Skocz do zawartości
fal

Zmiana systemu filtracji na Zeobac + ZeoStart 3 , Nie wyszło wracam do pelletek

Rekomendowane odpowiedzi

w sumie duzo lejesz juz tego zs :-(

ja na row mam silny przeplyw tak z 500-700 w reaktorze skiby. Pierwsza chwile leci przez skarpete a potem zloze w reaktorze juz caly czas "bulgocze"

Fal ja tylko nie rozumiem jednego.

Piszesz ze masz 0,04 , potem dodajesz Rowe i po 24h piszesz ze masz 0,04 !

No to k...a nie mozliwe :-)

Jedyne wytlumaczenie to cos ci nawala PO4 do wody. Po 24h musi byc roznica przy rowie.

Ona w pocxatkowej fazie jest bardzo wydajna... chyba najbardziej.

Po dodaniu Rowy PO4 spadło z 0,05 do 0,04 , mam minimalny przepływ więc zakładam , że tendencja będzie raczej spadkowa , ale oczywiście mogę się mylić. Co do produkcji PO4 no cóż nie mam pomysłu co mogło by mi tak podnosić , karmię płukanymi mrożonkami owszem jest to 10 kostek dziennie , ale bez przesady , mam przecież gigantyczne pienidło. W sumpie jest czyściutko zbiornik pozbawiony jest wszelakich glonów , nie mam dosłownie NIC , skała czysta że aż się wierzyć nie chce, korale rosną , a parametry no cóż są jakie są.

Być może zbiornik już jest za stary i to co jest pod skałą oddaje do wody jednak tego nie jestem w stanie stwierdzić nie wyobrażam sobie ruszyć skały , ja jej w zasadzie nie widzę bo wszystko zarośnięte koralami.

Co do samego testu , na 99% pokazuje to co sie dzieje w zbiorniku , sprawdzam go od czasu do czasu , jeśli mialby okłamywać wówczas nie pokazywał by 0,00 , a tak pokazuje jeśli fiolkę wyzeruję a później na niej robię pomiar nie wyciągając jej z urządzenia.

Ogólnie moje spostrzeżenia są takie , pienidło nie odpienia bo nie ma co pienić , zachowuje sie tak jakby populacja bakterii była cały czas za niska , przy kulkach wywalał masakrycznie dużo syfu , przez tydzień nawet 5 litrów , dzisiaj wywali może z 1,5 litra i to wszystko. Owszem nie podaję bakterii bo chcialem zobaczyć jak będzie reagował system , być może do nich wrócę , ale jeszcze nie teraz.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ty masz hanne? wez wygotuj fiolke?

ja kiedys spotkalem sie z sytuacja ze na duzej hance... niby fiolka czysta ale na gwincie bylo troszke osadu i zawsze pokazywalo PO4.

Dopiero po doczyszczeniu - wygotowaniu wrocilo do prwdziwych odczytow. No i zrob test na RO :-)

No i drugie ZS3 bez bakterii? To niby co ma robic?

Jak masz mala populacje bakterii to co on ma karmic?

to rozumiem ze czytales?

http://www.korallen-...nglish_1_03.pdf

Ja jednak uwazam ze ZS nie dziala dobrze bez ZB. ale to tylko z mojego doswiadczenia.

To tez czytales?

http://www.zeovit.com/forums/showthread.php?t=20332

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sledzik,a jak by miał ten osad wpływać na wynik ? Badanie przebiega na poziomie 2/3 fiolki więc nie powinno być wpływu na wynik.Zastanawiam się jeszcze skąd miały tam być osad.Fakt,że fiolki powinny być podobno wymieniane co jakiś czas.Ja mam dużą Hankę od kilku lat,powiem,że kupowałem nowe fiolki,ale różnicy nie widziałem.

Fal,wyślij ją do kalibracji jak ja bo też wiecznie pokazywała mi minimum 0,02 a teraz to widzę już 000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , czy ktoś z Was używał kiedyś Antiphos FE ? Interesują mnie obiektywne opinie osób które miały z tym do czynienia.

Jak tak dalej pójdzie to chyba będę jedyną osobą , która wiarygodnie przetestuje wszystkie preparaty na PO4 :).

Jak na razie ROWA zawodzi , dzisiaj wieczorem pokombinuję z przepływem może się coś zmieni na plus.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek - to nie Rowa zawodzi, ani PhosGuard. W jakis sposub, u Ciebie jest taka produkcja PO4 a ze przez filtr przechodzi na raz tylko czesc wody to zawsze jest jakis poziom wykrywalny.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar w hannce pomiar jest fotometryczny (lub jakby to nazwac) W efekcie jak jest brudna fiolka to odbite z niego swiatlo moze zaburzac odczyt. Tak to rozumiem, no i wiem jaki byl efekt :-)

Osad sie bierze z uzytkowania, jak np uzywasz fiolet Saliferta na Ca czy Mg to jak juz masz polowe trstow za soba na fiolce pojawia sie brud na wysokosci na rantu wody ktora wlewasz do pomiaru.

Tu pewnie podobnie jak super dobrze nie czyscisz.

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się by było coś lepszego od oryginalnej Rowy.Co do przepływu przez filterek u mnie sprawdziło się jego spore zwiększenie,od razu mi spadły fosforany wtedy.

Z tym zerowanie Hanki też tak robiłem,ale czy ona wtedy naprawdę dobrze pokazuje tego to ja nie jestem pewien.Kalibracja kosztuje około 40zł a będziesz miał pewność,idzie to załatwić w jeden tydzień.Mało tego w Hanna powiedzieli,że urządzenia powinny być kalibrowane dość często.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fal, masz pw.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fal jak zbiornika ma ze 3-4 lata to podjerzewam ze zaczynasz wchodzic w syndrom starzejacego sie zbiornika.

Czytalem w ktoryms to koralu ze na rafie mimo ze w kolumnie wody PO4 praktycznie niewykrywalne w piachu koncentracja jest kilkaset razy wieksza. Z tym ze masa wody jak i roznorodnosc zwierzta doslownie czekajaca na jakies zrodlo fosforu jest tak ogromana ze sztorm czy inna zadyma dziala jak karmienie.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze wymiana piasku?

Fakt ze skaly nie wymieni bo zarosnieta

Ale skoro piasek magazynuje PO4 to odessac i dac nowy

Co o tym myslicie?


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli PH w baniaku jest w miarę wysokie i nie schodzi poniżej 7.8 to skała nie powinna oddawać po4.

Z tego co czytałem uwalnianie po4 związanego w piasku i skale następuje przy niskim PH.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie mozna zrobic tak hop siup. W baniaku bedzie katastrofa.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja ci powiem ze u mnie piasek znika, bylo malo i odessalem reszte bo byl przydki a lezal tam od poczatku akwa.Po paru dniach wsypalem nowy piasek martwy - zadnych skokow parametrow.

Mysle ze trzeba jedynie pamietac o nie wzruszaniu zloza przy odsysaniu. ( to nie DSB )

Z drugiej jednak strony na kulkach fal nie mial problemow i mial PO4 = 0 wiec... to raczej nie to

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj jak co niedziela karmiłem korale miksem z 8 mrożonek , nigdy nie sprawdzałem ile PO4 wynosi nad ranem po karmieniu , dzisiaj coś mnie tknęło i zrobiłem teścik , skok PO4 jest bardzo duży fosoforany z 0,04 poleciały do 0,08.

Przed chwilą robiłem test wynik wrócił do 0,04 uffff


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze je plucz tak narazie?

Dobre sitko i mrozone dla SPS da sie plukac tez - jak wrotka np.


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korale mrożonki dostają tylko raz w tygodniu , są miksowane blenderem.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeśli mogę odniosę się do piasku,mianowicie są tematy odnośnie wzruszania dna,ale i wymiany co jakiś czas części piasku lub nawet na przykład co pół roku podmiany tego piachu w ilości 1/4. Generalnie pamiętam,że raczej tego nie uważano,ale jakiś czas temu dowiedziałem się,że tak robili goście,którzy TOTO-my zdobywali.Z drugiej strony co szkodzi wymienić cały piasek w przeciągu 2 lat ?

Fal,mam nadzieję,że się nie gniewasz,to są próby pomocy na Twoje problemy.Generalnie jak się pomyśli to może to być prawdą bo w końcu cały syf w tym piasku ląduje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fal... a jak NO3?


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar a na co mam się gniewać :) , jest problem i muszę znaleźć przyczynę powstawania PO4


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fal a NO3?


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wcześniej w okolicach 10


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowa zawodzi za takie pieniądze spodziewałem się naprawdę czegoś wyjątkowego.

ZS3 nadal jedna wielka lipa , chyba nie mam ręki do preparatów KZ. Zastanawiam się co dalej , do pellets nie chciałbym wracać , ale muszę znaleźć jakieś skuteczne rozwiązanie , a po głowie chdzi mi

1. Kamyki KZ

2. Ceramika

Czekam jeszcze za jednym produktem , jeśli on się skutecznie nie upora z parametrami , to wybiorę pewnie ceramikę ale na razie czekam.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO3:PO4-x... na początek pozbędziesz się NO3... moim zdaniem warto spróbować


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.