Skocz do zawartości
Tester

[600L] - Moja kropla oceanu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość AnT

Co priv co priv my tez chcemy wiedziec :police:

a co ?

nic szczególnego :harhar: Grzegorz i tak cie weź mnie do pomocy pewnie

p.s

acha - tył odlicz 5cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tiaa, ale wykombinowalem..

Prawdopodobnie w przyszly weekend znowu pozmieniam. W kazdym razie na pewno przespie sie z tematem i wyslycham rad zonki ktora ma oko do takich spraw jak "kamieniarstwo" :p

I znowu się z Tobą zgodzę. Rad koleżanki małżonki trzeba słuchać i układać jak mówi.

Prawa strona wydaje się być troszkę "nienaturalna" ale za to środek pomiędzy wyspami wyszedł Ci super. I do tego ta plaża dla rybek.


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak od tylu i 5 cm to na taka pomoc sie nie pisze :ninja:


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się dzisiaj pół dnia męczyłem z Kamilem nad moim aquascapingiem. Zrobiliśmy budowlę na rurkach i jest całkiem bardzo fajnie, dużo łatwiej jest ustawić pewną konstrukcję, bo kamory się trzymają bardzo solidnie i dużo łatwiej jest wypuścić na środek akwa półki skalne, jak przez jeden koniec przechodzi pręt. Ale co się namęczyliśmy... ojjj... wbrew pozorom nie jest łatwo zrobić otwory w skałkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ejerzyk no to zapodajesz nowe fotki w swoim wątku, z chęcią zobaczę :) ...dziś światowy dzień układania skały czy co ,że wszyscy robią przemeblowania w akwariach ?;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia na pewno będą, ale już jest noc, woda nadal mętna i szyby brudne. Jutro postaram się wszystko ogarnąć i coś cyknę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester, a czy moglbys napisac jak zrobiles swoje refugium i jakby sie dalo jeszcze jakies fotki wrzucic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj 13, masowy dzień testowania farta przy pracach w baniaku ;)

Bartek, mnie też lewa strona podoba się dużo bardziej od prawej. Dwie równoległe półki, ta duża skała w pionie-jakoś to zgrzyta. Kombinuj, na pewno da się lepiej. Wierzymy w Ciebie ;)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja, podobnie jak tek kolo z balonem mialem dzis drugie podejscie. Tym razem jestem zadowolony. Nawet bardzo.

Oczywiscie, korale standardowo nie poklejone, bo przewiduje jeszcze drobne zmiany kosmetyczne. Nie mniej jednak fundament mam :)

Na razie fotki pogladowe. Zaraz dam filmik

post-10763-0-03770700-1350242918_thumb.jpg

post-10763-0-78411200-1350242920_thumb.jpg

post-10763-0-68146100-1350242922_thumb.jpg


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepiej, chociaż jednolitość tego trójkąta spróbowałbym jakoś rozbić. Może półeczką na samej górze skierowaną w lewo, albo jakąś odnogą w stronę frontowej szyby? Ale najważniejsze, żebyś sam był zadowolony, na pewno jest znacznie ciekawiej niż było :)

Kształt konstrukcji z lewej strony jest mi jakoś znajomy ;)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konstrukcja z lewej strony istnieje juz od czerwca :). Tam mi poszlo jakos szybciej :)

A co do trojkata, tak, to bedzie jedna ze zmian. Niestety, czesc skal, juz w wodzie, kleilem Milliputem wiec wszelkiego rodzaju "nadbudowki" musze zostawic do czasu gdy dobrze "chyci"


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto filmik. Niestety juz na samych swietlowkach. Stad tak niebiesko.

Krecone komorka wiec rewelki w jakosci nie ma ale daje poglad:


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda dużo lepiej niż na zdjęciu, bardzo fajnie wyszło. Nie poprawiaj :)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestrzennie, bardzo fajnie, jest miejsce dla korali i dla ryb do ganiania.

Pozdrawiam


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slicznie to wyglada ^^ uwielbiam takie polki i kladki :) zazdroszcze zbiorniczka ;)


pozdrawia Magda :)

100l niefoto -start styczen 2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i po co bylo tyle marudzic, ze nie wiesz jak ulozyc skale ? :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brawo Tester, zbiornik prezentuje się kapitalnie.


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pięknie!! wg mnie rewelka! zazdroszczę Ci tak wspaniałej i okazałej rafki i żałuję, że tak do niej daleko, bo na żywo pewnie wygląda jeszcze bajeczniej :thumbsup:

PS. co rośnie na lewej szybie?

Edytowane przez ejerzyk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester , jeśli mogę Tobie doradzić to uciekaj na sam dół z talerzówkami będziesz później żałował , one rosną tak szybko , że zarosną wszystko , są jak chwasty , coś wiem na ten temat :)


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciesze sie ze sie podoba ale dlugo pojdzie jeszcze sporo wiader soli zanim bedzie w pelni satysfakcjonujace. W kazdym razie mnie :)

Zdjecie jest spod pelnego swiatla czyli 820W w HQI i w T5. Bajecznie wyglada rano jak sie zapalaja same ATI purple i ATI Blue

Zdjecie z takiego poranka sprzed kilku tygodni:

Caly3.jpg

Jurek, to pe lewej stronie to cos czego nie umiem zidentyfikowac. Kiedys podejrzewalem okrzemki, ale ktos mi sugerowal ze to moze byc gatunek brunatnicy. Najczesciej rosnie to w najwiekszym pradzie wody - na pompach lub tam gdzie dmuchaja. Piasek czysty wiekszosc sklay - czyste. Glon ten tworzy falujace 1-2mm wloski. Pod moim mikrskopem nie do zidentyfikowania. Jako glownego winowajce podejrzewam wodke - do tego stopnia ze w tej chwili nic nie leje i mam widoczna poprawe.

Fal - przyznam ze najszybciej rosnie ta monti najbardziej po lewo. Dwie czerwone jakos mniej. W kazdym razie jakby co to bede lamal :)

Kolejna sprawa to aiptasia. Niestety zaczyna zalewac zbiornik. Mam jednak nadzieje ze juz nie dlugo :)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.