Skocz do zawartości
luft

Co się dzieje z tym morszczakiem? Ktoś wie?

Rekomendowane odpowiedzi

Kapuhy - zbiornik ma, ale na fora nie zaglada. Rozmawialem z nim kilka tygodni temu.

Adam_S - likwiduje swoj Grunwald.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O właśnie. Adam - w nocy pisałem i wiedziałem ze jeszcze ktoś wcześniej widoczny zniknął. Co się stało? Ani nowych testów ani aktualizacji? Piękny baniek miał przecież...


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grunwald poległ? Zmienia na mniejszy czy całkiem rezygnuje? Szkoda bo Adam miał najlepiej przygotowane tematy, opisy, badania, ech..


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie ciekawia losy kolegi glony-skrobiacego Kidult'a :-) wiele potyczek mielismy ale zawsze szacun dla niego mialem za upor i konsekwencje....


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium Kudulta (szkło i skała) to stoi od prawie 2 lat u mnie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie ciekawia losy kolegi glony-skrobiacego Kidult'a :-) wiele potyczek mielismy ale zawsze szacun dla niego mialem za upor i konsekwencje....

Dzwoniłem do niego jakis czas temu,zrezygnował z akwarium bo z kasą krucho.

Ja niestety tez zegnam sie z akwarium,na jak długo czas pokaze,moze na kilka lat a moze na zawsze(choc nie chetnie)


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Osad z Lublina

Andrniew

Szymon

Rebciu

SMK

Roman Rozek

Tej ekipy mi brakuje.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman Rożek, żyje i ma się dobrze, notabene pracujemy razem i często wracamy do tematyki morskiej. Roman szykuje się pomału do odpalenia nowego zbiornika, więc prędzej czy później pojawi się gdzieś w naszych progach.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osad tez zyje :), nawet czasami zajrzy na forum i wpadnie na zlot lokalny

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SMK chyba jakoś w ub. roku się pojawił w wątku o wyjazdach do Egiptu. To w końcu jego branża. Fakt faktem - to był wesoły człowiek:) A taki kolega, bodajże Świr miał ksywę? Robił w DIY o ile dobrze pamiętam....


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowym też nie można zacząć żyć na forum bo dostaje się zaraz na prv wiadomości aby przestać pisać w ich tematach bo się g..wno zna będąc tu nowym. Albo od pseudo strażników forum o wycenie twej wiedzy.

Nigdy nie dostałem od żadnego admina ani modo takiej wiadomości tylko od tych guru wszelkich tematów.

Więc starzy odchodzą a nowym zakazuje się pisać. Albo tak uprzyjemnia się ich tematy, że po kilku postach przestają być aktywni bo mają dość krytyki. A przyszli tylko po pomoc a mają czasami lincz. Nie jesteście mądrzejsi że macie wiecej postów, udowodnijcie to swą pomocą i radami.

Jeśli często slyszy się tu odpowiedz w stylu poszukaj to już było! to zaraz tematy się wypalą, a forum zamieni się w czytelnie, bo nie będzie o czym pisać bo przecież to już było! Wiem że jest ale są to tematy sprzed 2/3 lat i co technologia i wiedza stoji w miejscu naprawde czy aż tak swiat i wiedza sa już bez tajemnic?

Nowy to nie znaczy zielony, często to ludzie co mają akwaria od lat a może teraz złapali chwile czasu na takie forum.

Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk

Edytowane przez Krajca (wyświetl historię edycji)

033fd43db32ee7743f8be8c887bf68a3u416a384.png

Akwarium 210L Red Sea Max, Panel 40L, Oświetlenie 6x39W 2x Arcadia Hybrid , 2x Arcadia Deep Blue, Cyrkulacja 2x Jebao WP25 z twin controlerem, Skimmer org od Red Sea w panelu. Balling Aquaforest kompletny z komponentami. Sól Aquaforest Reef Salt

Testy wody Red Sea Pro oraz Hanna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Osad z Lublina

Andrniew

Szymon

Rebciu

SMK

Roman Rozek

Tej ekipy mi brakuje.

Pamiętam bo dużo ich postów czytałem jak zaczynałem.

:yes

Za 20 lat będą czytać moje posty nowi i też powiedzą że mnie brakuje ;) tak jak ty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Andrniew jest, :thumbup: no prosze i kolega Osaad jak i Roman dalej sola. Moze faktycznie akwarysyka morska potzrebuje ciszy i spokoju.

Co do tajemniczych znikniec sluszalem ze Chodi nie ma juz akwarium. :secret:


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jurkowi brakuje czasu na baniak, podobnie ma się sprawa z Adamem, dużo pracy i brak czasu na wielki baniak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas sie ma na to na co chce sie miec :ice:

A tak bardziej serio wiadomo ze zawsze przychodza trudne chwile, chyba kazdy miewal. Ja mysle ze wypalenie lub zmiana zainteresowan jest glwona przyczyna. Sam sie tak tlumaczylem. Wspomaniane finanse, dziecko, owszem, ale na mala kostke z miekasami stac chyba kazdego.

Brak czasu ? wiem ze czasmi sie go nie ma by nawet popatrzec na kwarium, ale przychodzi weekend, czlowiek siada we fotelu, otwiera winko czy piwko i cokolwiek by nie mial za szklem moze sie zrelaksowac.

Mysle ze z biegiem czasu przestajemy doceniac to co mamy w posiadaniu. To tez jedna z wielu przyczyn.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety najwieksze problemy z baniakiem są podczas urlopu lub wyjazdów.

część osob z tego powodu rezygnuje z hobby.

rok temu sam przeżyłem katastrofe podczas 7 dniowych wakacji. Po tym co zastałem sam miałem ochote zrezygnować


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pamiętacie Azmodana? Razem stawialiśmy pierwsze kroki w słonej wodzie.

Znaliśmy się jeszcze z czasów sklepu Um-Um i pl.rec.akwarium przed powstaniem tego forum :) Do niedawna miałem jeszcze go w GG ale kontakt urwał się dawno temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie już od dłuższego czasu brakuje Amnor'a - bardzo ciekawy miał zbiornik. spoko podejście do hobby, opisywał swoje błędy nie tylko sukcesy. No i miał ogromnego farta do ryb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a sPRYTny?


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek sprzedał swego turbo stuningowanego reefmaxa, wkrótce po przerobce i tyle w temacie morszczyzny. Ostatnio pytał się co z wieksza wersja Reefmaxa - widać ma chłopak sentyment do tej marki ;)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brakuje tu na forum Marbecz ale wiem że zlikwidował ,może kiedyś wróci jak większość ?


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.