Skocz do zawartości
dale

Uwaga na InPost

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak pisze kolega VDR nie ma reguły na kurierów. Czy to dhl czy ups czy inpost zawsze zdarzają się wpadki. U mnie na rejonie najlepiej wypada kurier dpd, zawsze jest w godzinach miedzy 15-16, zawsze rano dzwoni i potwierdza ewentualnie jest w stanie podjechać wcześniej tylko z tą paczką. Fakt trzeba wtedy wyjsć do bramu na osiedlu ale to żaden problem. Jeśli chodzi o paczkomaty to raz tylko przerzucili mi paczkę do innego paczkomatu oddalonego o 500 m dalej wiec również żaden problem. Ale kuriera Inpost unikam jak tylko mogę, do tego stopnia że przestałem kupować w sklepach w których jest kurier inpost, czekanie na paczki po kilka dni, uszkodzone paczki, zero odzewu na reklamacje itd.


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem z paczkomatu b. zadowolony. Wczoraj przyszła mi paczka po tygodniu od nadania, ale to jedyny przypadek, z reguły przychodzą następnego dnia, najpóźniej po dwóch.

P.S. Pozdrawiam Darku. Trzeba jakieś piwko zorganizować ;)

Marek.

Edytowane przez Miklas (wyświetl historię edycji)

image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemiał w firmach kurierskich jak w mc donald nikomu przy takich śmiesznych stawkach nie zależy na układaniu towaru ani trzymaniu się tam długo to praca sezonowa lub na dorobienie. Kurierzy sami rzucają towar na pakę mają liczone od kursu nie ilości paczek,wagi pod jeden adres.

Korzystam z różnych kurierów i zależy jak się trafi. Dawno temu kurier był gwarancją bezpiecznego dowiezienia towaru dziś widać że muszą być jakieś cięcia wewnątrz i wszystko się z góry na dól olane.

Ostatnio 2 zamówienia pogniecione musiały nieźle latać w środku i dpd i inpost, z tym że dpd na doręczenie czekałem ok tygodnia a piękna czekała 1 dzień a zamówiła w tym samym tygodniu.

Na yt jest trochę filmów z rzucaniem paczek przez różnych kurierów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż - chwaliłem pocztę, a i ta zaliczyła wpadkę, nie dośc że ganiałem paczkę po Lublinie, to jeszcze listonosz próbował byc "sprytny"... no cóż miał pecha.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja znów paczka do paczkomatu w niecałe 2 dni. A po polecony z urzędu mimo, że cały dzień byłem w domu musiałem przespacerować się na pocztę.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem z inpost problemu zawsze na drugi dzień w paczkomacie ostatnie problemy są z poczta od jakiegoś miesiąca zawsze opóźniona przesyłka


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zamówiłem przesyłkę w piątek rano. Jeszcze tego samego dnia dostaję info, że sprzedawca wysyła towar. Myślę sobie spoko w poniedziałek dojdzie. Tymczasem ku mojemu zaskoczeniu na drugi dzień w sobotę dostaję sms, że moja przesyłka czeka na odbiór w paczkomacie.

Kolejne zaskoczenie wczoraj. W środę zamówiłem przesyłkę listem poleconym. Sprzedający wysłał w czwartek. Zawsze taki list szedł do mnie przynajmniej trzy dni w porywach do tygodnia. Tymczasem na następny dzień (piątek) zapukał listonosz z owym listem do mnie.

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka


Start luty 2011. Zbiornik: 85x55x50h=233l. Sump -112l. Cyrkulacja: Aquael Reef Circulator 2600, Jebao WP25, JVP 102. Obieg: New Jet 2300. Odpieniacz: H&S110 na Tunze Hydroformer Silence 9420.04. Oświetlenie: TMC V2 Ilumen Air 900 -170W. 15kg live rock. 9kg Nature`s Ocean Bio-Active Live Aragonite Reef Sand. Refugium. Sól: Kordon Coral Sea Complete

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj paczka z inpostu przyszła następnego dnia po wysłaniu cała i nie zniszczona. Z przypadkowego sklepu wczoraj doszło BT, 2 preparaty i teścik jak z półki i wszystko w stanie idealnym dojechało.Informacja o stanie paczki zgadzała się z jej przemieszczaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z racji wykonywanej pracy to się nie wypowiem....:Pprzepraszam za offtop....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę narzekać , często korzystam , paczkomaty / list polecony .Wszystko expresem .Choć początki były kiepskie , nie chciało się kurierowi wchodzić "bo pies" .Opier kilka razy teraz wsio jak w zegarku .Oczywiście wszystko żywe tylko pocztą .

 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o paczkomaty, to w większości przypadków jest wszystko w porządku. Ale jak już zamawiam coś z Allegro i to ma przyjść poleconym InPostem to nawet nie patrzę na tę opcję, albo szukam innej aukcji gdzie nie muszę tej opcji wybierać. W skrócie, dla mnie aktualnie w większości firmach kurierskich pracują półgłówki, które nie potrafią nawet dobrze pisać i czytać, a co tu mówić o doręczeniu jakiejś przesyłki. Najczęściej są to ludzie z bardzo głębokiego znaczenia "wiocha", którzy to miasto widzieli do tej pory najczęściej kilka razy. Ale nie ma się co dziwić, jak firmy płacą za to grosze, a nikt normalny tam pracował nie będzie. Później są problemy, że paczka zginęła, albo głąb jeden z drugim szuka ulicy przez 2 tygodnie. 

Podsumowując, jeśli chodzi o firmę, która w moim przypadku miała najmniej incydentów to była to jednak Poczta Polska. I sam najczęściej ową firmą wysyłam paczki do kupujących i nie miałem z nimi większych problemów. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.01.2017 o 09:47, piotr7 napisał:

Paczkomaty są ok, ale przesyłki polecone to rzeczywiście porażka. Do mnie wysłano 13 grudnia, dopiero 23-go dostałem informację, że jest do odbioru w punkcie, próby doręczenia nie było.

P.

Za duzo tych przesyłek maja i juz do domów raczej nie noszą tylko w lokalnym punkcie zostawiają, ale dostawa zwykle w jeden dzień pewnie sie nie zgłaszałeś dla tego ci napisali po kilku dniach zeby odebrać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śledziłem przesyłkę cały czas, tyle szła do punktu odbioru. Piszę o allegro inpost, nie o paczkomatach.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firma do bani. Dwa razy kiedyś zamówiłem do przez paczkomat. Raz paczka przyszła wymiętolona jak by po niej ktoś chodził ale że towar był podatny na takie traktowanie więc nie był uszkodzony. Za drugim razem na siłę paczkę wyjmowałem z paczkomatu. Musiałem paczkę otwierać w paczkomacie i najpierw wyciągnąć to co zamówiłem a potem dopiero opakowanie jak je zgniotłem. 

Teraz zamawiam normalnie przez inna firmę i kurier do domu mi przynosi mimo że płacę około 5-10 zł drożej


2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony mogę powiedzieć tylko tyle. Gdybyście zobaczyli jak wyglądają sortownie to byście zrozumieli dlaczego małe paczki nie raz tak długo idą. Albo dlaczego są rozwalone. często jest to wina osób które te paczki pakują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w innych firmach jest tak samo. Pracowałem swego czasu w pewnej firmie kurierskiej i tam też nikt nie obchodził się z paczką jak z jajkiem. Jak kurier przeoczył swoją paczkę na taśmie to ta jechała dalej do końca, a tam co? -oczywiście podłoga. Bywało, że inny kurier ja dostrzegł to ta wtedy wracała do kolegi drogą powietrzną. Chyba, że była oznaczona jako "ostrożnie" to wtedy szorowała podłogą. I nie miało tutaj znaczenia czy to telefon czy inna zawartość.
Wracając do tematu to u mnie znowu wczoraj wysłana przesyłka jako list polecony, a dzisiaj doręczyciel w drzwiach. Sam się im dziwię :-)

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka


Start luty 2011. Zbiornik: 85x55x50h=233l. Sump -112l. Cyrkulacja: Aquael Reef Circulator 2600, Jebao WP25, JVP 102. Obieg: New Jet 2300. Odpieniacz: H&S110 na Tunze Hydroformer Silence 9420.04. Oświetlenie: TMC V2 Ilumen Air 900 -170W. 15kg live rock. 9kg Nature`s Ocean Bio-Active Live Aragonite Reef Sand. Refugium. Sól: Kordon Coral Sea Complete

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.