Skocz do zawartości
ejerzyk

50 gallon nano reef cube

Rekomendowane odpowiedzi

Jurek.

A gdzie reszta kamorów ? :harhar:


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumpie widzieliśmy jakieś 2-3 kawałki .


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jurek.

A gdzie reszta kamorów ? :harhar:

Heh :)

Sporo skały użyłem, żeby taką wysoką konstrukcję zbudować, ale jeszcze 3 sporawe kawałki moczą się w sumpie + jeszcze ta cięższa skałka na podstawki.

Śmiejesz się ze mnie (tak jak Darek), że za wysoko skałę ułożyłem? :whistle:

Może i jest wysoko, ale zobaczysz na żywo, że fajnie wygląda. ;) A na samym szczycie Seriatoporki od Ciebie. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ladne cacko :)

Ale sie Łodziaki rozbijaja :p Szkoda tylko ze nie maglem byc obecny.

Co do uwag... Zrobiles zabezpieczenie na powrocie zeby Ci za duzo wody nie splynelo do sumpa? Pewnie to juz przerobiles ale pytam tak na wszelki wypadek


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ladne cacko :)

Ale sie Łodziaki rozbijaja :p Szkoda tylko ze nie maglem byc obecny.

Co do uwag... Zrobiles zabezpieczenie na powrocie zeby Ci za duzo wody nie splynelo do sumpa? Pewnie to juz przerobiles ale pytam tak na wszelki wypadek

Dzięki, jest dziurka zaraz nad ostatnim kolankiem - widać nawet na pierwszym zdjęciu, także wszystko gra. :)

Fajna kosteczka :) a co to za LEDY?

LEDy w zasadzie takie jak chinolki z erybki, tylko prosto od producenta i 150W zamiast 120. Kupiłem je przez ebay: http://www.ebay.pl/itm/150W-LED-Aquarium-Reef-Live-Coral-LED-Hood-Blue-White-Grow-Light-/280879195488?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4165b46560#ht_2101wt_1270

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie śmieję się tylko pytam bo zaraz po przeprowadzce była spora superata. <_<

Wygląda O.K. :welcome:


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jureczku ja tez sie nie smieje . czekam na sygnał kiedy bedzie mozna na zywca obgladnąć :sleeping:


 435 l 150x55x53 ,DeltecMCE600, Aquasunlight 2x250&2x54 ,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jureczku ja tez sie nie smieje . czekam na sygnał kiedy bedzie mozna na zywca obgladnąć :sleeping:

Dzisiaj Darek dzwonił do mnie, żebym mu zbudował w ogródku ścianę z kamorów wysokości 1,5 metra ze strumyczkiem... :construction: Ale pewnie tylko dlatego, że mi zazdrości tak ładnie ułożonej skały. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooooo takie cos :lol:

post-8320-0-37668800-1340804591_thumb.jpg


 435 l 150x55x53 ,DeltecMCE600, Aquasunlight 2x250&2x54 ,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest objętościowo nie za wielkie w sam raz a dużo miejsca nie zajmuje :) od np Prostego czy Profilowanego a takim samym litrażu oto mi chodziło właśnie ) Jeszcze trochę i moda wejdzie na stawianie takich Kostek :D Darek był pierwszy, Ty Drugi a ja być może jako trzeci chyba że mnie ktoś wyprzedzi :)

Edytowane przez michalzgierz1989 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy korale rosną pod LEDami z Chin?

Zdjęcie, które już niektórzy widzieli, zrobione 9 miesięcy temu:

84277559.jpg

Ta sama Stylophora dzisiaj :whistle: :

dsc3476resize.jpg

Od soboty świeci nad nią dodatkowo 2x24W, ale mam nadzieję, że nikt nie pomyśli, że urosła tyle przez ostatnie 5 dni. :sweat:

Edytowane przez ejerzyk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmieniłeś korala, albo świecisz czymś dodatkowo harhar.gif - to na pewno nie to światło z szafy ice.gif

A tak na poważnie - piękny baniaczek clap.gifw00t.gif Widać że zwierzakom się podoba :)

Nie boisz się że drzwi ( na pierwszej fotce widać fragment ) klamką powiększą Ci akwa o powierzchnię pokoju ?


Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie boisz się że drzwi ( na pierwszej fotce widać fragment ) klamką powiększą Ci akwa o powierzchnię pokoju ?

Już rozmawiałem z człowiekiem, który montuje okna i pewnie jeszcze w tym tygodniu zamontuje jakiś specjalny ogranicznik w ramę tak, żeby okno nie otwierało się dalej niż ___. Na razie uchylam tylko pionowo, ewentualnie jak otwieram na chwilę, to trzymam cały czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minął trochę ponad miesiąc:

dsc3598resize.jpg

dsc3603resizep.jpg

i wygląda na to, że zwierzaki mają się dobrze. Bardzo fajnie widać moment przeprowadzki na czerwonym talerzyku. Wzrost na chwilę się zatrzymał, uformował się wtedy taki mały rancik i talerzyk zaczął rosnąć dalej - teraz będę miał zaznaczone miejsce o ile talerzyk urósł od 23 czerwca. Obecnie jest to jakieś 7-8 mm. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne. Podoba mi się zwłaszcza ta sterylność. Dla ukwiału faktycznie ze 2 błazny jeszcze bym dodał.Ogólnie świetne. Gratulacje.

Edytowane przez tomasz (wyświetl historię edycji)

380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WOOW robi wrażenie bardzo fajnie sterylnie jak kolega zauważył :czapki z głów:)


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna kosteczka:) :thumbsup: Tak trzymaj


 435 l 150x55x53 ,DeltecMCE600, Aquasunlight 2x250&2x54 ,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:thumbsup: tak trzymać

Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.