Skocz do zawartości
przemciu1986

Błazenki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie,

Mam w jednym rogu akwarium taki większy kawałek skały a za nim trochę przestrzeni. W akwarium dwa blazenki tylko jeśli chodzi o ryby. Od momentu kiedy przeniosłem akwarium i wpuscilem blazenki do wody te siedzą tylko za ta jedna skala a minęło już około 2 tygodnie. Wynurzaja się tylko na sekundę by złapać coś do jedzenia i uciekają za skalę jak razone piorunem. Drugi koniec akwarium jest im kompletnie nieznany. Dlaczego tak Jest? Czemu nie chcą pływać po całym akwarium? Sorki za brak polskich znaków ale pisze z telefonu.

Edytowane przez przemciu1986 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic w tym dziwnego, po prostu czują się tam bezpiecznie. Moje od dwóch lat siedzą w lewym narożniku na skale z ukwiałami,  po prawej ich jeszcze nie widziałem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pzemciu...niestety większość tak się właśnie zachowuje jak jeszcze nie zakosztowały ukwiała.
Mnie się natomiast tym razem trafiła jakaś odważna parka. Generalnie oba zamieszkują już Quadri, ale nie spędzają w nim całego czasu tak jak parka którą miałem w poprzednim szkle. Zaglądają do niego co parę minut (szczególnie samica), ale większość czasu spędzają pływając po baniaku. W ukwiał zmykają gdy się przestraszą np. mojej ręki w wodzie lub gdy gasną światła i czas spać :)



POPRZEDNIE SZKŁO: tutaj

OBECNE SZKŁO: tutaj
* 150x55x55cm, sump120x40x43cm *
* ATI Sunpower 8x54W *
* odpieniacz DIY by Erni na pompie DC3000 "
* start na 20kg suchej Marco Rocks + 15l Siporax *
* refugium *

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ukwial jak wsadzilem na środek akwarium to za moment siedział już w rogu, niestety przeciwleglym do skały za którą siedzą blazenki i nie udało im się zakolegowac. I chyba niestety nie zanosi się na to by się dogadali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje błazenki siedzą całe dnie w xeni, a wypływają z niej przeważnie do jedzenia. Nieraz od święta zwiedzą akwarium i spowrotem do xeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje siedzaw quadri ale ostatnio przesunałem quadri na środek akwa i mam piękny widok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moje już od 1,5 roku jak nie w jednym rogu akwarium to w drugim , jak w starym tak w nowym baniaku.Wiec lipa ,tylko jedzą i srają :) 


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje 3 miesiące pływały w rogu góra doł góra dół aż nagle pewnego pięknego dnia popłynęły do quadri nawet uwieczniłem ich pierwszy raz hehe od tamtej pory samica siedzi do dzis a samiec może wejsc tylko na noc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czasem staną się odważniejsze. Z tego co widzę są to ryby terytorialne. 

Dorzucę jeszcze..... Moje błazenki jak były małe to też chowały się za skałą , teraz "rządzą" zwłaszcza samica , która jest poł raza większa od samca. średnio co 3 tygodnie składa ikrę.  Odważna do tego stopnia ,że odgryzła łapę krewetce , skubie też biedną rurówkę. Moje błazenki upodobały sobie sarcophytona i wciąż krążą wokół niego......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje blazenki też są już "dojrzale". Samica jest mniej więcej dwa razy większa od samca i właśnie pływają w prawym rogu za skala tylko górą dół. Sporadycznie się zdarza że wypłyną przed skalę dosłownie na 5 sekund i wracają za skalę. Ukwial ale nie mam pojęcia jaki siedzi w drugim końcu akwarium i błazna chyba nawet go nie widziały. :) kurczę mniejsza o błazny walczę teraz z glonami takimi malutkimi zielonymi porastajacymi skale i z Vaolia- jeśli źle napisałem nazwę to przepraszam. Bańki usunąłem mechanicznie w sobotę w niedzielę nie było ich wcale a dziś jest ich z 10 razy więcej. Robiłem to w wiaderku, wyciągnąłem skalę usunąłem bańki następnie wyplukalem skalę i do akwarium. Ale chyba płukanie było nie do końca dokładne albo co kawałek skały trzeba było wymienić wodę w wiaderku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozgniotłeś valonie i tym sposobem rozsiałeś ją. Nie ważne, że to było po za akwarium. Teraz tylko borsuk lub krab mitrax.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzmaj na stałym poziomie parametry i pojdzie valonia w zapomnienie 

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mitraxa mam ale chyba muszę jeszcze jednego zakupić bo ten jeden sobie z tym nie poradzi. Parametry staram się mieć stabilne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mitrax da radę. Daj mu czas i nie dokarmiaj go niczym. Może będzie je usuwał dłużej ale efekt będzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, przemciu1986 napisał:

Moje blazenki też są już "dojrzale". Samica jest mniej więcej dwa razy większa od samca i właśnie pływają w prawym rogu za skala tylko górą dół. Sporadycznie się zdarza że wypłyną przed skalę dosłownie na 5 sekund i wracają za skalę. Ukwial ale nie mam pojęcia jaki siedzi w drugim końcu akwarium i błazna chyba nawet go nie widziały. :) kurczę mniejsza o błazny walczę teraz z glonami takimi malutkimi zielonymi porastajacymi skale i z Vaolia- jeśli źle napisałem nazwę to przepraszam. Bańki usunąłem mechanicznie w sobotę w niedzielę nie było ich wcale a dziś jest ich z 10 razy więcej. Robiłem to w wiaderku, wyciągnąłem skalę usunąłem bańki następnie wyplukalem skalę i do akwarium. Ale chyba płukanie było nie do końca dokładne albo co kawałek skały trzeba było wymienić wodę w wiaderku.

Postaraj się usuwać kulki w całości, szczególnie te duże bo słyszałem opinie, że małe nie mają zarodników. ja mam 3 mitraxy oraz borsuka i i tak muszę z tym walczyć ręcznie, choć nie jest łatwe zrobić to tak aby kulka nie pękła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, przemciu1986 napisał:

@Przemek79 Ty robisz to bez wyciągania skały z akwarium?

Tak. Nie mam wyjścia bo 90% skały mam poklejone a jak zobaczysz moje akwarium (np. filmy w moim wątku) to zobaczysz, że wyciągnięcie całej konstrukcji nie wchodzi w grę. Nie idzie łatwo ale staram się poruszać dłonią lub szczypcami kulką valonii, na początku lekko i tak kilkadziesiąt razy za każdym razem trochę mocniej. Czasami niestety pękają. Jak masz taką możliwość niech Cię ktoś asekuruje z wężem w dłoni i oddessać można przy pęknięciu.

 

od ok 25 do 45 sekundy widać na filmie skałę, która jest u mnie siedliskiem valonii

 

Edytowane przez Przemek79 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę. Znalazł ktoś sposób na przesiedlenie błazenków z rogu akwarium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też przyłączam się do pytania, jak zaprosić błazenki do ukwiała?


Akwarium 80x40x40cm (128l) + sump z DSB i refugium, w obiegu 130l wody. Start 17.02.2017r. Akwarium prowadzone na metodzie DSR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Pawel_Q napisał:

Odświeżę. Znalazł ktoś sposób na przesiedlenie błazenków z rogu akwarium?

Daj w ten róg ukwiała, najlepiej nowego, ktory nie zna innego miejsca w tym baniaku. Albo blazny odpłyną, albo się przyzwyczają do ukwiała. Jak sie przyzwyczają to ukwiała przeniesiesz a one pójdą razem  z nim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej! 

Ostatnio czytałam, że błazenki o wiele chętniej zamieszkują w ukwiale (czy innym koralu) jak czują w akwa zagrożenie ze strony innych ryb. Nie wiem czy to prawda.  Mam parkę ale pływają tylko ze spokojnym ślizgiem i żaden koral jeszcze im się spodobał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj je odlowic i wpuscic przez rure pleksi czy cos takiego prosto w "macki" ukwialu ;) Ponoc to się sprawdza. U mnie błazny pływające w ukwiale wczesniej potrzebowały 2 dni by w nim zamieszkać. Samca recznie przegonilem w drugi koniec akwarium bo dyndal przy kominie mimo ze samica juz siedziala w ukwiale.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w końcu błazny zakolegowały sie z ukwiałem. Nie wiem jak to się stało ale pewnego dnia wstałem rano i samica siedziała w drugim końcu akwa w ukwiale a samiec dalej za skałą w przeciwległym rogu. Zrobiłem tak samo jak @VDR, przegoniłem samca w stronę ukwiała siatką do łowienia ryb i jak tylko dostrzegł samice i ukwiał od razu się do nich przyłączył. Teraz gdzie bym nie przestawił ukwiała błazny płyną za nim.

Dnia 10.01.2018 o 13:01, latos84 napisał:

Hej! 

Ostatnio czytałam, że błazenki o wiele chętniej zamieszkują w ukwiale (czy innym koralu) jak czują w akwa zagrożenie ze strony innych ryb. Nie wiem czy to prawda.  Mam parkę ale pływają tylko ze spokojnym ślizgiem i żaden koral jeszcze im się spodobał.

W moim przypadku nie do końca by się to sprawdziło. Ponieważ miałem w akwa tylko dwa błazenki i ukwiał. Jak się spotkały to od razu w nim zamieszkały i całymi dniami w nim przesiadują mimo że innych ryb (zagrożenia) nie ma w pobliżu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przestawiłem mojego sarco do rogu w którym błazny pływają z tą myślą, że może w nim zaczną siedzieć, o dziwo odrazu jeden zaczął sprawdzać miejscówkę :) chyba coś nie pasowało bo olały grzyba. Obok sarco dałem też gniopory z dosyć długimi polipami z tą myślą, że tam słabiej wieje i będzie jej lepiej i rzeczywiście nigdy tak się nie rozciągała.
A dzisiaj patrze co jakiś czas zwinieta/podrażniona, przywachowałem i okazuje się, że błazny /samica chce tam zamieszkać i jak tylko wejdzie to gniopora chowa swoje kwiatuszki.
I mam pytanie, jest szansa, że gniopora się przyzwyczai? e8208b07d0b7cd1f0f03a0187414797a.jpg

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.