Skocz do zawartości
Grzegorz Dyzma

TEST SOLI - wyniki

Rekomendowane odpowiedzi

Damian odpuść sobie odpowiedzi Panu Kaczorowi (zbieżność pseudonimow pewnie nie przypadkowa ;) ) Ewidentnie widać ze nie chodzi o żadna merytorykę a o niskie i urażone poczucie własnej wartości w/w Pana. Nie trzyma się to wszystko kupy i szkoda czasu na dyskusję z nim. Niech sobie Pan robi swoją sól i hoduje krewetki. Oczywiście nie zaprzestając kompensacji ego tu na forum. Oficjalnie mowie ze Aquaforest nie będzie się odnosiło do zaczepek i prowokacji takich osob. Jesteśmy tu dla naszych klientów. Żeby pomóc im w stosowaniu produktów Aquaforest. Jesteśmy zadowoleni z wyników tych testów. Nie są one dla nas niczym nowym bo takie badania robiliśmy wielokrotnie na własne cele. Wynik jest spójny z naszą wiedzą i tym jak chcemy żeby nasza sól wygladala. Cieszymy sie ze jestesmy w jednej lidze z produktami typu tropic marin a RC czy IO wypadly nie tak dobrze jak AF. Oczywiscie wedla naszego postrzegania. Mamy naszą wizje stabilnej w parametrach soli i nie o podwyzszonych parametrach. Uważamy ze akwarysta powinien sam zdecydować czy i które parametry chce podbijać. Więcej opiszemy na wątkach sponsorskich o produktach AF nie tu. Wyciagamy wnioski i dzialamy. Tematy typu hydroskopijnosc i inne juz zostały jeszcze przed tym testem poprawione (nie antyzbrylaczmi ). Testowana była jeszcze sól o starszej formule. Cały czas rozwijamy produkty i będziemy to zawsze robić. Panie Kaczor zostawiamy Panu ten temat. Szkoda bo Tester zrobił kawał dobrej roboty a takie krucjaty, pyskowki i osobiste wycieczki tylko to dyskredytują. Jeszcze raz chciałem podziękować Testerow i za jego prywatny czas, pieniądze , które poświęcił na ten test. Mam nadzieje ze nie zrazisz się na przyszłość bo idea jest słuszna. Konstruktywnej krytyki zawsze będziemy słuchać. To ostatni post AF w tym wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie Panowie, ale spaliliście ciekawą dyskusję udowadniając własne wybujałe ego, "macie tak dużą wiedzę i talent, że nie mieścicie się razem na tym forum.

Sewer, wybacz (i piszę do Ciebie nie jak do współwłaściciela a do użytkownika forum) ale Twój post, to jest rodem spin doktora z PISu :thumbup:

Porównując wyniki zaprezentowane na tym forum jakiś czas temu a tym co wyszło w teście, to daleko jest do "stabilności", do tego piszecie, na opakowaniach, że sól ma bardzo nisko poziom Br co okazało się nie prawdą - co dla mnie ma to znaczenie bo używam ozonu, a sami kiedyś podnieśliście problem bromków i ozonowania wody, więc przyjąłem to za pewny dogmat - sam się na tym nie znam. Sam też zakupiłem waszą sól pod tym kontem - czyli znów człowiek dał się wbić w jazgot marketingowy. Nie jest moim celem dyskredytowanie waszych produktów ale o pewnych rzeczach pisać się powinno, a zasada - albo z nami albo przeciwko nam - chyba inteligentnych ludzi nie powinna dotyczyć.

Prezes, jeśli możesz podaj wyniki wody RO-DI i badanie na "przyswajanie mikro" w zbiorniku.

Za ilość elementów z reaktora, będzie mieć również znaczenie ustawione pH i wielkość odcieku, wydaje mi się, że jeżeli wszytko jest w tych samych proporcjach to wraz z konsumpcją kH zwiększamy podawaną ilość "reszty", więc jest szansa dostarczyć odpowiednią ilość mikro.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe dlaczego producenci AF podają zawyżone wartości Ca i Mg na karteczkach, pomimo wykonywania "takich badań wielokrotnie na własne cele".

W teście poziom Ca 405 i Mg 1251,a na karteczce partii 000002 Ca 430-440, Mg 1300-1350. Może kontrolujący kryjący się pod inicjałami D.P. zawiódł? A jeszcze poziom Sr zaniżony. Podajecie na certyfikacie 7-8 mg/l, a w teście 15,08. Znaczna różnica. Okazuje się, że niepotrzebnie dodawałem do systemu stront. Łatwo w ten sposób go przedawkować. Szkoda, że na niej nie podajecie poziomu Si. Nie po to stosuję żywicę DI żeby z podmianami wprowadzać takie ilości krzemu. Nie wiem z czego tu być zadowolonym. Trzeba się wstydzić, że wprowadzacie akwarystów w błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe dlaczego producenci AF podają zawyżone wartości Ca i Mg na karteczkach, pomimo wykonywania "takich badań wielokrotnie na własne cele".

W teście poziom Ca 405 i Mg 1251,a na karteczce partii 000002 Ca 430-440, Mg 1300-1350. Może kontrolujący kryjący się pod inicjałami D.P. zawiódł? A jeszcze poziom Sr zaniżony. Podajecie na certyfikacie 7-8 mg/l, a w teście 15,08. Znaczna różnica. Okazuje się, że niepotrzebnie dodawałem do systemu stront. Łatwo w ten sposób go przedawkować. Szkoda, że na niej nie podajecie poziomu Si. Nie po to stosuję żywicę DI żeby z podmianami wprowadzać takie ilości krzemu. Nie wiem z czego tu być zadowolonym. Trzeba się wstydzić, że wprowadzacie akwarystów w błąd.

napisałem to w poście 47 ale oczywiście producent się do tego nie odniósł bo pewnie jestem za mało inteligentny aby mi odpisać więc napisze tak Panowie jak to wy mi odpisujecie że jestem kłamcą i piszę nieprawdę a wychodzi na to że to wy jesteście kłamcami i piszecie nieprawdę bo co innego wykazały testy a co innego umieszczacie na etykietach soli.Do prawdy wam daleko tylko czarować potraficie a jak już ktoś zaczyna pisać o konkretach to go wyśmiewacie albo olewacie.


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz będzie wylew właścicieli zbiorników dwutygodniowych, którzy będą krzyczeć, że wystartowali na rafówce AF i dlatego mają okrzemki...przestańmy siać niepotrzebny ferment ;]

Patrzę na tabelkę, którą załączyli Chłopaki z Reefhub - dzięki serdeczne za wykonanie tych testów! - i w zasadzie każdemu producentowi można by było za coś uszy wytargać.

Pojawiają się głosy, że łatwo z podbitymi parametrami solanki coś przedobrzyć a zaraz potem, że przy samych podmiankach szybko powstaną niedobory i warto aby sól miała wywindowane parametry - swoją drogą kto z Was mając przewagę sps/lpsów w swoim zbiorniku leci tylko i wyłącznie na podmiankach?? :)

Test pokazał nam jadąc na danej soli czego możem się spodziewać - co przydało by się dodatkowo dozować w mniejszych lub większych ilościach. Na co zwracać uwagę. I chyba po to było to całe zamieszanie :)

Jakoś mnie nie zaskoczyło, że opisy na pudełkach uśredniają wartości - ale może jestem jakiś inny ;]

Panowie znam sporo z Was osobiście i Wiem, że jesteście super ludźmi - proszę Was zejdzmy z poziomu przepychanek a może wtedy uda się czegoś dowiedzieć/poanalizować - przestańmy bawić się w niepotrzebne personalne wycieczki bo przykro się na to patrzy :)

Żeby nie było - jadę od dłuższej chwili na AF, jestem zadowolony tak samo jak byłem zadowolony przez 10 lat mojej przygody z morszczyzną z Kenta, TM, RS, Dupli, RC i pewnie jeszcze kilku innych, które wyleciały mi z głowy.

Pozdrowionka dla Wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staram sie nie brac udzialu w dyskusji o konkretnych solach ale widze ze pare osob nadinterpretuje wysoki krzem w wynikach soli AF.

Po pierwsze mowimy o warosciach sporo ponizej wartosci NSW

Po drugie na podstawie testu nie mozna wykazac ze krzem w wynikach pochodzi od krzemianow. Wiec czepianie sie tego krzemu jest pozbawione podstaw.

Rownie dobrze mozna by bylo przyczepic sie do tego ze w szkle z ktorego jest zrobione akwarium jest duzo krzemu.

A tak juz pomijajac AF. Czy ktos z Was ma pretensje do Aquarium Systems za np higroskopijnosc ich soli? Czemu tak hejtujecie AF? Sol RC wyszla bardzo kiepsko i nikt o to nie toczy piany.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba dlatego Bartek, że ani Aquarium System ani RC na forum nie przekonuję, że jest idealnie. Marketing zawsze działa w dwie strony.

Ps. myślę, że cza by było wyczyścić wątek :ninja:


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie RC wyszła słabo a czemu nie jest krytykowana?a no pewnie dlatego że jeszcze nie spotkałam się (a czytam różne fora )

aby producent zachwalał tak swoje produkty jak robi to AF.A tutaj okazuje się po testach że bzdury wypisuje AF na etykietach


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, że na tym forum producent Aquarium Systems nie piał tak z zachwytu nad swoimi solami i nie przekonywał wszystkich dookoła o ich wspaniałości (a jak test pokazał jest przeciętną solą, której daleko do doskonałości). Nie zapewniał tak przekonywująco o ich powtarzalności i stałości parametrów.

Osobiście zauważyłem, że osoby które ośmielają się na tym forum napisać coś, co jest nie po myśli producentów tej soli, są od razu ośmieszani i dyskredytowani.

Co do krzemu to mogę stwierdzić, że odpowiada on okrzemkom i z tego co słyszałem to nie tylko w moim akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiepska sol RC stosowalem z Ballingiem i gdyby nie te wyniki to bym nie pomyslal, ze jest "kiepska". Podobnie z cala reszta roznych soli. Wszystkie sa dobre a dyskusja o wartosciach na ktoryms miejscu po przecinku, nie jest dla mnie az taka wazna.

Wracajac do tematu; poniewaz mnie podobnie jak Macka dotyczy "zakaz" stosowania ozonu ze wzgledu na Br.

Czy moglbym otrzymac konkretna informacje, czy rzeczywiscia jest to sol, ktorej uzywanie wyklucza ozonowanie zbiornika ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Kiflu

Wyniki testow wezme na zlot gdzie bedzie mozna podyskutowac na spokojnie. Dym sie zrobil w temacie i zamiast zwrocic uwage na to co jest istotne. Sam juz nie wiem czy chcialbym brac udzial w tej dyskusi gdzie kilka osob zaczelo sobie robic " osobiste uzywanie".

Maciek dziekuje za paczke soli BT do testow.

Pomysl na testy soli zrodzil sie w glowie kiedy poznalem kelegow z Tritona jak i samego wlasciciela. Opowiedzieli o metodzie na ktora wzialem poprawki, ale mysl w glowie pojawila sie jedna. Dlaczego z ich metody nie wykorzystac jak ich najmocniejszej strony czyli testow.

Kiedy w lipcu zrobilem testy AF jakiegos wiekszego zainteresowania nie bylo. Wode RO tez wrzucilem, jak I wyniki z mojego baniaka.

A wyniki byly jak trzeba lub perfekcyjne. Zdjecia akwarium opublikowalem.

Teraz kiedy w testach braly udzil inne brandy oficjalnie sie okreslilem ze wole stac z boku zeby nie bylo ze Dyzma maczal paluchy jak cos wyjdzie nie tak.

Teraz gdzie wyniki wyszly, uswiadomilem sobie jedna rzecz - NIE WARTO BYLO.

Duza kasa, wysilek, czas , zaangazownie. Ludzie tego nie zrozumieja, a niektorzy zrobia sobie uzywke dla siebie.

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producent soli BT napisal do mnie emaila z podziekowaniem za test. Zostawil tez komentarz pod artykulem. Widac ze test trafil za ocean. Jesli rzeczywiscie poprawia ten magnez to BT moze byc interesujaca propozycja dla akwarystow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu, oddziel ziarno od plew. Warto było, a że wyniki działają jak woda na młyn dla niektórych, cóż zawsze tak będzie.

O którym zlocie piszesz ? Ustroń czy Wdzydze ?


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producent soli BT napisal do mnie emaila z podziekowaniem za test. Zostawil tez komentarz pod artykulem. Widac ze test trafil za ocean. Jesli rzeczywiscie poprawia ten magnez to BT moze byc interesujaca propozycja dla akwarystow.

Tylko czarny osad na tej soli jaki zostal na dnie nie zostal juz opisany w publikacji.

Podobnie bylo z sola RSCP.

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektorzy producenci dodaja odrobine adsorbera PO4. Ilosc byla znikoma uznalem ze to dla samych wynikow nie ma znaczenia


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to tylko sugestia bo tego nie wiemy czy to jest adsorber PO4 czy syf.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W RS po mieszaniu soli zostaje kilka ziarenek prawdopodobnie piasku, który tam się dostał z pustyni podczas suszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester jakbyś brał się jeszcze za badania soli choć nie wiem czy Ci się nie odechciało to Seb ma racje co do "zżuty" a do tego jakby co mogę służyć Salinity Salt Seachema


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dla balansu pociagne watek dalej bo kilka osob "wypozyczylo sobie" naszego poducenta bez obiektywnego odniesienia sie do innych. Publikuje wiec swoje osobiste zdanie bez oczekiwnaia czy ktos sie zgodzi ze mna czy nie.

Poniezj wklejam cos ze strony Red Sea ich zapewnienia

http://www.redseafis...s/red-sea-salt/

Red Sea Salt is designed to provide the exact parameters of tropical reef water with a slightly elevated alkalinity as needed in a closed marine system.

tlumaczac na Polski

Sol Red Sea jest tak skomponowana by calkowicie odzwierciedlic wode spotykana na rafie koralowej, Zawiera slightly podniesiana alkalicznosc potrzebna w zamknietym morskim systemie.

Wyraz slightly z tlumaczenia oznacza: nieco, lekko, nieznacznie, znikomo, minimalnie, powierzchownie.

A ile wynosi KH soli Red Sea? mierzyl ktos z Was ze taki spokoj? A ile od normy odbiega Red Sea Coral Pro - moja odpowiedz KOSMOS !

Patrzac na inne brandy, tragicznie wyszlo w przypadku

H2O - 11,4

IO - 11,3

RSCP - 13,7

RC - 12,5

KH wody morskiej wynosi w przedziale miedzy 7-8 i na temat jego znaczneia odsylam to tematow walkowanych na forum setki razy

Na pochwale zasluguje AF, BT (Idealnie), TM choc mamy lekki niedobor.

Idziemy dalej co ma my na stronie Red Sea

- Full complement of trace elements - Zawiera wszystkie mikroelementy

- No nitrates or phosphates (algae nutrients) Nie zawiera azotanow i fosforanow

- No toxic levels of Heavy Metals - NIe zawiera metali ciezkich

No a jak w praktyce? I co w testach ? A no wyszlo ze nie zawiera nawet polowy deklarowanych przez siebie mikroelmentow. Natomiast przekracza dopuszczalne normy w metalach ciezkich takich jak aluminium, miedz. Mangan przekroczony ile razy ? ponad 130 razy, fosforany wykryto.

A jak inne brandy?

Aluminium w Instant Ocean i Reef Crystals

Cobalt, cynk, mangan, miedz.........

Wklejam wiec tabelke i prosze tylko o policznie czerwonych kwadracikow ktore oznaczja przegiecie paly

20.jpg

Aquaforest - 3 przekroczenia - Jod, Zelazo, Bar

Blue Treasure - 3 przekroczenia - Lit, Mangan, Bar

H20 - 4 przekroczenia - Lit, Molibden, Mangan, Bar

Instant Ocean - 6 przekroczen - Aluminium, Cynk, Mangan, Jod, Zelazo, Bar

Reef Crsytal - 9 przekroczen - Aluminium , Kobalt , Miedz, Molibden, Cynk, Mangan, Jod, Zelazo, Bar

Red Sea Coral Pro 8 przekroczen - Aluminium, Miedz, Lit, Molibden, Cynk, Mangan, Jod, Bar

Tropic Marine 4 przekroczenia - Cynk, Mangan, Zelazo, Bar.

Wartosci odczytajcie sami i pomyslcie. Ktory skladnik jest tak naprawde szkodliwy i o ile zostal przekroczony, a z czym mozna zyc.

A teraz o naszym Aquaforest

Marketing AF nie rozni sie niczym innym od pozostalych brandow. Kazdy jeden producent pisze, chwali, promuje. Bedac Polakiem siedzacym w UK, zagladam na wiele for, blogow czy sklepow i widze co sie dzieje przez szerszy pryzmat. Bywajac na targach czy wystawach gdzie spotykam przedstawicieli firm mozna zagiac ich w 10 sekund. Nasz producent pisuje tu gdzie jego rodzimy rynek. Nie mozn miec za zle ze ktos jest sponsorem forum. Forma wypowiedzi czy przesyt moze kogos draznic bardziej lub mniej, ale zapewniam Was ze to nie jaka anomalia.

Slabsze punkty Aquaforest w tym tescie.

Delikatna Higroskopijnosc i rozbierznoisc dwoch parametrow.

W lipcu kiedy wysalem probke wody do Triton Lab, Stront wyszedl 8,62mg/l a Bromiany 31.67 mg/l Reszta parametrow praktycznie bez zmian. Czyli idealnie, Zastanawiam sie czy proces produkcji zawiodll przy mieszaniu czy dodaniu dwa razy. Ale to wyjdzie kiedy otworze kolejne wiadro i wysle sobie probke.

Sztuczne stwarzanie problemu to karteczki i krzemiany.

Zaczynajac od tego drugiego czyli krzemianow.

Skladnik ten jest w zupelnosci nie szkodliwy, a wrecz pozyteczny. Oczywiscie o ile nie przekroczymy normy. Krzemiany sa potrzebne w rowoju gabek, oraz okrzemek na ktorch opiera sie funkcjoowanie ekosytemu rafy. W akwarium konsumowane sa one blyskawicznie i mimo ilosci jakie znajduje sie w soli AF nie jest to zadnym przekroczneim normy. Moja woda RO po DI zawiera 163,8 mikrograma, Swieza solanka miala 480 mikrogramow, w powyzszym tescie wyszlo 531. Natomiast testujac wode z akwarium krzemiany wyszy mi 19,07. Pytanie wiec gdzie to wszytko poszlo i skad taka ogroman konsumpcja nie majac plagi okrzemek.

Sprawa karteczek czyli deklaracja

Po wielu jajach jakie mialem z poprzednimi brandami postanowilem w koncu zakupic dokladne urzadznia do pomiaru zasolenia. Nie splawiki, nie mierniki wychylowe, a dobry refraktormet i sprzet elektroniczny.

Rozrabiajac sol Aquaforest na 35ppt czyli po swojemu a nie wg intrukcji z karteczki mam ksiazkowe parametry co pokazal rowzniez ten test. Mgnez 1250 nadal jest norma wg innych zrodle niz podal autor testow.

Pomijajac juz cala chemie jaka mamy w tym temacie, najwiekszym plusem jest nie to ze to Polski producent i kasa zostaje w kraju, ale to ze mozemy do niego napisac. Z reszta sami napisali co zmienia po tym tescie, wiec zobaczymy. Natomiast namwaiam goraco do napisania do innch firm z wnioskami jakie zaobserwowaliscie. Zobaczymy co dostaniecie

Podsumowywujac w szerszym spojrzeniu. Parametry, wydajnosc, cena, efekt, z czystym sumieniem moge powiedziec ze mam w domu za***isty produkt, a moje akwarium nigdy nie wygladalo lepiej.

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorzu nie to żebym się czpiał ale z tego co pamiętam to ostatnio pisałeś że miałeś poważne problemy w zbiorniku ;)


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czepiasz sie bo pisalem o tym wyraznie. Sam osobiscie postanowilem sparwdzic co sie satenie kiedy podam nie po kropli na 100L wody ale po 2,3,4 z kazdego z mikreelementow i stracilem 4 korale. Na puste meijasca przyszly lub przyjda nowe i tyle.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz że to jego rodzimy rynek widziałeś gdzie jest fabryka byłeś w środku ? od kogo kupują komponenty ?gdzie odprowadzają podatki ? ilu Polaków zatrudnionych tu a ile obcokrajowców za granicą ? Rynek mamy otwarty granice mamy otwarte ludzie tak wybrali i dla wszystkich powinno być tak samo skoro ty jedziesz do Londynu i możesz tam otworzyć swoją działalność.

Rodzimy rynek ale ty korzystasz z Londyńskiego rynku więc co się martwisz. Gadasz jakbyś był w partii Gowina Polska Razem. :yes

Edytowane przez Irmina (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem gdzie jest fabryka bo bylem w srodku juz z 5 razy. W styczniu zdnowu bede. Poznalem pracownikow, mialem przyjemnsoc zobaczyc produkcje. Pracownicy mowia po Polsku :-D

Na fakturze widnieje Polski adres, dane konta bankowego sa rowneiz w PL.

I o nic sie nie martwie. Korzystam z rynku Polskiego jak i w UK.

Widze Pnowie ze jak nie macie konkretnych argumentow to zaczyna sie bicie piany. A ja wyraznie napisalem w swojej powyzszej wypowiedzi. Mozecie sie ze mna nie zgadzac.

Czy mam podac swoj VAT czy jeszcze jest tu jakis cwaniak?

Edytowane przez Irmina (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki - dajcie spokój trzymajcie się tematu, bo jak co roku o tej porze zaczyna się jakaś gorączka....

o AF piszcie w ich tematach - jest ich mnóstwo,

Jest fajny, ciekawy temat - chyba byłoby szkoda, aby się skończył?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniezj wklejam cos ze strony Red Sea ich zapewnienia

http://www.redseafis...s/red-sea-salt/

Red Sea Salt is designed to provide the exact parameters of tropical reef water with a slightly elevated alkalinity as needed in a closed marine system.

tlumaczac na Polski

Sol Red Sea jest tak skomponowana by calkowicie odzwierciedlic wode spotykana na rafie koralowej, Zawiera slightly podniesiana alkalicznosc potrzebna w zamknietym morskim systemie.

Wyraz slightly z tlumaczenia oznacza: nieco, lekko, nieznacznie, znikomo, minimalnie, powierzchownie.

A ile wynosi KH soli Red Sea? mierzyl ktos z Was ze taki spokoj? A ile od normy odbiega Red Sea Coral Pro - moja odpowiedz KOSMOS !

.

Drogi Grzesiu....

Bardzo proszę o unikanie celowego wprowadzania ludzi w błąd, cytowany link dotyczy soli RS a nie RSCP. Było by to niesamowitym zbiegiem okoliczności gdyby się okazało że o tym nie wiesz:)

Niestety ta sól ( Red Sea niebieska) której link wkleiłeś, a która na całym świecie jest uważana za jedną z najlepszych, nie została wzięta do testu, dlaczego nie wiem.

Wystarczy wejść na ReefCentral, Ultimate reef, zeovit.com i takich wątków o solach są dziesiątki i tam na zachodzie u tych z realnym a nie urojonym WIELOLETNIM doświadczeniem oprócz RS bryluje RC, DD, FM i nikt nie opluwa konkurencji!

Mam jeszcze jedną prośbę - nie wstydź się tylko zrób sobie stopkę jak Damian czy Sygen, jako oficjalny dystrybutor AF w UK chyba możesz?

Jeszcze ktoś pomyśli że czyta Twoje wypowiedzi jako osoby bezstronnej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.