Skocz do zawartości
Pablo120288

wysoki wapń soli AF reef salt

Rekomendowane odpowiedzi

Do 30% salifert przekłamuje...

a jak to obliczyłeś ?? testy saliferta na Ca są do 500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a jak wygląda sprawa z jakością produktów za granicą? Czy na forach anglojęzycznych (wiem że niektórzy je czytają) zdarzają się takie wtopy?

Może "tam" by zapytać? Żeby nie wyszło, że po zrobieniu lokalnej reklamy, u nas upłynniają produkt nie trzymający parametrów a "tam" leci klasa "premium"?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety ale coś z AF jest nie tak. Pisze to na podstawie swojego zbiornika. Używam ich produktów od stycznia 2015 tylko ich produkty. Z prochów ballinga już zrezygnowałem z uwagi na zapychające się wężyki przez brązowe gluty pływające w componnecie B. Pytałem kilka razy nikt nie odpowiedział konkretnie.

Teraz myślę na zmianą soli. Pierwsze wiadro nic wszystko ok. Drugie wiadro pierwsza podmiana (dziwny brązowy nalot na piasku, w odpowiedzi usłyszałem że to wina wody rodi), w połowie tego wiadra okrzemki (tak myślę) znikają, super myśle może to wina systemu coś nie zatrybiło. Skończyło się wiadro zamówiłem kolejne pierwsza podmiana i co znowu dziwny nalot na pisaku.

Także trzeba pomyśleć nad zmianą.


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Reef Salt i na świeżej solance mierzyłem tylko kh i zgadzała się +/- z tym co na ulotce. Wapń i magnez nigdy nie zdążyłem sprawdzić. Ale te okrzemkami po tej soli spędzają mi sen z powiek.


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej...Wystartowalem zbiornik na AFRS i podziele sie moimi odczuciami...Po rozpuszczeniu sa biale farfocle na dnie ale tylko pare godzin,na drugi dzien woda byla krystaliczna i dopiero po wlaniu bakteri AFBioS jest bardzo delikatne zmetnienie,ale mysle ze to jest normalne,gdyz w akwarium dopiero rozpoczal sie proces dojrzewania...Zaraz po rozpuszczeniu soli w RODI zmierzylem pare parametrow i tak Dzien pierwszy:PH 7.9-8.0 KH 10 NO3 2,5 i PO4 niewykrywalne...Po 12-stu dniach PH 8.2, i KH 8.3,reszta tak jak w swiezej solance, wszystko przy zasoleniu 35ppm...Reszty parametrow jeszcze nie mierzylem...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaka partia się trafi :)ja juz zamówiłem 4kg soli colombo na próbę.Z tego co widzę nawet nikt nie próbuje bronić swojego produktu.


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał, tak z innej beczki - ciesze się, że wróciłes do żywych :)

Dzieki Bartek,ja tez sie ciesze ze moge znow sie cieszyc zbiornikiem...Od dluzszego czasu brakowalo mi czegos do szczescia i teraz wiem ze to byla morszczyzna...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ci panowie od AF ???? Zawsze tak aktywnie się udzielali może się wypowiedzą. Coś duża wtopa jak na taką dużą firmę..Chyba że rynek zweryfikował jak to naprawdę wygląda. Martwi mnie że długo rozmyślałem nad zmianą soli dałem się skusić na AF stoi karton 25kg nie otwarty i się zastanawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ci panowie od AF ???? Zawsze tak aktywnie się udzielali może się wypowiedzą. Coś duża wtopa jak na taką dużą firmę..Chyba że rynek zweryfikował jak to naprawdę wygląda. Martwi mnie że długo rozmyślałem nad zmianą soli dałem się skusić na AF stoi karton 25kg nie otwarty i się zastanawiam

Sam chcę startować na soli AF reef salt. Jak masz karton to może otwórz, zrób solankę i zmierz parametry. Będziemy wiedzieć, czy to jakaś partia felerna czy szerszy problem.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a jak wygląda sprawa z jakością produktów za granicą? Czy na forach anglojęzycznych (wiem że niektórzy je czytają) zdarzają się takie wtopy?

Może "tam" by zapytać? Żeby nie wyszło, że po zrobieniu lokalnej reklamy, u nas upłynniają produkt nie trzymający parametrów a "tam" leci klasa "premium"?

abstrakcja roku :D

Gdzie ci panowie od AF ???? Zawsze tak aktywnie się udzielali może się wypowiedzą. Coś duża wtopa jak na taką dużą firmę..Chyba że rynek zweryfikował jak to naprawdę wygląda. Martwi mnie że długo rozmyślałem nad zmianą soli dałem się skusić na AF stoi karton 25kg nie otwarty i się zastanawiam

chetnie od Ciebie odkupie ten karton w dobrej cenie :)

Sam chcę startować na soli AF reef salt. Jak masz karton to może otwórz, zrób solankę i zmierz parametry. Będziemy wiedzieć, czy to jakaś partia felerna czy szerszy problem.

powoli przestaje wierzyc w testy, miedzy pudełkami saliferta na Ca miałem 60-80 roznicy w wyniku a przy kH o 1...

Edytowane przez Coltrane (wyświetl historię edycji)

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście stosuję sól AF Probiotic Reef Salt i nie mam zamiaru jej zmieniać. Raz zastosowałem inną sól gdy miałem problem z zbiornikiem, spowodowało to umie wysyp cyjanobakterii i akwarium zrobiło się fioletowe, to samo z gdy użyłem zamiast Phosphate minus RowęPhos. Po powrocie do soli AF oraz Phosphate minus problem ustąpił. Parametrów świeżej solanki nie mierze, dla minie liczą się parametry w akwarium, jak one pasują to reszta jest w porządku. To jet tylko i wyłącznie moja opinie i nie służy obronie nikogo, ani narzucaniu swoich racji.

Miłego dnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaka partia się trafi :)ja juz zamówiłem 4kg soli colombo na próbę.Z tego co widzę nawet nikt nie próbuje bronić swojego produktu.

Nie ma sensu nic bronić bo co byśmy nie napisali to zaraz będzie atak itd. Zasady są zawsze proste jak produkt jest wadliwy to staramy się go reklamować w sposób właściwy, jak chcemy się awanturować to robimy to na forum zanim zrobimy to w sposób właściwy.

ps. gdyby to była sól z Niemiec, albo z Izraela to wypowiedzi byłyby zupełnie inne (że bogata,że nie trzeba ekstra suplementować ,że ona tak ma ,że testy kiepskie itd), jak jest z Polski to znaczy że Mirek źle nasypał do betoniarki ,albo łopata jest dziurawa , dlatego dyskusja jakakolwiek nie ma sensu w takich tematach.

pozdrawiam.

D.


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu nic bronić bo co byśmy nie napisali to zaraz będzie atak itd. Zasady są zawsze proste jak produkt jest wadliwy to staramy się go reklamować w sposób właściwy, jak chcemy się awanturować to robimy to na forum zanim zrobimy to w sposób właściwy.

ps. gdyby to była sól z Niemiec, albo z Izraela to wypowiedzi byłyby zupełnie inne (że bogata,że nie trzeba ekstra suplementować ,że ona tak ma ,że testy kiepskie itd), jak jest z Polski to znaczy że Mirek źle nasypał do betoniarki ,albo łopata jest dziurawa , dlatego dyskusja jakakolwiek nie ma sensu w takich tematach.

pozdrawiam.

D.

Został podany numer partii, czy jest trudno sprawdzić to u was czy wyszła taka jak powinna być? A zamiast tego jest właśnie atak ( z twojej strony), zero prób wyprostowania albo doradzenia co ma zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu nic bronić bo co byśmy nie napisali to zaraz będzie atak itd. Zasady są zawsze proste jak produkt jest wadliwy to staramy się go reklamować w sposób właściwy, jak chcemy się awanturować to robimy to na forum zanim zrobimy to w sposób właściwy.

ps. gdyby to była sól z Niemiec, albo z Izraela to wypowiedzi byłyby zupełnie inne (że bogata,że nie trzeba ekstra suplementować ,że ona tak ma ,że testy kiepskie itd), jak jest z Polski to znaczy że Mirek źle nasypał do betoniarki ,albo łopata jest dziurawa , dlatego dyskusja jakakolwiek nie ma sensu w takich tematach.

pozdrawiam.

D.

Bo jak ja tu się przyznać że coś jest nie tak przecież zawsze to wszyscy robią coś żle według was,a to testy a to złą wodę mają itp.Nigdy nie potraficie przyznać się że coś jest nie tak z waszym produktem,zawsze jest idealny.Te wasze achy i ochy widocznie już nie działają bo spora grupa osób poznała się już na waszych produktach.Kiedyś byłem sam i pisałem co mi się nie podoba z waszymi produktami ale ignorowaliście i śmialiście się,pewnie Ci wszyscy co piszą to zapewne namówiłem ich do tego aby pisali coś złego na wasze produkty.Jak to pisałem kiedyś,dobry produkt sam się obroni ale widzę że jeszcze dalej wam do tego jak rok temu. :thumbdown:


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Po ostatnich podwyżkach cen... nie ma już absolutnie żadnego powodu oprócz lokalnego patriotyzmu i sentymentu do produktów polskich, by ryzykować zdrowiem i życiem mieszkańców i swoim zdrowiem psychicznym :) Lepiej wybrać markowy i sprawdzony produkt, obecny na rynku od lat, a nie taki, przy którym zawsze komuś, coś się sp...li. Ja zmądrzałem już dawno i nigdy więcej (kłopoty w poprzednim baniaku zaczęły się po zmianie soli na AFRS), bo w imię czego? Ceny? Bez żartów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy abstrakcja? Niezupełnie. Wiele firm tak robi. Niewiele się przyznaje. Wiadomo że jeśli idze coś "na zachód", to parametry muszą być idealne, bo w innym wypadku, bije to znacznie firmę po kieszeni. A w Polsce? No cóż, sklepy jeśli chcą mieć dobre rabaty, muszą z firmami umowy lojalnościowe podpisać, muszą sprzedawać towar. Skutkiem tego zmniejsza się asortyment dostępny na miejscu.

A jak jeszcze produkt okazuje się wadliwy - no cóż nieświadomy klient kupi, świadomy ominie łukiem szerokim.

Co do testów, prędzej uwierzę że solanka byłą za wcześnie badana (za świeża), niż że testy u tylu ludzi są złe bądź źle robione.

No ale cóż, może nano-reef i tym razem wyciągnie firmę z kłopotów...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wysyłce soli do producenta reklamacja została uznana. :thumbup:

Zalecam jednak kontakt z producentem, a nie tylko wpisy na forum.


 

Akwarium: 540 L + 100 L sump

Cyrkulacja: 2x Glamorca GP-03

Obieg: Jebao DCP10000

Odpieniacz: Twistman OB-200-EXT

Oświetlenie: 4 x Maxspect Mazarra P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dale.

Możesz rozwinąć temat wyciągania z kłopotów sponsorów forum przez administrację NR?


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwie się że hejtu na aquaela nie ma za kiepskie cyrkulatory... Każdy ma prawo do złożenia reklamacji która musi być rozpatrzona, zawsze można skorzystać z przepisu o towarze niezgodnym z umową. Jak macie badania każdej partii w opakowaniu a wasze testy mówią coś innego to w czym problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wysyłce soli do producenta reklamacja została uznana. :thumbup:

Zalecam jednak kontakt z producentem, a nie tylko wpisy na forum.

To wygląda na to że firma przyznaje się do wadliwego produktu bo uznaje reklamacje,tylko szkoda że na forum się mądrzy i zgania winę na wszystkich tylko nie bierze winy na siebię


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wygląda na to że firma przyznaje się do wadliwego produktu bo uznaje reklamacje,tylko szkoda że na forum się mądrzy i zgania winę na wszystkich tylko nie bierze winy na siebię

Wydaje mi się, że firma zawsze prosiła o przesłanie próbki produktu na który się skarżymy aby móc cokolwiek powiedzieć o zarzutach.

Niech każdy postawi się na ich miejscu. Co mogą powiedzieć nie mając próbki do porównania.

Oczywiście idealnie by było aby takich wpadek nie było.


 

Akwarium: 540 L + 100 L sump

Cyrkulacja: 2x Glamorca GP-03

Obieg: Jebao DCP10000

Odpieniacz: Twistman OB-200-EXT

Oświetlenie: 4 x Maxspect Mazarra P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli producent ma wiedzę, że dana partia soli jest wadliwa, to sam powinien wycofać ją z rynku i poinformować o tym fakcie swoich potencjalnych klientów. Jeżeli ta sól była faktycznie felerna, to na samym początku powinien o tym wiedzieć producent. Przecież już od dawna firma się chwali dołączanymi karteczkami do każdego opakowania soli. Pojawia się pytanie, jaką wartość mają te karteczki i sprzęt na którym te partie soli są badane. Przecież ta partia soli o zawartości wapnia powyżej 500, nie powinna opuścić zakładu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wysyłce soli do producenta reklamacja została uznana. :thumbup:

Zalecam jednak kontakt z producentem, a nie tylko wpisy na forum.

pytanie czy klient dalej ta sól będzie używał? Jakiś czas będzie ok i później kolejne rozjechanie parametrów? Oprócz sprawdzenia zasolenia mam sprawdzać reszte parametrów? Chyba nie o to chodzi. Edytowane przez Pablo120288 (wyświetl historię edycji)

125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. gdyby to była sól z Niemiec, albo z Izraela to wypowiedzi byłyby zupełnie inne (że bogata,że nie trzeba ekstra suplementować ,że ona tak ma ,że testy kiepskie itd), jak jest z Polski to znaczy że Mirek źle nasypał do betoniarki ,albo łopata jest dziurawa , dlatego dyskusja jakakolwiek nie ma sensu w takich tematach.

pozdrawiam.

D.

To mozecie napisac ze wlascicielami firmy sa homoseksualisci albo czarni, to wszelkie winy zostana odpuszczone... serio Panowie ?

To ze sol z Polski to tylko powod do dumy. Jednak jak jest jakies partactwo to bez wzgeldu na orientacje, wyznanie czy kolor skory to nikt nie lubi wciskania ciemnoty. Jesli kilka osob zglasza problem, podaje partie to juz powinin byc dla Was sygnal. Jako firma miedzynarodowa zamiast wdawac sie w pyskowki powinniscie pochylic sie na problemem z komunikatem "dziekujemy za zgloszenie, badamy problem jak tylko dojdziemy do przyczyny to podzielimy sie wynikami". Ja prosty czlowiek mam Wam mowic jak sie zalatwia takie rzeczy ?

Taka polityka zakutej glowy zle sie konczy, narzucanie odgorne cen rowniez sie zle konczy.

Szkoda, bo przeciez jestescie polska firma, wiec rodzimy rynek powinine byc szczegolny, moze nie jest tak lukratywny, ale stad wlasnie macie setki testerow Waszych produktow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.