Skocz do zawartości
golob1210

Sól - Blue Treasure

Rekomendowane odpowiedzi

To robimy tak samo ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wlaczam brzeczyk, szkoda mineralnej. :chris:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w baniaku na podmianki mam obecnie jakas pompke cyrkulacyjna ktora buja mi wode z sola, z reszta ta sol i tak roszpuszcza się w 3-4 minuty pewnie i bez tej cyrkulacji, pozniej jak sobie przypomne ze mam podmienic wode to podchodze odkrecam kranik z podmianka woda splywa uzupelniam wode i jest ok. jedynie co robie to sprawdzam zasolenie i od czasu do czasu kh bo na fosorany i azotany juz nie chce patrzec ciagle 25 i 0,1 nie wiem czy to kiedys zbije, teraz wydaje mi sie ze wazniejsza jest odpowiednia proporcja miedzy tymi parametrami niz ich faktyczna wielkosc ktora przekracza "normy".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wstret do brzeczkow , strasznie koajrzy mi sie ze slodkim.

Czasmi uzywam Co2 podczas podmiany ale to w zupelnie innej formie :beer:


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mineralna chodzi o to ze wlanie gazowanej, nasyconej co2 wody do swiezej solanki powoduje lekkie zakwaszenie i latwiejsze rozpuszczanie soli. Czestym problemem podczas rozrabiania soli jest to, ze podczas wsypywania soli "na raz" miejscowo mamy ogromne przekroczenia stezen co powoduje stracanie weglanow i zmetnienie wody. Zwlaszcza jesli utrzymujemy wysokie zasolenie. W niskim pH zmienia sie rownowaga pomiedzy CO3 a HCO3 wiec nic sie nie straca, a nadmiar CO2 i tak sie ulotni podczas mieszania. Zachodzi identyczna reakcja jak w reaktorach wapnia. Niestety proces ten podbija chwilowo KH co nie jest oczywiscie bez znaczenia.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego niektórzy producenci nie podają czasu mieszania a określają, że solanka jest gotowa gdy PH i KH są zgodne z podanymi na opakowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tester za szczegółowe wyjaśnienie. Czyli wsypywać sól powoli zwłaszcza większe ilości.


Akwarium 216L, sump 90L. Maszynownię obsługuje odpieniacz Twistman OB150INT. A za słońce robi lampa Giesemann 1x250W HQI 4x24W T5.

W charakterze nadzoru średniego jest sześć kotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy czegos brakuje tej soli ale dopiero na tej soli mam przyrosty w spsach.

64696060192c73dfgen.jpg

20 dni. ps. nigdy wczesniej mi spsy nie rosly

ale cyjano to masz chyba po całości może dlatego że stosujesz tą sól bogatą dla sps


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyjano powoli schodzi z baniaka ale fakt mam go troche. jeszcze miesiac temu mialem na piasku teraz nie ma juz praktycznie go wcale na nim. po za tym mialem jakies 3 miesiace temu przeprowadzke calego akwa moze to dla tego tak sie go namnozylo bo wszystko sie zruszylo.

Edytowane przez dirty_pig (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dirty i tu jest odpowiedź dlaczego spsy ruszyły: 3 miesiące stabilizacji.

wysłane przez tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy czegos brakuje tej soli ale dopiero na tej soli mam przyrosty w spsach.

Spoko, spoko są dowody że na innych solach też SPSy rosną ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swirek, u mnie jeszcze zadna rozpuszczona sol nie "stala" dluzej niz 15 minut :blushing:

Pytanie brzmi, jak długo się rozpuszcza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie brzmi, jak długo się rozpuszcza :)

u mnie sol czy to RSCP czy Reef Crystal rozpuszcza sie (z racji popsucia sie cyrkulacyjnej do mieszania) w ciagu 20 machniec reka w lewo i 20 machniec reka w prawo... na dnie nie zostaje osad :p Woda klar. Czas do wlania = spuszczeniu 27 litrow wody... Nie trwa to dluzej niz 15 minut... ;] Woda i tak wpierw trafia do sumpa gdzie wyrownuje sie z temperatura, a po wlaczeniu obiegu - cyrkulacja robi swoje. Jak jest z BT nie wiem nie uzywalem. Acha mialem male wiaderko z AF i tez nie mialem problemow z rozpuszczaniem.

Co do mineralnej - jakos nie wyobrazam sobie zeby kombinowac. Kiedys grzalem i uzywalem cyrkulatora. Grzalka pekla co odczulem na wlasnej dloni :/ A cyrkulacyjna odeszla w niebyt i nie widze problemow w rozpuszczaniu sie soli :D


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sól RSCP w miarę szybko się rozpuszcza,ale woda pozostaje mętna.Z H2O miałem to samo.IO szybko i kryształ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, spoko są dowody że na innych solach też SPSy rosną ;)

Ale ja wcale nie przecze i wiem ze tak jest mowie tylko na swoim przypadku. Sam gdy przegladam rozne watki na forum wole czytac posty osob ktore na wlasnej skórze cos przezyli niz gdy piszą osoby które gdzieś coś usłyszeli. Na kencie i IO mi nie rosły ale na pewno setce osobom rosna na tych solach korale i to bardzo dobrze. Nie jestem jakimś niesamowitym akwarystą bo na wielu rzeczach się nie znam ale chciam tylko dać przykład że mimo najniższej ceny na rynku to na tej soli też się da coś hodować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja koncze 2 wiadro BT i nie widze problemow. Korale rosna i wszystko ok


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki uprzejmosci Marcina ze Star-Fish zakupilem ta sol. Na opakowaniu jest naklejka z info, ze przeznaczona jest pod LPS. Szybko sie rozpuszcza, woda jest klarowna. Korale po podmianie sa bardzo zadowolone. Sol jest bardzo dobrze zapakowana w wiaderko plastikowe a dodatkowo podzielona na trzy osobne worki z zamykaniem strunowym. Takze poleceam zakup w tej cenie.

Edytowane przez Piotr1 (wyświetl historię edycji)

200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również sobie chwale (bo tania i dla mojego zbiornika wystarczajaca) ta sol... ale prawdopodobnie z mojego bledu... aczkolwiek zawsze rozpuszczam soli tyle samo 410g na 10L wody i tak tez podmieniam. Dzisiaj mierze Mg i Ca i sa delikatnie ponad skale salifertu, sprawdziłem zasolenie na spławiku i jest duże 1.028 To druga torba soli BT, ale nie sadze żeby wina lezala po stronie producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również sobie chwale (bo tania i dla mojego zbiornika wystarczajaca) ta sol... ale prawdopodobnie z mojego bledu... aczkolwiek zawsze rozpuszczam soli tyle samo 410g na 10L wody i tak tez podmieniam. Dzisiaj mierze Mg i Ca i sa delikatnie ponad skale salifertu, sprawdziłem zasolenie na spławiku i jest duże 1.028 To druga torba soli BT, ale nie sadze żeby wina lezala po stronie producenta.

41 g na litr to za dużo, 35-36 wystarczy w zupełności żeby mieć 1.025.

Przynajmniej u mnie tak wychodzi.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gnom a nie masz salimetru??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gnom a nie masz salimetru??

No wlasnie zawsze sypalem tak i wychodzilo ok 1.023. Nic nie wzbudzalo moich podejrzeń, az dzisiaj zmierzyłem Ca i Mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem 40 kg tej soli już i ze spostrzeżeń to jest trochę "bogatsza" od AF i Preisa. Dla mnie OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przerobiłem 40 kg tej soli już i ze spostrzeżeń to jest trochę "bogatsza" od AF i Preisa. Dla mnie OK.

A na podstawie czego oceniasz że jest " trochę bogatsza"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na podstawie czego oceniasz że jest " trochę bogatsza"

Używałem AF bylo ok na preis też ok, teraz używam BT i również wszystko ok ale przy suplementacji podobnej, adekwatnej do obsady szyby jednak czyszcze częściej. Przestałem też lać ABC bo bez tego jest 'bogato".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.