Skocz do zawartości
ejerzyk

czy człowiek przekroczy prędkość dźwięku w swobodnym spadku?

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie ale w usa było dokładnie tak samo. W amerykańskim programie kosmicznym też ginęli ludzie.różnica jest tylko w propagandzie: w usa była propaganda a u sowietów propaganda sukcesu.jak nie było sukcesu to nie było propagandy...

Qlfon mobilnie


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Jest dokładnie tak jak napisał @tomasz. Ludzie siedzacy przy odbiornikach słyszeli często nie tylko wołania o pomoc ale także samą śmierć - to znaczy np zatrzymanie akcji serca.

http://www.focus.pl/historia/artykuly/zobacz/publikacje/moskwa-mamy-problem/

http://enigma.wp.tv/i,Enigma-Katastrofy-kosmiczne-ZSRR-Komarow,mid,864067,index.html?ticaid=6f593#m864067

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, jak z krótkiej wzmianki o transmisjach można zrobić polityczne-poglądowe przepychanki. To nie jest temat o tym, jacy to źli są Rosjanie, a jacy dobrzy Amerykanie. Nanokaczor, przestań wszędzie wciskać swoją rusofobię, ksenofobię i co tam jeszcze Cię dręczy. Załóż sobie oddzielny wątek i kto będzie chciał, to będzie sobie tam do oczu skakał. Nie o tym jest ten temat.

Dziesiątki lat temu rodziny gromadziły się przy małych, czarno-białych telewizorkach i śledziły pierwsze kroki w kosmosie, pierwsze misje załogowe, lądowanie na Księżycu - coś do tej pory w historii ludzkości niewyobrażalnego. A my, pomimo gigantycznego postępu ostatnich dekad, pasjonujemy się biciem rekordu poprzez skok z balonu. Pozostawia to pewien niedosyt, ale i tym większy szacunek dla pionierów sprzed lat.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A my, pomimo gigantycznego postępu ostatnich dekad, pasjonujemy się biciem rekordu poprzez skok z balonu

Kamil dla mnie sam fakt ze skoczył swiadczy o tym ze ma jaja wielkosci tego balonu na wysokosci 36km kwestie technologiczne to juz inna sprawa

Edytowane przez Czerest (wyświetl historię edycji)

 435 l 150x55x53 ,DeltecMCE600, Aquasunlight 2x250&2x54 ,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam od razu jaja. Skakalem z 3tys to i z 36ciu bym skoczył tylko nie mam zaplecza, sprzętu, ludzi i pieniędzy co by mi to wszystko przygotowali.

Mnie zachwycila technologia transmisji i jakość przekazu dzięki czemu mozna było podziwiać niecodzienne widoki.

Za 4 tygodnie BBC ma puścić 2godzinny dokument o całym projekcie gdzie będą ujęcia z wszystkich kamer.

Cieszę sie ze też maczali w tym paluchy bo jął coś nakręca to klasa.

p.s. Nie mi ktos wytłumaczy dlaczego z offtopa robi sie offtopa.

Dyskusja o skoku i biciu rekordu, a tu ruski, amerykanioe, propaganda, polityka


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom. Kaczor, idź może na forum Onetu, tam same świry, poczujesz się swojsko wśród kolegów. Pewnie jeszcze samego skoku w ogóle nie było, to tylko manipulacja i efekty specjalne.

Mnie zaskoczyły dwie rzeczy: zasięg teleobiektywu - łapał wyraźny obraz balonu z 40 kilometrów :ninja:, no i właśnie temperatura, nie spodziewałem się, że na takiej wysokości będzie około zera. Dzięki za wyjaśnienie.

EDIT: no właśnie, ta krzywizna rzeczywiście była mocno zniekształcona obiektywem, na wysokości 5000 metrów obraz wyglądał prawie jak z orbity - fotki z Everestu tak nie wyglądały :)

Edytowane przez ZenonPL (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem, jak na tej wysokości faktycznie wyglądała krzywizna ziemi (i jak zmieniała się podczas lotu), bo większość zdjęć z kapsuły było z rybiego oka.

Edit:

Ciekawy wykres temp., gęstości i prędkości dźwięku w atmosferze. Blisko 40 km w zasadzie już nie ma się na czym wznosić, dla balonów to kres osiągów.

512px-Comparison_US_standard_atmosphere_1962.svg.png

Edytowane przez kapuhy (wyświetl historię edycji)

ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój post był tylko odpowiedzią na post nanokaczora a nie zarzewiem dyskusji światopogladowej...

Qlfon mobilnie


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenon, nie zagalopowales się czasem w obrażanie innych? Proszę popraw swoją wypowiedź bo zdaje się narusza zasady dobrego wychowania.

Pozdrawiam

Tester

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ziemia wygląda fajnie na tej wysokości , gdyby do mnie zadzwonili też bym skoczył i nie uważam by typ miał jaja bo na jego miejsce było tysiąc innych.Szczerze mówiąc swiat idzie do przodu maszyny,sprzęty,matematycy,komputery są coraz lepsze z pewnością redbull wziął troche zapasu i pobiją znowu ten rekord za jakiś czas.A gdyby mu doczepili rakiety i poleciał by szybciej jaka różnica i tak wszystko była siłą maszyn ciekawe ile kg do buta mu dociążyli.

Ludzie idą na k2 zimą a on nawet się nie spocił bo matematycy policzyli wszystko teraz jest gwiazdą jak ten niemiecki rajdowiec w fullHD.Wszystko fajnie ale nie przekładam tego na jakiś wielki sukces światowy bo zrobili to co dawniej w lepszych warunkach.Wszystko oficjalnie a ile to experymentów było nieoficjalnie.

Każdą scene przeciągali patrzyli na oglądalność a prawda jest taka że mógłby polecieć sporo wyżej i balansować na granicy jakiego kolwiek mniejszego ryzyka.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ciekawe ile kg do buta mu dociążyli

A jakie to ma znaczenie ile (pod względem fizycznym)?


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenon, nie zagalopowales się czasem w obrażanie innych? Proszę popraw swoją wypowiedź bo zdaje się narusza zasady dobrego wychowania.

Pozdrawiam

Przykro mi, ale nie. Możesz mi dać warna/bana, ale mam alergię na takich, którzy bez związku i namolnie wpierdzielają swoje trzy grosze przy każdej okazji. Moja słowa są obraźliwe, naturalnie, ale tak samo jest nie szanowanie innych uczestników rozmowy i walenie swoimi poglądami na prawo i lewo. Przecież to nie jest pierwszy raz, gry Nanokaczor spamuje w wątkach. A to jest forum akwarystyczne, jak mi się zdaje?

BTW @ Ben_sage: to nie rajdowiec, a kierowca wyścigowy. Rajdy a wyścigi to nie to samo.

Podjął za małe ryzyko, no maminsynek jeden. Cienias. To na co czekasz? Na wyrzutnię, i ognia, zdobywać kosmos, chwałę i sławę! :)

Edytowane przez ZenonPL (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem, jak na tej wysokości faktycznie wyglądała krzywizna ziemi (i jak zmieniała się podczas lotu), bo większość zdjęć z kapsuły było z rybiego oka.

Tak wygląda i się zmienia w czasie lotu :)

http://www.quickmath.com/webMathematica3/quickmath/graphs/equations/basic.jsp#c=draw_basicgraphequation&v1=y+%3D+180*%28atan%28%28sqrt%28x^2+%2B+2*6371.0*x%29%29%2F%286371.0%29%29%29%2Fpi&v2=0&v3=40&v4=0&v5=7

trzeba chwilkę poczekać, aż się narysuje. Na osi poziomej: wysokość w km, na pionowej: kąt widzenia horyzontu w stopniach liczony od poziomu w dół. Na Ziemi jest 0 st., na 39 km około 6 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to nie jest pierwszy raz, gry Nanokaczor spamuje w wątkach. A to jest forum akwarystyczne, jak mi się zdaje?

Podejmij ryzyko na co czekasz startuj na moderatora ognia zdobywaj off topa i nano-reef jaki problem?

Skoro ci wszyscy przeszkadzają w off topie (bo co 2 odpowiedz w każdym tutaj temacie odbiega od tematu) to jaki jest problem żeby zacząć czytać nie off topa a dział o rybach czy koralach?Przecież to ty podejmujesz ryzyko i decyzje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jurek, miałem na myśli nieco bardziej estetyczno-wizualną ciekawość :)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie tak jak napisał @tomasz. Ludzie siedzacy przy odbiornikach słyszeli często nie tylko wołania o pomoc ale także samą śmierć - to znaczy np zatrzymanie akcji serca.

http://www.focus.pl/...a-mamy-problem/

http://enigma.wp.tv/...d=6f593#m864067

No ale to sa przeciez urban legends :) Ja je znam, one nie maja zadnego konkretnego potwierdzenia, w tamtych czasach tysiace ludzi siedzalo przed krotkofalowkami i czekalo na transmisje, gdyby faktycznie doszlo do katastrofy to by na drugi dzien wiedzial o tym caly swiat. To, ze radziecki program byl w tamtych czasach tajny to nie znaczy, ze nic o nim nie wiedziano, wtecz przeciwnie: zadnego startu nie dalo sie ukryc, satelity szpiegowskie byly juz na tyle zaawansowane, ze z niskiej orbity mozna bylo po zdjeciu okreslic typ rakiety ktora stala na wyrzutni. Juz nie wspominajac o technice radarowej i systemach wczesnego ostrzegania, wedle jednej z tych legend radziecka kosmonautka spalila sie podczas nieudanego re-entry - taki fajerwerk pol swiata by widzialo :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.