Skocz do zawartości
Tester

[600L] - Moja kropla oceanu

Rekomendowane odpowiedzi

Damian - calosc jest w stopce :) Z tym ze na co dzien nie mam tak ustawionych Ledow - jest mniej niebieskiego


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) ale teraz to chyba ja sie bede musiał ładnie uśmiechnąć po szczepki. Przez zmiane domu i czekanie na skale straciłem 70% SPSow wiec zaczynam jakby na nowo ale z dojrzałym baniakiem. :(

Robert - czesc z nich jest od Ciebie. Daj znac jak bedziesz w okolicach, chetnie sie podziele tym co mam bo czesc korali i tak wkrotce bedzie nia siebie "wlazila".


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bartek. Mysle aby sie wstrzymać do stycznia bo na polowe grudnia i tak wyjeżdżam do pl. Jak ktos cos chce przetransportować to mowić. A w styczniu wpadne do Londynu na jakies piwko i cos utargujemy :)


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w niedziele doszly dwa nowe cukierki:

ten pierwszy jest wielkosci paznokcia u kciuka. Szczepka zostala zrobiona z "matki", ktora miala ciemnoniebieskie tipy i turkusowa reszte. Ktos rozpoznaje gatunek? Drugi to prawdopodobnie A.carduus

post-10763-0-93095500-1386189606_thumb.jpg

post-10763-0-01993600-1386189611_thumb.jpg


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze widzę że masz tylko dwie pompy i to z jednej strony ?

Piękne kolory :)


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy mam 3 jebalki. Jedna jest przy dnie na kominie wiec jej nie widac i jest zwykle wylaczona. Wlaczam ja wieczorkiem na godzinke aby detrytus sie podniosl. Na codzien jednak dzialaja dwie z jednej strony. Prad wody gora zaiwania w lewo a dolem wraca w prawo.

I jeszcze zapomnialem o nowym nabytku (wyszla troche ciemna):

post-10763-0-36479800-1389555117_thumb.jpg


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm,

muszę wypróbować ten twój patent bo mam problemy z ustawieniem swojej cyrkulacji


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te parazo po lewej stronie na pewno za niedługo opanują skałę z spsami i będziesz kombinował jak się ich pozbyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to wystarczy zdjec,

jest super :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek - LED only ? jakie masz tam swiatlo obecnie ? :) Fajnie to wyglada :) Anthiasy bajka :)


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek, mam przerobke Giesemanna DIY - swiatlo takie jak w stopce. Dwie strony wczesniej pisalem ciut wiecej o samej lampie.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepiękny ReefTANK!!! :thumbsup:


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje,

W tej chwili najwieksza moja zmora sa slimaki ktore zjadaja montipory.

Probowalem kapieli w jodzie, w KMnO4 i kiszka.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek, mam przerobke Giesemanna DIY - swiatlo takie jak w stopce. Dwie strony wczesniej pisalem ciut wiecej o samej lampie.

No szukalem szukalem i nie moglem znalezc o tych swietlowkach :) Lampa LED pierwyj sort :) Fajnie to wyszlo :) Szkoda, że Cie w Ustroniu nie bedzie bo by sie znalazło parę pytań odnośnie jej budowy, ale przejrzę jeszcze raz dokładnie cały wątek. A jak nie to na Wdzydzach pewnie będziesz ? :)


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Wdzydze juz mam urlop zaklepany :)

Mam w tej chwili 2x Actynic+ 1x Blue Special i 1X Blue Lagoon

Ledy to 9 kolorow w 4 kanalach.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek masz sixline wrasse w zbiorniku? u mnie ona rozprawila sie ze slimakami nagoskrzelnymi na zoa w moment.


350 litrow Rena Aqualife,tunze 4*6045 ,deltec mce 600 turbo,266w t5 mix lps i miekkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek już troszkę świecisz led jak oceniasz to światło ? Mnie bardzo ciągnie ale w drugą stronę HQI + T5 :).

Zbiornik wmiata :)


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje,

W tej chwili najwieksza moja zmora sa slimaki ktore zjadaja montipory.

Probowalem kapieli w jodzie, w KMnO4 i kiszka.

Również polecam hexatenię

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek, ogolnie dobrze, nawet bardzo dobrze. Minelo juz 10 tygodni od kiedy powiesilem swoja hybryde. W ciagu tego czasu nie widzialem, zadnych objawow stresu ani jakiekogolwiek zlego wplywu spowodowanego przejsciem na LEDy. Przyrosty mam na tym samym poziomie, jesli nie wieksze - widzac po zuzywaniu zasypu w reaktorze (spada mi o okolo 1cm na tydzien). Cyjano nie wyskoczylo, dino nie wyskoczylo, nie wyskoczylo tez nic innego o czym czasami czytalem. Zbiornik jakby nie zauwazyl przejscia na swiatlo ledowe. Jesli chodzi o wybarwienie korali to mam zmiany w obu kierunkach i prawie na pewno wynikaja one z tego ze caly czas szukam odpowiednich dawek suplementow.

Moja konkretna lampa ma za malo niebieskiego koloru i w praktyce niebieski kanal "leci" prawie na maxa, kiedy trzy pozostale na jakies 50 %. W tej chwili oprocz ledow swiece 2x actynic+ 1x BlueSpezial (w praktyce biala) i 1x BlueLagoon (tez bardziej biala niz niebieska). Sprawe planuje rozwiazac tak, ze przy kolejnej zmianie swietlowek przejde na 4x Actynic+. Mysle ze to da wiecej "pelnego" niebieskiego, co pozwoli mi zmniejszyc niebieski kanal w lampie.

Moje obserwacje w ciagu ostatnich 10 tygodni:

- pewne rzeczy w lampie zrobilbym inaczej. Dotyczy tylko mojego modelu i jest raczej zlymi rozwiazaniami konstrukcyjnymi nie majacymi wplywu na akwarium a raczej na obsluge lampy

- czesc korali lekko zbrazowiala, ale nie wiaze tego ze swiatlem LED. Oczywiscie nie moge miec 100% pewnosci, ale winie za to moje kombinowanie z suplementacja i z faktem, ze NO3 mi podskoczylo do 1mg/L przy zerowym PO4

- czesc korali mocno poprawila ubarwienie np: A.tenuis dostala gleboko niebieskie tipy, a S. hystrix i A. millepora weszly w gleboki roz. Uczciwie trzeba jednak podkreslic ze prawdopodobnie jest to spowodowane suplementacja.

- idac dalej tym tropem moge pokusic sie o luzny wniosek, ze to nie zrodlo swiatla (mowie tylko i wylacznie o moim zbiorniku) a raczej jakosc wody, pokarm i suplementacja ma wieksze znaczenie na wzrost i wybarwienie korali.

- Lampa LED (w odpowiedniej konfiguracji) daje niesamowite mozliwosci bawienia sie kolorami swiatla oraz mozliwosc wschodow i zachodow. Wschod to tam ciul, bo i tak jestem w pracy, ale zachod, wieczorkiem przy zgaszonym swietle - bajka. Pare osob zgubilo u mnie swoje szczeki :D (mowiac nieskromnie) ,ale musze przyznac ze to byli laicy wiec sie nie znali :p

- Nie moge jeszcze tego przelozyc na rachunki bo jest jeszcze za wczesnie, ale... czesc LEDowa lampy ciagnie w maksymalnym ustawieniu 270watt (mam wbudowany w gniazdko miernik) czyli razem z czesca T5 daje 590watt w porownaniu do 960watt gdy mialem T5 i HQI (500watt swiatla HQI ciagnelo okolo 600watt pradu). Jesli nawet dolozymy 200watt grzalke to i tak mam oszczednosc pradu. Dodam tylko ze grzalka nie chodzi non stop. W tej chwili mam temperature 25,8C przy docelowym ustawieniu na profiluxie na 25,2C

- Jesli juz jestesmy przy grzaniu, znowu za wczesnie aby cos przesadzac, ale pewne przewidywania moge zrobic. Akwarium stoi w domu w malym pokoju na drugim pietrze. Od strony poludniowej. Ostatniego lata w Londynie byly rekordowe temperatury, ktore powodowaly ze temperatura w pokoju siegala 35C przy wylaczonym HQI. Oprocz tego przez caly lipiec mialem podlaczona 600watt chlodziarke coby utrzymac temperature w akwarium ponizej 30C. Mam nadzieje ze z ledami juz nie bede mial tego problemu.

To tyle moich obserwacji. Jakby co to oczywiscie bede pisal.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje,

W tej chwili najwieksza moja zmora sa slimaki ktore zjadaja montipory.

Probowalem kapieli w jodzie, w KMnO4 i kiszka.

Zastosuj Coral RX - u klienta skasowałem nim wściekłe stada wirków i ślimaków. Jodem popalisz korale, zbrązowieją ci.

Pozdr

G>S

Krótki opis preparatu

Plagi szkodników doprowadzają często do restartu zbiorników. Każdy świeżo wprowadzany do akwarium koral powinien być profilaktycznie poddany krótkotrwałej kąpieli.

Preparat Coral RX Pro skutecznie działa przeciw:

  • płaskim robakom jedzącym akropory (AEFV)
  • czerwonym płaskim robakom (red planaria)
  • ślimakom nagoskrzelnym zjadającym montipory
  • ślimakom nagoskrzelnym, które pasożytują na zoantidach
  • wieloszczetom (Polychaete)
  • ślimakom żerującym na zoantidach (Heliacus variegatus)
  • pająkom nękającym zoantidy (Pycnogonida)
  • niektórym algom nitkowatym
  • zakażeniom bakteryjnym prowadzącym do STN lub RTN (wolno lub szybko postępująca martwica tkanki)
  • Coral RX Pro nie uszkadza tkanki korala, nie zmienia jego ubarwienia, sporządzony jest z naturalnych składników, nie zawiera jodu ani utleniaczy.
    Uwaga:
    Preparatu nie wolno dodawać do zbiornika głównego, nie używać do kąpieli ryb, ślimaków, rozgwiazd, małży, krewetek, krabów, itp.

Nie piszemy posta pod postem - używaj opcji EDYTUJ


Pozdr.

G>S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.