Skocz do zawartości
Tester

[600L] - Moja kropla oceanu

Rekomendowane odpowiedzi

Tester piekne akwarium te kolorki zwierzakow super.

Ps. Lam lam i dzon do mnie :)

Pozdrawiam.


Zbiornik: 330+Sump

Swiatlo: ATI Sunpower 8x54

Odpieniacz: Deltec APF600

Pompa Obiegowa: Jebalo 3000

Cyrkulacja: 2xJebalo wp25/R8

RO/DI: RO-MAN 75GPD

SOL: Tropic Marine

Start: 01.01.2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciesze sie ze sie podoba ale dlugo pojdzie jeszcze sporo wiader soli zanim bedzie w pelni satysfakcjonujace. W kazdym razie mnie :)

Zdjecie jest spod pelnego swiatla czyli 820W w HQI i w T5. Bajecznie wyglada rano jak sie zapalaja same ATI purple i ATI Blue

Zdjecie z takiego poranka sprzed kilku tygodni:

Caly3.jpg

Jurek, to pe lewej stronie to cos czego nie umiem zidentyfikowac. Kiedys podejrzewalem okrzemki, ale ktos mi sugerowal ze to moze byc gatunek brunatnicy. Najczesciej rosnie to w najwiekszym pradzie wody - na pompach lub tam gdzie dmuchaja. Piasek czysty wiekszosc sklay - czyste. Glon ten tworzy falujace 1-2mm wloski. Pod moim mikrskopem nie do zidentyfikowania. Jako glownego winowajce podejrzewam wodke - do tego stopnia ze w tej chwili nic nie leje i mam widoczna poprawe.

Bartek, cieszę się na tą poprawę i mam nadzieję że u mnie też nastąpi, bo również odstawiłem kilka dni temu wódkę z powodu tego brązowego cholerstwa. Na początku podejrzewałem nawet że to nie tylko okrzemki (wpakowałem litr sery do sumpa), ale nawet że to dino, bo przy mocnym świetle pojawiają się po południu połacie ulatujących ku górze bąbli. Ale załapałem, że to po prostu glon fotosyntetyzuje i tlen jako efekt wylatuje do góry.

Z tymi pompami to wypisz wymaluj jak u mnie. Co kilka dni muszę czyścić pompy, bo zarastają, szyby też. Na skałach tego nie mam, na piasku w jednym miejscu gdzie jest najdrobniejszy. Oby znikło, bo wkurza jak diabli.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojdzie jeszcze sporo wiader soli zanim bedzie w pelni satysfakcjonujace

masz rację, ale nie chciałem, żeby się tak od razu smutno zrobiło... :ninja:;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny zbiornik.... Zazdroszczę... Ja mam w planach także takiej podobnej wielkości...650..700L :)


160L , 5kgLR, Odpieniacz Diy, Oświetlenie 1 x150W HQi 2x39W T5, Grzałka 200W, JVP-101, Pompa HX-6530, Sól Aquaforest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester bardzo ładny zbiorniczek. Podoba mi się ułożenie skały i to że jest tak dużo przestrzeni. Penie jak SPS'y zaczną rosnąć to miejsca się zrobi mniej :). :czapki z głów:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne akwarium. Czekam na aktualizację bo minęło już ponad pół roku od ostatniej a na pewno dużo się zmieniło . :yes

Edytowane przez felek99 (wyświetl historię edycji)

Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie nowe fotki by się przydały :baby:


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester , zapodaj jakieś foty zbiornika :)


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest na czym oko zawiesić :) ile spali prądu/miesiąc ?


7689_7899.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby nie bylo ze baniaczka nie ma to wstawiam filmik. Akwarium od tygodnia buja sie pod hybryda LED+T5. Swiatlo jeszcze nie ustawione w optimum natomiast na potrzeby filmu troszke sie pobawilem suwakami :). Film w oryginale w FullHD ale wychodzily mi jakies kosmiczne wielkosci wiec musialem troche zluzowac z jakoscia :)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie sie prezentuje. Co to za lampeczka i jakie pierwsze wrazenia po zmianie oswietlenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerobiony Giesemann ze stopki. Zamiast zarnikow wsadzilem 6 paneli 72W. Kazdy panel ma dziewiec kolorow rozdzielonych w czterech kanalach.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny zbiorniczek. Napisz ile masz garbików i jak się zachowują.


049f14efc7c0fe68med.jpg

130x70x65; Aquasunlight 2x250W+ 4x54W, Reef Octopus RO-PS-5000INT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwa fajne , ale ja bym zamienil wszystkie duze ryby na stado malych i baniak urosnie optycznie 3 razy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Garbikow mialem 10 sztuk, ale jakos trzech brakuje :). W kazdym razie mam zamiar jeszcze dokupic z 20. Ani razu nie widzialem agresji miedzygatunkowej.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny zwierzyniec i świetny film :unworthy:


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Garbikow mialem 10 sztuk, ale jakos trzech brakuje :). W kazdym razie mam zamiar jeszcze dokupic z 20. Ani razu nie widzialem agresji miedzygatunkowej.

Tak myślałem. Najciekawsze, że za oceanem hemicyanea chrysiptera ma ciekawą nazwę: stadnik dwubarwny.Pozdrawiam. Edytowane przez Echindorus (wyświetl historię edycji)

049f14efc7c0fe68med.jpg

130x70x65; Aquasunlight 2x250W+ 4x54W, Reef Octopus RO-PS-5000INT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu gadac, super zbiornik.

Ciekaw jestem, jak lampa wyglada od dolu :blushing:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod Staniego bo tez jestem ciekawy jak wyglada lampa. Sam myslalem o takiej zamianie moich 2x 150 hqi na Led ale nie wiem czy to bedzie dobry ruch. Moje lampa to blau 2x150+4x39t5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.