Skocz do zawartości
R.I.P

Reputacja

Czy chcecie zmienić tytulaturę puntów postowych z Reputacja na np. "Lajki" ?  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy chcecie zmieni? tytulatur? puntów postowych z Reputacja na np. "Lajki" ?

    • Tak, chc? zmiany nazwy na inn?
    • Nie, obecna nazwa Reputacja mi odpowiada
    • Nie mam zdania
      0
    • Jest mi to oboj?tne


Rekomendowane odpowiedzi

Chcę zapytać - dlaczego nie ma wglądu w reputację? Dawniej można było sprawdzać kto za co walnął minusa lub dał plusa , sprawdzić poziom zaufania pod względem targowiska czy wiedzy na określony a interesujący nas temat ...... a w tej chwili trzeba prosić tydzień admina aby cokolwiek uszczknął z tej tajemnej wiedzy.

Uważam że nie jest to do końca ok bo na własnej skórze ostatnio się przekonałem jak za szczere chęci pomocy a może i krytyki ( bo tak wielokrotnie trzeba zrobić) ktoś wali minusa. Czy jest szansa aby to powróciło do normalności?

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do prośby :baby:


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie wiedziałem,że kiedyś można było sprawdzić reputację.Jeśli chodzi o nowe forum to temat był przerobiony i nie będzie takich możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SkoczekPL napisał: Słuchajcie, w/g mnie - to jest moje zdanie jako użytkownika, admina, moda itp.... Bardzo dobrze ze nie widać od kogo! Dlaczego ? Dlatego że gdyby było to widoczne to zaraz by były tzw. minusy rewanżowe :D

I nie piszcie że nie, bo na poprzedniej wersji silnika tak było.

:police:


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym miał tylko zastrzeżenia co do przyznawania tych plusików i minusików reputacji. Generalnie chodzi o to żeby nie wszędzie można było je przyznawać. Najlepszy przykład: "Trochę śmiechu". Przyznawanie reputacji za fajny kawał?


160 litrów (100X40X40), Ok. 12kg skały (start na suchej), 4X39W, Deltec MCE600, 2X Aquael 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ocenianie anonimowe (bez możliwości podglądu) pozwala bardziej rozwinąć skrzydła dziecinadzie na forum. Co prawda wcześniej też się zdarzało, że co niektórzy po otrzymaniu minusa wertowali archiwum postów, żeby sobie po cichu ulżyć (tu pozdrawiam pewnego reputacyjnego partyzanta), ale po ograniczeniu ilości minusów do bodaj jednego dziennie i dodaniu podglądu ocenianych postów takie działania są mocno utrudnione. Jak ktoś mocno podpadnie i nazbiera rózg, a nie potrafi wziąć tego na klatę, to jego szanse na odegranie się na wszystkich i tak są nikłe, więc ukrywanie oceniających raczej nic nie daje.

Nie wnikając w sensowność istnienia reputacji, na poprzednim silniku była mimo wszystko zrealizowana znacznie lepiej. Kiedyś każdy plus czy minus trzeba był uzasadnić w krótkim opisie, co mniej więcej dawało pogląd na poczynania forumowicza, a teraz w części tematów plusy służą do wzajemnego poklepywania się po plecach grona tych samych osób. Plusy za merytoryczne teksty i bycie dobrym znajomym są wrzucane do jednego wora, co wypacza sens istnienia reputacji.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nano-reef.pl portal o akwarystyce morskiej więc reputacja powinna być wyłącznie powiązana z tematyką o morszczyżnie a nie jak do tej pory byle bzdura klepnięta i się sypią plusy i minusy jak dla mnie opcja plus minus reputacja jest dobra ale wymaga małej korekcji


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta reputację można sobie szybko poprawić uprawiając wazeliniarstwo, piszcząc czyjeś przerośnięte ego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forum tworzymy My

z tymi plusami/minusami na dwoje babka wróżyła

co by nie narzekać ktoś tu wiele pracy włożył żeby to forum było jak najbardziej ciekawe dla odbiorcy

Nagrody za punkty przecież nie ma. Minusy głownie padają przy skrajnych wypowiedziach, nieakceptowanych przez Was.

Sam ciekaw jestem czasami kto +/- przyznał, najczęściej w przypadku, gdy post nie zasługiwał na uwagę w którąkolwiek stronę,

ale to tylko ludzka ciekawość. Przeciez kazdy ma swoje obowiązki, życie i nadmierne myślenie o tych punktach chyba jest przerostem formy nad treścią. Sam dostałem w ostatnich miesiącach z 10-20 plusow w tematach miękkich jak ciekawostki, czy humor. Gdzieś cos zobacze m.in. na FB, podoba mi sie, wklejam na NR i ludziom tez się podoba. Jesli Wam sie akuratnie nie spodoba mozecie dać minus za dany post - nie mam mozliwosci zobaczyc kto mi dał. Bedzie to tylko wyznacznik, czego oczekujecie, a ja nie będę zawracać sobie gitary i tracić czasu na poprawianie Wam humoru, czy wiedzy.

Miłego czwartku

luft


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to szkoda, że nie ma komentarzy za co. Kilka postów mam takich, że naprawdę nie wiem za co minus, może autor testował funkcję czy działa :)

Owszem jest sporo plusow za niemerytoryczne posty. Tych za wiedzę i konkretną pomoc jest naprawdę niewiele tak z 10% , jak się przegląda forum. Ale z drugiej strony - forum jest pewną spolecznością- więc jak jak ma się znajomych, albo emocjonalnie uczestniczy w wątku to plusy i minusy się sypią. Ale czy to źle? Swiadczą o zaangażowaniu w forum i również w społeczność morszczaków poza nim. Taka nutka sławy?

No dobra jest jeden wyjątek. Stani- tu punktacja odpowiada wiedzy i udzielanej pomocy. :)


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Punkty mogą być, mnie to obojętne ale kto daje to podchody w chowanego i cyrk i mordobicie za negatywa , dobrze że są anonimowe.

W uproszczeniu nie bardzo mam ochote by jakiś debil wiedział że stawiam mu minusa (bo głównie debilom stawia się minusy) a pózniej robił mi to samo lub też nachodził moją osobę.

Jeszcze inni myślą że z duża ilością są cool fajni i niewiadomo jacy.

Są zasłużeni a cała reszta sama nie wie albo wie z czego ma te plusy...

Mnie możecie dawać -1 będę zadowolony - Dziękuje :) chciałbym mieć 0 jak dawniej.

To natomiast mój prywatny punkt widzenia,odbiegający troszkę od nienormalności.

Czemu tak uważam ? a no znam przypadki im większym się jest spamerem,pajacem,gwiazdą,boyfriends tym się ma więcej plusów nie szufladkuje wszystkich ale dla mnie to wystarczający powód by czuć się dobrze z reputacją 0 jak dawniej.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze ze nie wiem o co chodzi bo zadnych plusow i minusow nie widze. Co jedynie strzalki ktore bardziej mi przypominaja kciuk w gore lub w dol. Cos jak lubie lub nie lubie.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zupełnie nie zależy na cyfrze pod sygnaturką - może jej w ogóle nie być , ja jedynie chciałbym w przyszłości uniknąć kontaktów , polemik z klientami tak łatwo walącymi po reputacji.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

... a po co w ogole jakies plusy minusy ?? Nie mozna zrobic tak jak na innych forach, w stopce jest "Pomogl" (ile razy) i styka, bo o to chyba wlasciwie chodzi... ktos cos napisze nie tak, moze sie pomylil lub cosik takiego to zaraz minusy i nie wiadomo za co... a jak bedzie "Pomogl" to kazdy bedzie wiedzial jaka ma reputacje i doswiadczenie... ale to tylko moje zdanie....

Szczerze to strach cos pisac... bo cokolwiek napiszesz to masz minusa, ostatnio pomylilem Dino z cyjano i minus, bzdura... kazdy sie moze pomylic...

Edytowane przez buczi82 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy się może pomylić, ale powinien ponosić tego konsekwencje. Pomyłka dino z cyjano może doprowadzić do katastrofy w akwarium, więc doradzając powinieneś mieć świadomość tego, że w przypadku gdy napiszesz bzdurę może się to skończyć bardzo źle dla zwierzątek w akwarium - moim zdaniem stawianie minusów albo raczej klikanie strzałeczek "w dół" w takiej sytuacji jest bardzo uzasadnione. Później, jak ktoś zobaczy, że masz reputację np. "-17" na czerwono, to będzie wiedział, że nie ma sensu brać do siebie tego co piszesz.

Edytowane przez ejerzyk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

tylko ze ja sie pomylilem w swoim poscie, nie udzielam rad jak sie nie znam, to dla mnie oczywiste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś taki jak moderator każdy kto chce nim zostać ma pewne zadania ,a plusy kojarzą się z tabliczkami na czole kto ile ma IQ , to raczej nie konsekwencja tylko inaczej to się nazywa Szanowny Panie Ejerzyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zupełnie nie zależy na cyfrze pod sygnaturką - może jej w ogóle nie być , ja jedynie chciałbym w przyszłości uniknąć kontaktów , polemik z klientami tak łatwo walącymi po reputacji.

PK

Jak nie zależy, to nie wdawaj się w polemikę :) Punkty reputacji, do pewnego stopnia nadzorowane przez Modów (sorry Panowie, ale po coś jesteście :) ) oddają pewien obraz Usera. Co często pomaga w ocenie Jego wypowiedzi. Ja np. chciałbym wiedzieć za co dostaję minusa - nie od kogo, ale za co, bo to by oznaczało że albo komuś uchybiłem, albo pomyliłem się. Obie sytuacje sa dla mnie mocno niezręczne, więc chciałbym je wyjaśnić.

A plusy ? Lepiej nacisnąć zielona strzałkę niż pisać podziękowanie za pomoc - owszem może mniej kulturalnie dla niektórych, ale, za to mniej czytania dla zainteresowanych tematem, mniej postów niewiele wnoszących do tematu...

Oczywiście nie mówię tu o plusach dawanych w formie "poklepywania się po ramieniu".


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już to pisałem kiedyś i napiszę jeszcze raz.

Cała ta reputacja powinna być widoczna tylko po wejściu w profil danego użytkownika, a nie pod avatarem.

Gdyby tak było na pewno nie było by tego tematu :)


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy system punktacji z limitem dziennym na minusy do 1 na dzień i nieograniczonym lub większym na plus.

Nie ja chciałem dzielić użytkowników na plusy i minusy ale mądrych można karmić a głupich już nie? - więc o co chodzi? więc po co są minusy ? po prostu niech będą plusy bez minusów efekt ten sam.

A co ze średniakami pół plusa albo pół minusa ? Co musi czuć użytkownik który się natrudził i dostał pełnego plusa a obok ktoś napisał 1/3 i dostał tyle samo ? :blushing:

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z reputacją jest taki, że nie odzwierciedla ona tego, co faktycznie powinna. W tej chwili jest to bardziej na zasadzie facebookowego "zgadzam się, podoba mi się" lub "nie zgadzam się, nie podoba mi się" pomieszanej z "Pomógł, dobrze doradził" lub "Olał, źle doradził". Reputacja nie świadczy w tej chwili o poziomie merytorycznym użytkownika - choć tez nie do końca, są osoby, które mają dużo "plusów" czy jak kto woli "zielonych strzałek" właśnie za konkretną pomoc, rozwiązanie problemu lub wskazanie drogi do jego rozwiązania. Może zmieńmy nazwę z "Reputacja" na "Sympatia" albo "Przyjazność" (nie dosłownie, tylko taki przykład)? A jeśli rzeczywiście Reputacja ma się wiązać z konkretnymi "zasługami" wniesionymi w świat akwarystyki morskiej, niech będzie moderowana. Mi w kontekście "Reputacji" brakuje opcji przydzielenia "+" nie do posta, a do użytkownika. Może dobrym rozwiązaniem byłoby rozdzielenie systemu na dwie części - gdzie na przykład "Reputacja" - odnosi się do użytkownika w kontekście wiedzy, chęci pomocy itp, a "Sympatia" do treści postów? To oczywiście luźne dywagacje, ale chyba warte przemyślenia.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dale napisał ..." Jak nie zależy, to nie wdawaj się w polemikę %29.gif" - oczywiście można i tak ale do czego to później prowadzi? Ano do tego że wielu profesjonalnych akwarystów z dużym doświadczeniem i wiedzą przestaje się udzielać na forum .... oczywiście tu zaglądają ale ani słowa ci nie napiszą - znam takich przypadków od groma. Fajna przyszłość forum ....

PK

Edytowane przez R.I.P (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.