Skocz do zawartości
Nik@

Operacja: powiększenie akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

O piękne :) Czekam co dalej :) Ale widząc dotychczasowe efekty, będzie bajeczka.

 


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Super! szafka w moim ulubionym kolorze ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cała obudowa łącznie z koroną obłożona jest szkłem, na zdjęciu tego nie widać, ale na żywo jest petarda! Akwa ma wymiary 180x70x60h. Obudowa stelaza zlicowana jest z akwarium, stelaż na regulowanych nóżkach (podbitych filcem) wysokosci tak, jak stoi od podlogi ma metr wysokosci (w sensie szkło liczac od płytek i z pianką stoi na wysokosci metra). Drzwiczki zamykane na click'i, latwe do zdjęcia z zawiasów. Boki tez łatwo demontowalne. Plecy z dwóch plyt, miedzy ktorymi jest z 10 cm przerwy na wentylację i kable.

Za kilka dni zaloze nowy temat i pokaże fotki, moze komuś sie przyda w planowaniu setupu. 

Ja w każdym razie zasne dziś z szerokim uśmiechem na buzi :)

Jutro zacznę szukac hydrauliki. W beczce mam juz troche wody z podmian, dojrzały przez 3 miesiace siporax, bakterie, sól, troche rodi, jedna konstrukcja skalna juz poklejona. Powoli do przodu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium wydaje się mniejsze niż z podanych wymiarów. Ja jeszcze długo na takiej wielkości akwarium sobie nie pozwolę. Gratuluję :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytań nie będę zadawał, poczekamy na obszerny opis baniaka^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Nik@ napisał:

Akwa ma wymiary 180x70x60h.

Bardzo fajny wymiar. 70 cm głębi to już można poszaleć z ułożeniem skały. Udanego aquascapingu. Trzymam kciuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję!!! Czekamy teraz tylko na dokładny opis no i więcej zdjęć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super szkło @Nik@ a szafka jest obłożona płytą i na nią jest naklejone szkło barwione Lacobell? czy jak to jest zrobione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Dominiko;-)

wow!!! bomba zazdroszczę 750L nam się marzył taki ale salon nie puścił z wymiarami,piękna sprawa już go chcę widzieć tak za rok jak będzie dojrzały,będzie cudo;-)

trzymam kciuki ;-) życzę jak najmniej problemów przy dojrzewaniu.Kolor szafki MEGA!!! 

super! super! super! pa;-)

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za miłe komentarze :) może nie każdemu podoba się akurat taka zabudowa, ale dla mnie jest bomba, nie spodziewałam się, że odbiorę aż tak piękny zestaw. Dla mnie wygląda lepiej, niż sobie wymarzylam. Obym tylko teraz tego efektu nie spieprzyla brzydką zawartoscią:) Kupiłam dziś przeloty i rury. Spróbuję jutro zamontować, jeśli nie będzie kapało, to zaczynam zalewac w weekend ;)

@Ura nie wiem, co konkretnie Przemek z tym wyczarował. Widzę tylko szybę naklejoną na biały front meblowy, pewnie jest pomalowana na bialo od spodu, bo nie widać żadnych śladów łączenia, żadnych bąbelkow powietrza. 

Fotka, jak to wygląda od gory na krawędzi:  

gDxXN3Z.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Słowa tego nie opiszą.

Na razie :czapkizgłów:)dla szkiełka i wymiarów.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,Ładny zestaw podoba mi się a jak blisko jest ustawiony od tyłu ściany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, jimi napisał:

Witam,Ładny zestaw podoba mi się a jak blisko jest ustawiony od tyłu ściany?

Około 4 cm, zeby wtyczka tyłem przeszła i żeby była jakaś wentylacja od sumpa. Nie mam po bokach otworów wentylacyjnych, tylko z tyłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nik@ teraz to jeszcze drabinę do obsługi musisz zakupić :P

Komin wewnętrzny, dobrze widzę? Czym się kierowałaś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Pawel_Q napisał:

@Nik@ teraz to jeszcze drabinę do obsługi musisz zakupić :P

Komin wewnętrzny, dobrze widzę? Czym się kierowałaś?

Tak, wewnętrzny. Nie chcialam, zeby mi rury na zewnątrz wystawaly. Chciałam też za akwarium postawić sobie mały stoliczek na laptop i mieć widok na ten bok akwarium ;) Komin jest mały, zabuduje go konstrukcją ze skaly i obsadze koralowcami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Nik@ napisał:

Komin jest mały, zabuduje go konstrukcją ze skaly i obsadze koralowcami

Chyba się dobrze składa bo poruszyłem na forum o aquascapingu i są fajne zdjęcia zasłaniające komin. Pozdrawiam Roman.

 PS. Miłego układania skał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne akwarium z szafeczką. Cały komplet aż dech zapiera. Kolejne akwarium zamówię u Pana ze Szczecina chodź transport tani nie będzie. Nika.... Na prawdę zazdroszczę...


2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podoba mi się ten patent ze szkłem na szafce :) i zlicowaniem jej z akwarium - bardzo estetycznie to wygląda :) to już wiem gdzie zlecić nowe akwarium do wykonania - jeśli takie kiedyś będę robił. A ostatnio zakochałem się w ustnikach i to sporych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plan jest taki, żeby było kilka konstrukcji ustawionych tak, żeby pokolce mogły sobie robić slalomy. Konstrukcje będą mieć nieduże podstawy, tyle, żeby pod każdą były nocki dla babek i rozbudowane w górę z półkami dla korali. Jak najwięcej plaży wolnej.

Komin będzie obudowany tak, żeby między kominem a skałą powstała grota z kilkoma wyjściami. Wyżej będą też półki dla korali a cała obudowa ma być możliwie jak najbardziej ażurowa. Chcę na kominie posadzic gorgonie i tubki, ale chyba w tym miejscu nie będzie dobry "prąd" wody zawierającej pokarm. To wyjdzie w praniu.

Mam pytanie. Czym zabezpieczyć śruby i zawiasy drzwi przed korozją? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super zestaw :), będzie klasa :) coś mi się zdaje, że ta podłoga tak zostanie do czasu, aż baniak ruszy. :) Wiem po sobie jak zmieniałem zbiornik w czasie robienia elewacji domu [emoji16] roboty stanęły na dwa miesiące haha jak sobie moją żonę przypomnę :)
Jeśli chodzi o zawiasy, ciężko je w szafce uchronić, może folią w płynie pomalować, ale tak czy siak, elementy które o siebie trzą nie zabezpieczysz, zostaje wymiana co jakiś czas.
Tak zapytam, myślałaś jak rozwiązać sprawę podmian przy takim litrażu ?
Sam mam niecałe 700 litrów i podmieniam co tydzień 40l czasami 50l. Wodę bezpośrednio pompuje do ścieków, chyba że sumpa czyszczę to odciagam do wiader. Między innymi sumpa przeniosłem do piwnicy, bo mnie to ciągłe ciapranie w pokoju dobijało.


Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w bloku, ubikacja jest z 10 metrów od pokoju, w którym stoi akwa, więc system podmian będzie wiaderkowo-dzbankowy z napędem miesniowym :)

Z czasem dołożę specjalną komorę podmianowo-kwarantannowa, połączoną jakimś balkonem z sumpem. Ta komora będzie odłączana od obiegu w razie chęci podmiany wody lub zakupu rybki i konieczności jej kwarantanny, pojemności około 80-100l.

Włoże jakąś pompkę małą, zebym nie musiała wody dzbankiem wybierać i spróbuję wąż podłączyć jakoś w kuchni do kanalizacji zlewozmywaka? Może nie jest to idealne rozwiązanie, ale lepsze, niz taszczenie 80l wody w wiadrze do łazienki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej wypoziomowane. Zamiast kombinować z poziomicą, czy jest prawdomówna, wlałam niecały centymetr rodi i posłużyła mi za poziomicę. Przy okazji tą wodą umyłam akwa od wewnątrz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Nik@ napisał:

Mam pytanie. Czym zabezpieczyć śruby i zawiasy drzwi przed korozją? 

Olej silikonowy np. do broni palnej. Stosuję (oczywiście nie do giwery) olej Browning Legia i jestem zadowolony.


Start 19 marzec 2010 ... od czerwca 2015 - OptiWhite 130*80*60h, Sump 140*60*40

Dolewka DIY 60l, 20kg LR, LED Reef Factory 210W, pompa Blue Reff Motion 12K z wylotem loc-line, ATI PowerCone 250iDC, Maxspect Gyre 350 + Jebao RW-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.