Skocz do zawartości
Tester

[600L] - Moja kropla oceanu

Rekomendowane odpowiedzi

Lodzio miodzio wujek Toster :thumbup:


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester, a jak ogolnie wedlug Ciebie roznica wizualna baniaka po zmianie oswietlenia? Chodzi mi o samo spojrzenie na akwarium (bez tematu, "czy korale beda rosly" ;) ), tylko o sam wizual z Twojego punktu widzenia stojac przed szklem...

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem ogromne problemy zeby znalezc satysfakcjonujacy mnie zarnik. Skonczylo sie na zarniku 30000K wszystkie inne ktore probowalem, dawaly swiatlo bardziej lub mniej herbaciane :(. W koncu uznalem, ze poszukiwanie idealnego zarnika zaczyna byc drozsze niz zrobienie lapy LED.

Kiedy powiesilem ledy i zaczalem sie bawic suwakami to zbiornik ozyl i wystrzelil cala gama barw, ktore do tej pory byly widoczne, ale mocno przygaszone. Nie jest to efekt pastelowy, ale w porownaniu do HQI mam teraz kosmos. Oczywiscie mowa tu o kolorach odbitych. Same korale nie zmienily jeszcze pigmentacji. Jednak te barwy, ktore widoczne byly tylko przy T5-kach (po zgaszeniu HQI) sa widoczne caly dzien.

Lampa swieci juz ponad tydzien, ale caly czas na 30% wiec o pelni kolorow trudno jeszcze mowic. Wydaje sie ze jesli mialy by wystapic jakies fochy korali to juz widzialbym ich efekty. Korale nie przestaly na sekunde polipowac (a czesc ktore polipowaly powiedzmy srednio, maja wieksze polipy). Kontroluje rowniez przyrastajace tipy i nie widze sciemnien, ktore sugerowalyby spowolnienie wzrostu. To oczywiscie dopiero 9 dni wiec za wczesnie na jakies konkretne wnioski, ale trzymam reke na pulsie.

Lada dzien wubiore sie do sklepu po nowe rury i wtedy zapewne bedzie jeszcze inaczej. Zastanawiam sie nad kolorami - myslalem o 2x BluePlus i 2x BlueSpecial lub 3x BluePlus 1xAquaPink.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Purple plus I blue plus- mi tak doradzal Przemek do pandory...

Najlepsze jest to, jak sam napisales. Ruszasz suwakami I ustawiasz jak Ci sie podoba :)

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fiu Fiu, czas sie wybrac i obadac na zywo.

Sam filmik super :clap:


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester,

super lampa, pogratulowac.

Przy zakupie rur popatrz tez na Coral+. Jesli koniecznie chcesz jedna Pink, to reszte mozesz dac Coral+ i bedzie i kolor i wzrost (lub pink, 2 x C+ i 1 x niebieska?).

Mam tez jedna Pink ale mnie nie przekonuje, poza tym powinno sie ja czesciej niz co 6 miesiecy wymieniac... Przy Twojej lampie, mozesz dla zabawy pink uzyskac z led-ow a w miejsce pink-rury mozesz dac Osram67 itp.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Osram 67 to chyba tylko t8 jest?


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie kupilem T5 :thumbup: i to dwie od razu ! :blushing:

Pass: ---> Osram <--- / Leuchtstoffröhren / T5 HO Farbig

trans.gif

Osram T5 FQ 54W/67 HO High Output Blue/Blau G5 Artikelnr.: 1000112277

Lagerbestand:: 35

lieferstatus_00026.gif

Preis: 9,95 EUR

(Alle Preise verstehen sich inkl. der gesetzlichen MwSt. und zzgl. Versandkosten)

Menge:

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie bardzo podba zwlasza ze mam przyjmenosc ogladac zbionik na zywo.

Przyrosty mnie wpedzaja w kompleksy a DSB wymiata.

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mocno rozkręciłeś ledy?

Rozumiem że liczysz led x 3watty co w sumie daje jakieś 432w w ledach plus 4x54 t5?

Miałem podobny stosunek led/t5 i na pełnej mocy paliło korale. Myśle że 60-70% to max u ciebie będzie.


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W T5 mam 4x80w=320w.

Co do mocy ledow trudno powiedziec, bo kazdy kanal mam ustawiony indywidualnie. Tak na oko, to lampa swieci na jakies 40-50%. Caly czas pamietam, ze nie warto sie spieszyc w rozkrecaniu ledow. Patrzac na ilosc swiatla dla mojego oka, nie sadze abym przekroczyl 60%, natomiast na pewno pobawie sie jeszcze suwakami w celu lepszego doboru barw.

Duzo czasu spedzam na ogladaniu korali, zeby po pierwsze upewnic sie ze nadazaja z przystosowaniem do nowego swiatla, a po drugie czy nie zwalniaja z przyrostami, bo to dla mnie jest funkcja kondycji korala. Nie kolor, a przyrost i pozniej polipowanie.

Montipory talerzowe rosna bez zadnych problemow co widac po krawedzi talerzy, seriatopory akurat latwo obserwowac, zwlaszcza kiedy pojawia sie rozwidlenie na szpicu. Z akroporami jest gorzej bo te generalnie rosna wolniej. Kontrolouje kolor tipow, polipy tipow - ich wielkosc wskazuje na zwiekrzone zapotrzebowanie na pokarm, zwlaszcza, ze tipy maja zwykle braki w zooksantelach. Stylo tez ma sie swietnie. Oglnie nie widze niepokojacych zmian w kondycji SPSow. Jesli chodzi o LPSy to obie euphilie bez problemow, natomiast duncan od paru dni ma kilka polipow skurczonych. Nie wiaze tego na razie ze swiatlem poniewaz pare dni temu byly jakis napiecia na granicy z Plerogyra. Ogolnie przyrosty sa, ale znow bez przesady - ot normalne zdrowe przyrosty.

DSB + refugium ma sie doskonale. I mimo, ze jest zdecydowanie za male (w 50L akwarium) to na pewno spelnia bardzo dobrze kilka zadancyh funkcji. O zdolnosci oczyszczania nutrientow sie nie wypowiadam bo w sumie nie mam jak sprawdzic. Natomiast regularnie co dwa-trzy tygodnie usuwam sporo glonow co moze swiadczyc o pochlanianiu NO3 i PO4. Na pewno, i z tego jestem bardzo zadowolony, zwiekszyla mi sie roznorodnosc "robactwa" w glownym zbiorniku. Przed DSB nigdy nie mialem mysis, a teraz pomyka po skalach :)

Przyznam sie, (zeby nie zapeszyc to tfu tfu przez lewe ramie :D) ze od dawna akwarium nie sprawialo mi takiej przyjemnosci jak teraz. Dojrzewanie spoznione o rok bylo z inwazja takiego bryopsis, ze Grzes Dyzma jak widzial zbiornik to klal jak szewc. Jakos wszystkie plagi same odeszly bez moich specjalnych staran. W takiej codziennej opiece duzo ulatwilo mi przejscie na reaktor.

W sumpie stoi juz okielznany BK200 z ktorym, czesc z Was pamieta mialem na poczatku kosmiczne przeboje. Do tego w koszyku lezy z 7 litrow siporaxu. Wiecej grzechow nie pamietam :)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamiast zarnikow wsadzilem 6 paneli 72W. Kazdy panel ma dziewiec kolorow rozdzielonych w czterech kanalach.

Cześć,

Co to za panele?

Pozdr

Wysłane z Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panele to projekt DIY robiony przez kolege z UK.

Lampa nie jest zadna seryjna produkcja i byla robiona indywidualnie pod szkielet obudowy Giesemanna.

post-10763-0-58595600-1385196573_thumb.jpg


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki,

Znasz jakieś szczegóły odnośnie diod?

I jakie kolory są a ze sobą połączone w nitce.

Wysłane z Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Debcia - masz racje :) zaraz to naprawie

Szymon

1- kanal 6x zimne biale

2- kanal 6x RB

3- 1x cieply bialy, 2x czerwony, 1x rozowy, 3x niebieski

4- 1x zielony, 1x pomaranczowy, 1x fioletowy, 3x niebieski

gdybym jeszcze raz planowal kolory to zmniejszylbym ilosc bialych do 2x zimny bialy i 1x cieply bialy i zmniejszylbym o jedna ilosc czerwonych i zastapilbym je niebieskimi. Zrobilbym to z czysto praktycznego powodu - kanaly 1 i 3 leca na 20% a kanal 2 na 60%.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek. Duncan to świetny wskaźnik jodu. Jesli skurczony kilka dni to zwiększ podawanie jodu. Na 99,9% pomoże i zobaczysz na drugi dzień jak potrafi sie napompowac.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam rozumieć, ze to są te ode mnie? Niezle. :) ale teraz to chyba ja sie bede musiał ładnie uśmiechnąć po szczepki. Przez zmiane domu i czekanie na skale straciłem 70% SPSow wiec zaczynam jakby na nowo ale z dojrzałym baniakiem. :(


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.