Jump to content

pj007

Klubowicz
 • Content Count

  322
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by pj007

 1. Ja mam egzemplarz który ma ok roku nie podgryza korali
 2. Nie zgodzę się co do firmy. Nie bez powodu używa się np sond ph hydrometa a nie chińskiego czegoś za 40 zl. Często z nazwą idzie też jakość, serwis, know how.
 3. Beti ale to ma dać jakąś zaletę? Pytam ponieważ preferuje stabilne warunki a takie daje ro plus odpowiednia sól.
 4. Miałem też g5 i prawda jest taka że aplikacja jest zenujaca. Znane są produkty gdzie hardware jest na wysokim poziomie a software potrafi skutecznie to popsuć. Co do zmian w ustawieniach lampy to problematyczne było na szybko zmienianie parametrów lampy. A to jest potrzebne gdy świecisz w zbiorniku różnym widmem wizualnym w ciągu dnia
 5. pj007

  Jodek potasu

  Siemka Jest może gdzieś w sieci kalkulator do sporządzenia jodu w odpowiednim stężeniu aby móc dopasować dawkę do zbiornika?
 6. A może tak podnieść azot sztucznie i dorzucić zeobak. Powinno to zbic fosforany do stanu książkowego. Jak nie ma azotu to ciężko o zbicie fosforanow.
 7. Tu nie litrarz zbiornika a moc pompy powinna warunkować średnicę hydrauliki. Chyba że z założenia 10000 na pracować na pół mocy
 8. U mnie przy 10000 dałem 40
 9. Ja mam tak jak na zdjęciu i jest git. Nic nie chlupie. Mam puszczoną wodę na dn40. Raz czy dwa razy zdarzyło się zw chlupalo ale woda leciLa z boku rollera ale to sporadyczne.
 10. To jaki masz wysoki sump? Ja mam 50 cm a wysokość wody w sumpie 23 cm i śmiga super. Owszem jeśli by patrzeć na tą ich podziałkę to mam rollera za wysoko ale to nie ma znaczenia żadnego. Poziom wody podnosi się w roller e jak włóknina robi się brudniejsza.
 11. Pytam bo większość adsorbentow jest na bazie glinu, do tego wiele stelaży jest aluminiowych więc sila rzeczy będzie kontakt nawet w powietrzu z glinem. A nie czytałem by komuś coś się stało z powodu przekroczonego glinu.
 12. Glin ma znaczenie? Co może powodować negatywnego
 13. Ja mam Twistmana midi i mam pompę Aquabee Up2000 z wirnikiem igiełkowym.
 14. Ja polecam magus bubble, mam model L. Zdarza się ze czasami się rozkleja. Wtedy reklamacja lub troszkę kleju do tworzyw sztucznych i po kłopocie. Ale od strony użytkowej bez zastrzeżeń. Potrafi obsłużyć w pełni przepływ na pompie 10000. Szerokosc rolki 20 cm
 15. pj007

  Pompa obiegowa

  Moja mdp niemal bezgłośna przyczepić można się do skoków wydajności które wystąpiły u mnie 3 razy w ciągu 5 miesiecy.
 16. pj007

  Pompa obiegowa

  Tzn co robi innego niż pozostałe? Pytam ponieważ mam mdp 10000 jebao i robi swoje.
 17. Nie jest mała ale już cała w algach na żywo nie psuje koncepcji Zbiornik ma 70 cm wysokości a muszę chować Goniopory czy zoasy w cień. Mocne są te reef flare pro a mam je na 74%. Zgodnie z informacjami od innych osób potwierdzam lampy dość mocno się grzeją, czujnik teoretycznie nie pozwala wzrosnąć temperaturze powyżej 56 stopni. Mam nadzieje ze z żywotnością diod będzie dobrze. Acropory szybko rosną ale to zapewne połączenie światła, wysokiego ph oraz suplementów. Przykładowo blue jeans w ciągu 3 tygodni oblala na 4 mm podstawę a kupiony egzemplarz za duży nie był. Troszkę marudzą mi czasami euphyllie i zauważyłem że w białym świetle lepiej się pompują niż pod wieczór w niebieskim. Mam kłopot z acanami lord... mocno wypolipowane a powolutku schodzą. Z bowerbanki problemu nie ma. Testuje teraz karmienie ich co 2 dni do mordki. Codziennie leje ok 200 ml fito i raz w tygodniu litr wrotek. Nie mogę podbić azotu, jak sztucznie próbuje podbić to wywala mi glony na piasku więc cierpliwie czekam aż się ustabilizuje. Polecam rollermat bubble magus, konstrukcja prosta i skuteczna. Pompa mdp mocna cicha i... Niestety czasami ma skoki wydajności. Co do wavebox to dla mnie kosa. 2x tunze 6095 robi mi fale na ok 2,5 cm. Słychać tylko zalaczanie się falowników zero drgań. W kominie nie chlupie bo zastosowałem DURSO własnej roboty kopia tego z twistmana. Fala trochę traci przez obieg wody ale jest to potrzebne. W zbiorniku nie mam cyjano woda wszędzie się kręci.
 18. Spokojnie tak młyn robiła ze musiałem wydrukować lock line podwójny bo piasek wydmuchiwała z końca zbiornika. Ważne jest ułożenie skały jak będzie gruzowisko to i 15k może mieć kłopot.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.