Skocz do zawartości
Beti

v2. mini ocean 2000L słonej wody ;)

Rekomendowane odpowiedzi

W pobliskim sklepie akwarystycznym widziałem jakiś czas temu juz dorosłe okazy ,miały z 15cm ,coś jak dorosły chrysus ,kolorów nie straciły, dalej były jak neon , nie wziołem bo nic o nich nie wiedziałem, ale kusiło :)


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekt rzeczywiście super ale przy tylu odmianach będzie za niedługo dużo zabawy z przycinaniem ;)
Jak tam acropory i rybki pudełka w szczególności tetrosomus. Nie podgryzają nic?
Mam duży problem z osiadłymi, rozważam wpuszczenie jakiejś kostery ale posiadam też rozgwiazdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Up.

dziś podmiana 250 litrów… jakoś się kręci 

no3 15

Po4 0.14

kh 7.8 resztę nie mierze …:P

0D1444E0-AE6E-4EBB-81D3-F4AD9206C244.jpeg

EAF8BE7F-AF6D-4CA4-B446-CD7CB3BC51A3.thumb.jpeg.14b6bb1f065d663316017a7c6dd7af94.jpeg

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Beti napisał:

Up.

dziś podmiana 250 litrów… jakoś się kręci 

no3 15

Po4 0.14

kh 7.8 resztę nie mierze …:P

No No , bo twoje parametry straszne są :D . Pięknie jak zwykle u ciebie , szkoda że z rekinem nie posłuchałaś . Ale masz rękę i na swoich błędach będziesz się uczyć .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Betijak często podmieniasz wodę . 
mierz jeszcze zasolenie ja właśnie dałem ciała . Dwa miesiące nie mierzyłem i przez ati essential pro skoczyło mi do 1.029 . Na szczęście tylko z dwa tygodnie takie miałem bo na icp po świętach było niższe 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Hoom napisał:

@Betijak często podmieniasz wodę . 
mierz jeszcze zasolenie ja właśnie dałem ciała . Dwa miesiące nie mierzyłem i przez ati essential pro skoczyło mi do 1.029 . Na szczęście tylko z dwa tygodnie takie miałem bo na icp po świętach było niższe 

@Hoom

serio myślisz ze nie mierze zasolenia? od ponad roku mam urządzenie które pokazuje ciagle zasolenie w akwarium, spokojnie wiem co robię …35 ppm jest ciagle…;)

 

15 godzin temu, Ariel napisał:

, szkoda że z rekinem nie posłuchałaś . Ale masz rękę i na swoich błędach będziesz się uczyć

No popatrz, tak to bywa nie myli się ten co nic nie robi…

wychodować jajo rekina i potem w akwarium zgodnie z informacja wielu ludzi z oceanarium Wrocław mija się z cudem, ale próbowałam,

nie uważam ze robiłam coś zle, po prostu wychowanie tak małego rekina wymaga raz ze poświęcenie dużo czasu, dwa trudność w zbiorniku głównym, na koniec to maluch wymaga opieki niestety tego nie zapewni główny zbiornik w fazie początkowej czyli rozwoju.

Może po części zostałam trochę namówiona na to jajo aby spróbować,ale teraz można gdybać! Co zrobić :)

ale dziękuje za rady przydały się ;)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Betidobrze ci sie sprawdza te urządzenie do pomiaru zasolenia ?. Z tego co pamietam to była jakaś Chinka . Dasz na to namiar . Dzięki 

Reef factory zrobiło urządzenie do pomiaru zasolenia ale z ceną trochę przesadzili 1500zł to trochę z kosmosu cena 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Hoom napisał:

@Betidobrze ci sie sprawdza te urządzenie do pomiaru zasolenia ?. Z tego co pamietam to była jakaś Chinka . Dasz na to namiar . Dzięki 

Reef factory zrobiło urządzenie do pomiaru zasolenia ale z ceną trochę przesadzili 1500zł to trochę z kosmosu cena 

 

@Hoom Pewnie chodzi o to https://allegro.pl/oferta/analizator-jakosci-wody-detektor-ph-zasolenia-10432524853

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minutes ago, JerzyB said:

A dobrze mierzy to urządzenie , można temu zaufać ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Hoom napisał:

A dobrze mierzy to urządzenie , można temu zaufać ? 

Ja nie mam ,ale @Beti  pewnie zna odpowiedź .

 

7 minut temu, Hoom napisał:

A dobrze mierzy to urządzenie , można temu zaufać ? 

 

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hoom

tak to jest to urządzenie co z Allegro mimo ze to chińskie to działa dobra kalibracja i to wszystko, sprawdzam tez co jakiś czas zasolenie ręcznie tez się potwierdza, to urządzenie ma pare osób tu na forum.

co do podmiany wody co 2 tyg teraz po 250 litrów, czasem zrobimy co tydz ale ostatnio brak czasu, nowy ład troszkę wprowadził zamieszania w firmie i stad ostatnio zmiana z braku czasu ;)

po podmianie up

C8545362-9980-4DF5-A2FE-E09DA34077F4.thumb.jpeg.3cb18ede0a0c7da533fdf3453b85fc9a.jpeg


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.01.2022 o 09:28, Beti napisał:

tak to jest to urządzenie co z Allegro mimo ze to chińskie to działa dobra kalibracja i to wszystko, sprawdzam tez co jakiś czas zasolenie ręcznie tez się potwierdza, to urządzenie ma pare osób tu na forum.

A tak spytam kalibracja przy użyciu standardowych płynów do kalibracji Ph? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.01.2022 o 09:28, Beti napisał:

tak to jest to urządzenie co z Allegro mimo ze to chińskie to działa dobra kalibracja i to wszystko, sprawdzam tez co jakiś czas zasolenie ręcznie tez się potwierdza, to urządzenie ma pare osób tu na forum.

@BetiA jak z pomiarem PH - też jest względnie dokładne ?

Cenowo wydaje się dość atrakcyjnie jak na pomiar zasolenia oraz PH jednocześnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.02.2022 o 21:35, Tadoris napisał:

@BetiA jak z pomiarem PH - też jest względnie dokładne ?

Cenowo wydaje się dość atrakcyjnie jak na pomiar zasolenia oraz PH jednocześnie

Jak za ta cenę uważam ze podaje dobrze no +- jakaś tam jedna dziesiąta 8.12 a 8.13 ale ogólnie jestem zadowolona.

 

W dniu 5.02.2022 o 21:25, Ceragl napisał:

A tak spytam kalibracja przy użyciu standardowych płynów do kalibracji Ph? 

Tak standard 7.01 pH i zasolenia 35ppm


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Up

FA6F1C26-0AC8-4A63-970D-10F9C6233305.thumb.jpeg.7693620319b14ec011600516a3beefb2.jpeg
Nuda nuda nuda…nic się nie dzieje :)

jedynie co skoczyło to Po4 o 0,02 na 0,16

zastanawiam się nad kamerą online hmm:ph34r:


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałbym, że taka przyjemna nuda.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Transmisja 24/7 ? :D Może to by była zbyt duża nuda. Ale np. transmitować jak robisz pomiary itp itd... Spoko :D oglądałbym 


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, katani napisał:

Powiedziałbym, że taka przyjemna nuda.

No dokładnie, może bardziej chwilowa transmisja? -_-

 

14 minut temu, Aquaman napisał:

Transmisja 24/7 ? :D Może to by była zbyt duża nuda. Ale np. transmitować jak robisz pomiary itp itd... Spoko :D oglądałbym 

pomyślimy, temu pytam .. zbieram pomysły ;)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy Twoim zbiorniku nudy nie będzie. Jak puścisz na żywo, to likwiduję swój baniak i na jego miejscu wieszam duże TV z transmisją 24/h. I lecę do Egiptu na stałe :welcome: Bo będzie mnie stać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@Beti   Może pisałaś , a ja przeoczyłem z ciekawości zapytam , ile kostek mrożonek idzie dziennie?

Pozdrawiam

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Raff 2020 napisał:

Przy Twoim zbiorniku nudy nie będzie. Jak puścisz na żywo, to likwiduję swój baniak i na jego miejscu wieszam duże TV z transmisją 24/h. I lecę do Egiptu na stałe :welcome: Bo będzie mnie stać :)

tak tak już nie zapierniczaj mi tu:D

i kto to mówi, ten co ma podobny baniak:P

2 godziny temu, JerzyB napisał:

Witam

@Beti   Może pisałaś , a ja przeoczyłem z ciekawości zapytam , ile kostek mrożonek idzie dziennie?

Pozdrawiam

rano na śniadanie 12 kostek

obiad idzie artemia 30ml z Af

kolacja 12 kostek plus Algi morskie.

107 ryb i tak to nie jest dużo, uważam ze dostają średnio.

Krewetka krystaliczna, kiełż, kryl drobny, kryl gruby, lasonogi, solowiec, stynka krojona, krewetka złota, dillies, zakrapiane Fish V oraz Af Garlic Oil ;)

dla korali co drugi trzeci dzień

-Af Liquid Rotifers

-Af phyto mix

-Af Lps Food

teraz do karmienia :D

E77E5C71-1114-46AF-BEDB-9062817D821D.thumb.jpeg.acbb6e1528ce61a1f18cfb5a50529a0d.jpeg


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy mieszkaniec rafy, kuzyn Sohala

Acanthurus Lineatus ryba na która czekałam dość długo, przez tydzień była niezła jazda w zbiorniku ale dziś koledzy :)

ryba która zawsze była w planie zbiornika tylko nigdzie nie było szans kupić dużego okazu, fakt jest troszkę mniejszy od 32cm sohala ale 10cm nie zrobiło dużego przeskoku przy tych rozmiarach przynajmniej wizualnie.

Parametry w normie takie jak były czyli nie  pamietam, ale wszystko żyje :D

EFF52B48-08AB-4EF4-9517-4F037695CF2A.thumb.jpeg.541b03049fda9df70fb5fec12ca93f9d.jpeg
 

jeśli chodzi o zbiornik to ostatnio gęsto się zrobiło od patyków i czas będzie chyba na koszenie trawnika  ;)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna ryba!! Jeśli masz to wstaw proszę świeże zdjęcie całego zbiornika (bo jest co oglądać).

Mam jeszcze pytanie apropo artemii z AF rozumiem, że to ta „w płynie”. Czy lejesz prosto z butelki czy płuczesz przed podaniem?


spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.04.2022 o 08:49, SHARK_2 napisał:

Piękna ryba!! Jeśli masz to wstaw proszę świeże zdjęcie całego zbiornika (bo jest co oglądać).

Mam jeszcze pytanie apropo artemii z AF rozumiem, że to ta „w płynie”. Czy lejesz prosto z butelki czy płuczesz przed podaniem?

Zgadza się, podaje dziennie z miarki 30ml

 

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Up ;)

dawno nic nie było od kwietnia, akwarium żyje trochę zaniedbane ale daje radę…

parametry pewno kosmos nawet nie sprawdzam  jakoś rośnie to Nic nie ruszam :D

podmiana raz na miesiąc 15% 

balling 1.7 litra / 24 godz x Kh,ca,mg

Ogólnie prócz dolewki RO nic nie robię samo żyje i chyba tak jest dobrze.

05E751E4-2157-41FF-94F1-116F08E76F47.thumb.jpeg.80c3c5b9552b89c448019cc1c4247b56.jpeg

7DA843EE-1E3F-4C48-AA0E-D3ADFD6BB3D1.thumb.jpeg.61739b7882a295b08b9d61e4718310d9.jpeg
 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.