Skocz do zawartości
Tester

Jebao SW czy RW

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 17.01.2018 o 00:06, dziadziol6 napisał:

Sw 4 jest niesłyszalna?właśnie zacząłem użytkowanie Sw 4 i powiem że moją słyszę mam też Sw-8 i ta już jest naprawdę głośna .Obie są nowe i nie wiem czy to normalna głośność pracy tych falowników czy u mnie jest coś nie halo ?

Tydzień temu wymieniłem RW8 (padła) na SW8 i w przez dwa dni myślałem, że SW wyrzucę przez okno, taka głośna. Wyjechałem na kilka dni na narty, a po powrocie cisza. Jest szansa, że się dotarła i ucichła.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sw-4 i na pełnych obrotach ma mniej denerwujący dźwięk. To subiektywna ocena. Największa wada to jednak szybki spadek wydajności. Mam porównanie do tunze 6015, która ma większą moc i mniejszy spadek wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paskud jaki tok rozumowania ??napisałeś Być może kolega ma ustawioną mniejsza moc w % co przekłada się na hałas .
dlatego napisałem Mniejsza moc większy hałas??? To że hałas może być mniejszy lub większy to wiadomo i moim zdaniem to czy coś chodzi na większych obrotach musi wydzielać większy hałas .Poprawcie mnie jeśli żle myślę.

Nie ujmując Ci inteligencji sam z siebie głupka robisz. Jeśli coś chodzi na większych obrotach to wydziela większy hałas, brawo! A ja w swoim poście napisałem o mniejszej mocy, z tego co wiem mniejsza moc daje mniejsze obroty. Mniejsze obroty dają mniejszy halas.
„Może kolega ma mniejsze obroty i przekłada się to na hałas” analogicznie z wypowiedzi można wywnioskować przy użyciu choc odrobiny móżdżku, że przed „hałas” stoi „nie” tylko nieformalne
Tu nasuwa się takie słowo jak przypis np redaktora w gazecie który wtrąca takie „nie” żeby jakiś debil mógł zrozumieć przekazywana treść
Coś jeszcze Ci wytłumaczyć? Przepraszam za offtop ale to już jest nawet nie śmieszne a żałosne


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2018 o 23:14, dziadziol6 napisał:

Mniejsza moc większy hałas? 

Dużo pomp gdy działa na mniejszej mocy ( czyt. Wolniejsze obroty) działa głośniej niż gdy je dasz na pełną moc (czyt. szybkie obroty).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę porównywał tych dwóch typów, ale więcej nie kupię nic z marki jebao czy aquanova. To ten sam producent, ale nie chodzi o niezawodność bo faktycznie jest na wysokim poziomie, lecz zwiazki jakie wydobywają się do wody. Rozmawiając z chłopakami z różnych serwisów okazuje się, że do wody przedostaje się cyna. Stwierdzone jest to na podstawie badań icp, w których zostały zastosowane owe sprzęty. Z cyną nie ma problemu pod warunkiem, że będzie dozowany jod w ilosci ok 80mikro gramów na litr. U mnie poziom cyny wynosi 195 jednostek, gdzie norma wynosi pomiędzy 0-1mikro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, dla syna napisał:

Nie będę porównywał tych dwóch typów, ale więcej nie kupię nic z marki jebao czy aquanova. To ten sam producent, ale nie chodzi o niezawodność bo faktycznie jest na wysokim poziomie, lecz zwiazki jakie wydobywają się do wody. Rozmawiając z chłopakami z różnych serwisów okazuje się, że do wody przedostaje się cyna. Stwierdzone jest to na podstawie badań icp, w których zostały zastosowane owe sprzęty. Z cyną nie ma problemu pod warunkiem, że będzie dozowany jod w ilosci ok 80mikro gramów na litr. U mnie poziom cyny wynosi 195 jednostek, gdzie norma wynosi pomiędzy 0-1mikro.

Powyższe wnioski są daleko posunięte i moim zdaniem kompletnie nieprawdziwe. W moim akwarium pracują RW i SW 8 i obiegówka Jebao, a wyniki ICP pokazują cynę na 0 (zero). Myślę, że w Twoim przypadku i opisanych przez ciebie, cyna dostaje się do zbiornika z innego źródła.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, MaciejK napisał:

Kolejny raz powtarzam, tylko TUNZE

Tunze z kontrolerem to droga zabawa. Jest to jeden z podstawowych powodów używania jebao, gdzie za nie duże pieniądze można wykonać zmienną cyrkulację. Stad tez jego popularność. 

Oczywiście można chińczykami za 30 zł w baniaku mieszać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, norbi2222 napisał:

Powyższe wnioski są daleko posunięte i moim zdaniem kompletnie nieprawdziwe. W moim akwarium pracują RW i SW 8 i obiegówka Jebao, a wyniki ICP pokazują cynę na 0 (zero). Myślę, że w Twoim przypadku i opisanych przez ciebie, cyna dostaje się do zbiornika z innego źródła.

Może masz jakąś starszą gdzie proces produkcyjny był inny niż w ciągu ostatnich 18 miesięcy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się coraz bardziej przekonuje do aqua medic, raz że w DE (mieszkam w Niemczech) części są dostępne od ręki to i serwis dobry.

Kultura pracy również, np. jebao dcs 3000 a aqua medic 3.1 to niebo a ziemia, aqua medic ma pier*olnięcie. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Paskud097 napisał:


Nie ujmując Ci inteligencji sam z siebie głupka robisz. Jeśli coś chodzi na większych obrotach to wydziela większy hałas, brawo! A ja w swoim poście napisałem o mniejszej mocy, z tego co wiem mniejsza moc daje mniejsze obroty. Mniejsze obroty dają mniejszy halas.
„Może kolega ma mniejsze obroty i przekłada się to na hałas” analogicznie z wypowiedzi można wywnioskować przy użyciu choc odrobiny móżdżku, że przed „hałas” stoi „nie” tylko nieformalne
Tu nasuwa się takie słowo jak przypis np redaktora w gazecie który wtrąca takie „nie” żeby jakiś debil mógł zrozumieć przekazywana treść
Coś jeszcze Ci wytłumaczyć? Przepraszam za offtop ale to już jest nawet nie śmieszne a żałosne


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Paskud widzę że nie jesteś tu za długo tak jak ja ale widzę że lubisz obrażać ludzi .Nie ważne kto o co pyta i jaki ma tok myślenia .Masz ochotę i wiedzę odpowiadaj ale zostaw takie teksty dla siebie.Nie wiem ile masz lat pewnie nie za dużo ale zastanów się zanim zaczniesz obrażać ludzi bo kiedyś możesz trafić na kogoś kto będzie miał ochotę się spotkać.Ostatnie co mogę napisać to myślę że są na tym forum moderatorzy i zwracają uwagę na  treść wypowiedzi Panów Klubowiczy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, dziadziol6 napisał:

 na tym forum moderatorzy i zwracają uwagę na  treść wypowiedzi Panów Klubowiczy.

Mniejsze obroty = mniejszy hałas... tak to powinno działać obydwoje o tym samym piszecie a mimo to próbujecie coś sobie wzajemnie udowodnić po co na co. Lepiej spożytkować zapas energii na oglądanie i dopieszczenie zbiornika.

Również napiszę Tunze... a przeszedłem przez Jebao RW-15 u mnie działały i działają nadal tylko trzymam je już teraz jako zapas, Gyre fajna pompa ale mogła by być cichsza, Tunze 6095 i to na ten moment pozostaje... spełnia rolę i jest ciche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, chwialek napisał:

Mniejsze obroty = mniejszy hałas... tak to powinno działać obydwoje o tym samym piszecie a mimo to próbujecie coś sobie wzajemnie udowodnić po co na co. Lepiej spożytkować zapas energii na oglądanie i dopieszczenie zbiornika.

Również napiszę Tunze... a przeszedłem przez Jebao RW-15 u mnie działały i działają nadal tylko trzymam je już teraz jako zapas, Gyre fajna pompa ale mogła by być cichsza, Tunze 6095 i to na ten moment pozostaje... spełnia rolę i jest ciche.

Nie do końca się z tym zgodzę. Czasami zdarza się tak, że przy mniejszych obrotach następuje zjawisko rezonansu. U mnie obiegówka chodzi najglosniej na 2-gim biegu. Wyższe biegi są prawie nieslyszalne. Jest tak od samego początku. Tak jakby wycie wirnika przenosiło się na powierzchnię szkła poprzez wodę i jednocześnie fala dźwiękowa nakłada się na kolejną. Bieg pierwszy jest drugi co do głośności. 

Dotyczy pierwszego zdania a nie sprzeczki :-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2018 o 09:52, dla syna napisał:

Nie będę porównywał tych dwóch typów, ale więcej nie kupię nic z marki jebao czy aquanova. To ten sam producent, ale nie chodzi o niezawodność bo faktycznie jest na wysokim poziomie, lecz zwiazki jakie wydobywają się do wody. Rozmawiając z chłopakami z różnych serwisów okazuje się, że do wody przedostaje się cyna. Stwierdzone jest to na podstawie badań icp, w których zostały zastosowane owe sprzęty. Z cyną nie ma problemu pod warunkiem, że będzie dozowany jod w ilosci ok 80mikro gramów na litr. U mnie poziom cyny wynosi 195 jednostek, gdzie norma wynosi pomiędzy 0-1mikro.

Z czego lub którędy ma się ta cyna przedostawać ?

Rozumiem, ze te serwisy postawiły beczkę, wrzuciły do niej pompy a później tą wodę wysłano na badania ICP ? Czy może to badania wody z akwarium gdzie pracowały pompy ?

Edytowane przez VDR (wyświetl historię edycji)

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2018 o 09:52, dla syna napisał:

Rozmawiając z chłopakami z różnych serwisów okazuje się, że do wody przedostaje się cyna. Stwierdzone jest to na podstawie badań icp, w których zostały zastosowane owe sprzęty. Z cyną nie ma problemu pod warunkiem, że będzie dozowany jod w ilosci ok 80mikro gramów na litr. U mnie poziom cyny wynosi 195 jednostek, gdzie norma wynosi pomiędzy 0-1mikro.

Była obiegowa , były dwa cyrkulatory   a w ICP cyny nie mam wcale . 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, VDR napisał:

Z czego lub którędy ma się ta cyna przedostawać ?

Rozumiem, ze te serwisy postawiły beczkę, wrzuciły do niej pompy a później tą wodę wysłano na badania ICP ? Czy może to badania wody z akwarium gdzie pracowały pompy ?

 

 

 

 

Nie mam pojęcia, ale to info jest od dwóch niezależnych serwisów, które badały wodę icp. Tam gdzie  były zastosowane osprzęty jebao/aqua nova był wysoki poziom cyny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, SU1 napisał:

Była obiegowa , były dwa cyrkulatory   a w ICP cyny nie mam wcale . 

Ktokolwiek widział konstrukcję pompy jakiejkolwiek musiałby dojść do wniosku, że musiałaby się uwalniać - z plastiku obudowy, z oski wirnika lub samego wirnika. Jebao ma zdaje sie ceramiczna oske. Dlatego pytam bo może jakiś błąd popełniam w myśleniu.

 

4 minuty temu, dla syna napisał:

Nie mam pojęcia, ale to info jest od dwóch niezależnych serwisów, które badały wodę icp. Tam gdzie  były zastosowane osprzęty jebao/aqua nova był wysoki poziom cyny. 

A możesz się dowiedzieć, zanim zaczniesz propagować niesprawdzone teorie ? :)  Serwis badał wodę ludzi z akwarium ? Co to za serwisy ? Możesz uchylić rąbka tajemnicy ?

 

Edytowane przez VDR (wyświetl historię edycji)

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwie rw8 dcp10000 plus dodatkowa mala 1200 do reaktora i odpieniek na dct5000 tez jecoda i na icp zero zero cyny.Moze winny jest temu wegiel ktory mam w sumpie ze zadnych metali szkodliwych nie mam.Moze nie jest to najlepszy sprzet ale w tej cenie trudno o lepszu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, VDR napisał:

Ktokolwiek widział konstrukcję pompy jakiejkolwiek musiałby dojść do wniosku, że musiałaby się uwalniać - z plastiku obudowy, z oski wirnika lub samego wirnika. Jebao ma zdaje sie ceramiczna oske. Dlatego pytam bo może jakiś błąd popełniam w myśleniu.

 

A możesz się dowiedzieć, zanim zaczniesz propagować niesprawdzone teorie ? :)  Serwis badał wodę ludzi z akwarium ? Co to za serwisy ? Możesz uchylić rąbka tajemnicy ?

 

Chodźby serwis oceanius. U mnie tez była cyna. Zmieniłem pompę, zrobiłem kilka podmian i cyna spada. Wczesniej rosła. 

Oczywiście są to moje teorie jak i serwisów. Ale puko co się potwierdziło. Zgadza się, wirnik jest ceramiczny. Być może tylko jakaś partia przepuszcza cynę. Może w fazie produkcji coś zostało tą cyną zabrudzone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, dla syna napisał:

Chodźby serwis oceanius. U mnie tez była cyna. Zmieniłem pompę, zrobiłem kilka podmian i cyna spada. Wczesniej rosła. 

Czyli mówiąc wprost - sklep akwarystyczny ?  Możesz się dowiedzieć w jaki sposób zbadali, że to właśnie pompy jebao są źródłem tej cyny ? Co w tej pompie jest np. pocynowane by ona oddawała tą cynę do wody ? Ja nie znalazłem nic co mogłoby cynę oddać, wiec strasznie mnie ten temat intryguje, bo wyglada, ze rodzi się kolejny urban legend.

Edytowane przez VDR (wyświetl historię edycji)

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku powiem szczerze - nie znam się ale... 

Gdzieś na forum ktoś pisał, że są zwierzaki (bodajże jeżowce), które potrafią uszkadzać osłony przewodów od sprzętów. Z resztą sam "czas" i "kamień" osadzający się na przewodach (jak ktoś nie czyści) może powodować ich uszkodzenie. Co za tym idzie do wnętrza dostaje się woda a że kabelki są zazwyczaj lutowane do sprzętów właśnie z użyciem cyny... 

Może tędy droga??? Może nie samo Jebao jest nie teges a mit się rodzi bo ktoś kto nie czyści sprzętu zrobił test icp a że ma akurat jebao...

Taka luźna sugestia - jak pisałem na początku nie znam się ale używam Jebao i temat mnie zaciekawił.


b92d252d1cb9323c7717535c6689f494u1709a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AmonS -  99.999% pomp ma elektronikę zalana w czymś zywico/epoksydowo podobnym.Ten 0,001% zostawiam jakby się znalazła taka która nie jest zalana ;) 

Dostanie się wody do elektroniki i wypłukiwanie cyny z miejsca lutowania, w dodatku dla wielu pomp jebao, bo przecież to ma dotyczyć nie pojedynczego przypadku jednej pompy - jest rzekłbym bardzo nieprawdopodobna.

A ponieważ sam planuję SW-15 albo SW-20 (jeśli się pojawi) więc temat mnie mocno zaintrygował. Jedynie do czego mógłbym się przywalić - to tylko do tej ceramicznej ośki ale...wydaje mi się to równie mało prawdopodobne.

Jeśli zrobili badania tak jak pisałem - czyli woda RODI do beczki, test ICP potwierdzajacy Sn na 0, a nastepnie pompa do wody i np miesiąc kręcenia i kolejne testy ICP pokazujące pojawienie się pierwiastka (pomijam błąd samego pomiaru ICP) - to wtedy byłbym skłonny uwierzyć.

Na R2R znalazłem kogoś kto pisał, ze jakies pompy jebao miały jakies sruby niczym nie zabezpieczone. Z drugiej strony jak sobie pomysle o takim NewJetcie.

Edytowane przez VDR (wyświetl historię edycji)

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, VDR napisał:

Czyli mówiąc wprost - sklep akwarystyczny ?  Możesz się dowiedzieć w jaki sposób zbadali, że to właśnie pompy jebao są źródłem tej cyny ? Co w tej pompie jest np. pocynowane by ona oddawała tą cynę do wody ? Ja nie znalazłem nic co mogłoby cynę oddać, wiec strasznie mnie ten temat intryguje, bo wyglada, ze rodzi się kolejny urban legend.

Tak, jest to sklep. Gość, który to prowadzi zapytał mnie czy posiadam coś z jebao lub aquanova kiedy zobaczył wyniki icp. Za ok tydzień będę  robił ponownie badanie rodi i solanki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dla synajaka pompe miales ? czy gdziekolwiek widzisz jakies metalowe czesci ? srubki ? etc. ?


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.