Skocz do zawartości
atk

Sprawdzony test na jod

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, czy macie jakiś sprawdzony i miarodajny test na jod poza icp? 

Póki co lałem na oko z ręki a chciałbym podpiąć pod pompę i mieć nad tym jakąkolwiek kontrole :)

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Colombo + - bardzo zbliżony do ICP 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, atk napisał:

Póki co lałem na oko z ręki a chciałbym podpiąć pod pompę i mieć nad tym jakąkolwiek kontrole :)

Mądrze ;)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat. Robiłem testy Colombo i jod na poziomie zero. Dodam, że po i przed podmianą zero. Czy to możliwe. Zrobiłem test, gdyż LPS'y coś mi zmarniały i xenia. Obecnie czekam na jod z Tropicala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi Colombo też bzdury pokazywał. Pytanie jaki rodzaj jodu mierzą testy domowe. Jod szesciowodny? Może czterowodny? Albo jakaś ich sumę? Na colombo mialem zero nawet kiedy mialem 135 micro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niemożliwe ze colombo robi bzdurny test, mam to wielokrotnie potwierdzone z Icp, za każdym razem prawie idealnie.

Test mam z 2019roku jeszcze ważny 6mies.

Ps. Zero może pokazać jak jest faktycznie zero jodu.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi Colombo pokazał to co ICP - zero. 

Po podmianie pokazywał zakres między 0.02 a 0.04 (trochę ten pomarańcz ciężko rozróżnić). 

Potem znowu spadał do 0 ale po dodaniu Iodion Brightwell'a jod na drugi dzień ponownie w normie. 

Ja nie traktuje testu jako dokładnego wyznacznika ale jestem w stanie ocenić jak to się ma w moim akwarium. No i dużo widać po koralach, szczególnie wrażliwa na jod jest caulastrea czy krewetki i ich wylinki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm zazwyczaj obserwujemy niedobór jodu... A jak się objawia nadmiar/przedawkowanie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Beti napisał:

To niemożliwe ze colombo robi bzdurny test, mam to wielokrotnie potwierdzone z Icp, za każdym razem prawie idealnie.

Test mam z 2019roku jeszcze ważny 6mies.

Ps. Zero może pokazać jak jest faktycznie zero jodu.

Jutro zrobię test jeszcze raz i sprawdzę. Może coś sknociłem;) Ale muszę przyznać, że testy mega przyjazne dla urzotkownika. Jeszcze testy powtórzę jak dojdzie jod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o teście na jod,ale podobno kropelkowym słabo to wychodzi..dlatego chyba AF nawet go nie wypuścił.Wracając do tematu mam 6 testów ICP które robię co dwa miesiące i lejąc po 5 kropel jodu pierwszy test wykazał go za mało więc zwiększyłem do 7 kropel co spowodowało,że przez cztery miesiące miałem mniej więcej na środku skali.Niestety czwarty test wykazał duży spadek a dwa następne znów za dużo,ale nie bez przesady.Nie umiem trafić z dawką i faktycznie przydałby się wiarygodny test kropelkowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, inmar napisał:

. . . przydałby się wiarygodny test . . .

A, jak się sprawuje Hanna do pomiaru jodu - prośba o opinie.

 

Edytowane przez Reefbos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 14.11.2020 o 17:35, atk napisał:

@=Fresz= z niecierpliwością czekamy na historie ;)

Opowieść i zdjęcia w moim temacie ze zbiornikiem ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodawałem po 1 kropli jodu dziennie (Tropic Marin) na 100 litrów, co jest wg producenta dawką optymalną.

Po kilku dniach kupiłem test Saliferta ważny do 01/2023. Sprawdziłem poziom jodu, wyszedł niewykrywalny.
Dodałem więc 1 kroplę jodu i po godzinie powtórzyłem test – nadal niewykrywalny.
Dodałem drugą kroplę i sprawdziłem po kolejnej godzinie – również niewykrywalny.

Podpowiedzcie w czym może być problem? Prędzej Test do bani, czy jod od Tropic Marin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.11.2020 o 11:42, Reefbos napisał:

A, jak się sprawuje Hanna do pomiaru jodu - prośba o opinie.

 

Podpinam się pod prośbę


de1c89e836a1904c6acee4e1c5622207u1839a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
31 minut temu, Reefbos napisał:

Podpowiedzcie w czym może być problem? Prędzej Test do bani, czy jod od Tropic Marin?

Zrób próbę w odlanej wodzie. Ja obstawiam mało dokładny test. Podobnie jest ze strontem Saliferta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Reefbos napisał:

Podpowiedzcie w czym może być problem? Prędzej Test do bani, czy jod od Tropic Marin?

Nie tylko Tobie ten test pokazuje 0:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.11.2020 o 11:42, Reefbos napisał:

A, jak się sprawuje Hanna

Tu sobie sam odpowiem: test jest zbyt mało dokładny i nie nadaje się do naszych celów.
Zakres pomiaru jest co prawda od 0 do12,5 mg/l (ppm), ale rozdzielczość 0,1  i dokładność +/- 0,1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.