Skocz do zawartości
Nik@

54L by Nika :)

Rekomendowane odpowiedzi

Kazdy tez ma prawo wyrazic swoje zdanie i tyle w tym temacie:)


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie doczytałeś wcześniej, ale akwarium jest bardzo młode i nie pogonie szczepek, żeby szybciej urosły. Powoli będę dokładać nowe korale, ale finanse nie pozwalają w miesiąc postawić bujnej, kolorowej rafy. Mogę ewentualnie wytrzymać się z wklejaniem zdjęć, póki ładnie nie zarosnie, zeby nikogo nie drazniło.

Jeśli chodzi o oświetlenie nocne, to już mnie zbiliscie z pantałyku :) Dać im jakąś poświatę, czy ciemności lepsze?

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy tez ma prawo wyrazic swoje zdanie i tyle w tym temacie:)

Masz jak najbardziej rację ale pisząc to

zrob cos z tym bo nie wyglada to dobrze jak na morskie

- to jednak coś więcej niż tylko opinia.


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym darował sobie oświetlenie nocne, korale też muszą się "wyspać". To taki bardziej bajer, niekoniecznie wymagany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym darował sobie oświetlenie nocne, korale też muszą się "wyspać". To taki bardziej bajer, niekoniecznie wymagany.

podobnie uważam a i tak w miejscu gdzie stoi akwarium - bardzo rzadko zdarza się, że jest całkowita ciemność. Zawsze jest tam coś co daje poświatę - głównie okno:)


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doczytałam, temat księżyca odkładam, jeśli ma to narobić więcej szkody, niż pożytku.

Fotek tez na razie nie będę wrzucać, póki faktycznie nie czym się pochwalić. Mam nadzieję że za kilka miesięcy będzie juz ładnie i ze będzie widać ogromną różnicę. Dziękuję za cenne wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doczytałam, temat księżyca odkładam, jeśli ma to narobić więcej szkody, niż pożytku.

Fotek tez na razie nie będę wrzucać, póki faktycznie nie czym się pochwalić. Mam nadzieję że za kilka miesięcy będzie juz ładnie i ze będzie widać ogromną różnicę. Dziękuję za cenne wskazówki.

Wstawiaj jak najczęściej - nie bierz do siebie tak wszystkich uwag.

Bardzo ciekawie się ogląda jak akwarium się zmienia z tygodnia na tydzień.

Więc wal foty ile wlezie;)


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te uwagi są do mnie wszystkie, i pochlebne i krytyczne. Każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie, bo od tego jest forum, ale trudno mi założyć sobie filtr, żeby cieszyć się dobrymi, a tymi gorszymi się nie przejmować. Przejmuję się każdą opinią. Zrób coś z tym, to jednak nie jest zbyt konstruktywna uwaga, przydałby się jakiś konkret, dołóż taki czy inny koral, zamień miejscami skałki itepe. Na pewno w miarę portfela będę się starać dokładać nowe szczepki, ukryc jakoś ten sprzęt. Jedynie krzywizny nie mam już teraz jak zlikwidować. Dla mnie jest ważne teraz, że jakoś to wszystko rośnie i dobrze się czuje. Jedynie montipora straciła kilka polipów, trochę wylysiała z boku i nie wiem dlaczego.

Edit: mam jeszcze pytanie. Czy ktoś ma rybkę synchiropus stellatus?

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, co robią, kiedy jest zaćmienie księżyca czy niebo zakryją chmury :) ale niech mają, jesli faktycznie tak lubią. Mnie będzie też łatwiej, kiedy będę mogła zerknąć po zgaszeniu światła czy wszystko w akwarium ok.

Czesc mam tez takie lampki ktore symuloja wszystkie fazy ksierzyca w trybie kaledarzowym i jest wszystko OK powodzenia i pozdrawiam.Zabledy przepraszam.Pozdrawiam.Ps po co Ci ta koparka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lumi, jesteś pierwszy, który ma i chwali lampkę nocną na tym temacie:) Ja na razie zawieszam pomysł, co nagle, to po diable. A jaką koparke masz na myśli? Synchiropus stellatus kopie? Zobaczyłam to stworzonko na stronie erybki i nie znalazłam o nim zbyt wielu informacji, dlatego dopytuje.

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek odpuściłbym sobie mandaryna, rybka piękna ale delikatna i wybredna. Wymaga dużej ilości żywej skały, z mnóstwem małych żyjątek, gdyż nie wszystkie przyjmują pokarm mrożony/suchy. Jeśli jednak będziesz chciała spróbować to przed zakupem sprawdź czy przyjmuje pokarm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. Patrzę za rybkami, które tolerują akwaria do 60 litrów, ale ta chyba faktycznie nie dla mnie. Na razie mam tylko błazenka i babkę, może dokupie tylko drugiego błazenka. Chciałam 4 rybki o łagodnym usposobieniu, może macie jakąś kandydatke do kwartetu, czy może za dużo 4 ryby na 54 litry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokup błazenka do pary i wystarczy, inaczej będzie problem z parametrami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję zamiast folii, kupic poli chlorek winylu (PCW) w kolorze czarnym i niebieskim ( od 1 do 3 mm) i nawet oprzeć o tylną ściankę, z folią i jej naklejaniem czasami jest zbyt dużo zabawy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mam nie tak z telefonem, post napisany wczoraj a wskoczył drugi raz dziś rano :/

Ok, będzie tylko jeszcze blazenek i poszukam PCW, dzięki.

Jeszcze historyjka o babce: dotąd pływala sobie glownie przy przedniej szybie, a przed chwilą postanowiła sobie pozwiedzać całe akwarium. W pewnym momencie przyssalo ją do wlotu odpieniacza. Wyłączyłam go od razu bo wyglądało, że nie da rady się sama odkleic. Zaczynam się bać co będzie, jak za bardzo popłynie do falownika. Kaskadę na noc przykrecam, a odpieniacz wyłączam, ale cyrkulator działa non stop.

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno ją przyssało? Może sobie tylko "przysiadła"?

Jak dla mnie trochę mało skały, ale akwarium fajnie się zapowiada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat obserwowałam ją jak sobie pływala, bo pierwszy raz tak śmiało po całym akwa robiła wycieczkę. Najpierw powiedziała sobie na rhodactisie, a potem zachcialo się jej zwiedzać resztę akwarium. I akurat kiedy przy odpieniaczu była przyciągnęło ją do otworu zasysającego wodę jak magnesem. Czekałam kilka sekund czy sama da radę, ale odkleila się dopiero jak wyłączyłam odpieniacz. Nic jej się nie stało, tylko teraz znów raczej na dnie lub przy przedniej szybie siedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe żeby Resun był w stanie wytworzyć takie podciśnienie żeby utrzymać rybę. Ryba jest zdrowa? Przyjmuje pokarm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zdrowa. Z każdym dniem coraz więcej solowca złapie podczas karmienia,a i sama coś sobie z piachu przesiewa. W nocy śpi na piachu w rogu akwarium, nie podobają się jej norki, które przygotowałam dla niej pod skałami. Ma około 5 cm długości. Późnym wieczorem koło 22giej blednie, ale rano znów jest piękna cytrynowa. Pływa sobie żwawo. Może mogłam poczekać dłużej czy sama się uwolni, ale nie chciałam jej stresować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No teraz już wiem, po pierwszym dniu się wystraszylam kiedy sie zrobila blada i zapytałam kolegi z forum. Tez mi powiedział ze to normalne, więc już nie dostaję zawału :) szkoda, ze takich ciekawostek nie ma przy opisach rybek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boje się, że mi się kubek w nocy przeleje. Mam dwie rybki, dwa slimaki i krewetke. Na noc kaskadę mam. To za mało? Powinnam non stop odpieniacz mieć włączony? Mało syfu ten odpieniacz zbiera, woda w nim ledwo brudna, nigdy brazowa, jedynie jakiś zielony farfocel. Jeden z mieszkańców strombus co prawda strasznie dużo fajda. Przejdzie kilka centymetrów a kup od groma. Śmieszny jest, bo łazi po szybach choć nie ma do tego talentu i kilka razy dziennie spada. Dobrze, że potrafi się sam odwrócić. Turbo nigdy nie spadło z szyby, nawet jak go świt zastanie na górze i zostaje tak przyklejony do szyby do wieczora.

Mam problem. Chciałam zwierzakom zrobić dobrze i kupiłam nowe jedzenie. Nie chcą go jeść nawet, jak domieszałam solowca, który blazenek lubi. Kupiłam mix mrożonek w 5 rodzajach. Dziś testowalam coś różowego i żadna gadzina nie tknela. Dodałam potem czerewony plankton, potem ulubionego solowca i tez blazenkowa juz prawie nic nie tknela. Wszystko poszło w Kaskadę. Babka tez coś nie tak dzisiaj, jakby coś ze wzrokiem miała i nie widzi co jej koło pyszczka przelatuje, moze ze dwie odrobinki zlowila. Co robić? Jaki przysmaki kupić, żeby godzinkom smakowało?

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.