz podobna konfigurację. 

 

Jestem zadowolona,  przyrosty są wystarczające i zadawalajace...

2 x350w led 2x 120led 4 x 80w T5

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, adrianguzik napisał:

Hej a jak rekinek?nauczyl sie jesc?

Niestety obecnie rekinek jest widoczny nocą,  za dnia siedzi w skale, jest mały pewno jest wystraszony. 

Zapewne coś jada bo żyje...jestem dobrej myśli że podrośnie i będę go oglądać częściej :)

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Beti napisał:

Zapewne coś jada bo żyje...jestem dobrej myśli że podrośnie i będę go oglądać częściej :)

I to najważniejsze , że żyje i ma się dobrze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.