Jump to content

@Pawel

Klubowicz
 • Content count

  903
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by @Pawel

 1. @Pawel

  Przejście z 3/4" na hydraulikę metryczną

  Przejściówka, redukcja. Trudno dostępne.
 2. @Pawel

  Koronawirus co o tym wszystkim myślicie?

  Niedługo możemy mieć wysyp wszystkiego na targowiskach. Gospodarka zacznie padać i wiele osób nie będzie wstanie utrzymać swoich zbiorników. Nie wiadomo jak to będzie z cenami sprzętu do akwarium. Jedzenie już skoczyło w górę. Mam nadzieję że to tylko chwilowa chęć sklepów do zwiększenia zysków. Pracuję jako grafik komputerowy i już dostaliśmy wypowiedzenia. Szef stwierdził że będzie kryzys i wręczył zwolnienia dodajc że jak się polepszy to je wycofa. Jak ktoś się nie zabezpieczył na przyszłość to będzie miał problem. Ilość ofert pracy w ostatnich dniach ostro zmalała.
 3. @Pawel

  Nurkowanie na rafach

  Może ktoś podpowie gdzie najbliżej można ponurkować na rafach pomijając Egipt?
 4. @Pawel

  Katańska pięćsetka po wrocławsku

  U mnie fosforany dobijały do 1 (mierzone hanką). Współczynnik redfielda zachwiany na maxa, a glonów, cyjano, dino czy innych plag brak. SPS-ów nie mam, LPS-y rosły. Brakowało glonów wapiennych, ale wyczytałem, że przy wysokim PO4 nie rosną.
 5. @Pawel

  Obciążenie stropu

  1 metr możesz obciążyć 150 kg. Budynki publiczne i inne niż mieszkania mają swoje normy. Oczywiście strop wytrzyma i 10 razy tyle, ale może się uginać przez co zaczną pojawiać się rysy itp. Norma jest po to aby temu zapobiegać i nie przekraczać granicznej wartości ugięcia. Przy ścianach konstrukcyjnych można postawić zdecydowanie większy ciężar i nic się nie stanie. O pół tonowe akwaria to nie ma nawet co się bać. Jak ktoś stawia spory basen to myślę że powinien pogadać z kimś kto zrobi wyliczenia. A tak z ciekawości. Kotwiczył ktoś z Was akwarium w ścianie? Mieszkam w bloku i chciałem moją 500 zamienić na coś większego. Pomyślałem żeby cześć ciężaru przekazać na ścianę szczytową.
 6. @Pawel

  e-rybka komentarze

  Raz się dałem namówić na wysyłkę kurierem. Był to jedyny i ostatni raz. Wysyłają PKP albo nie kupuję.
 7. @Pawel

  Obciążenie stropu

  Norma budowlana w Polsce to 150 kg na metr kwadratowy. Tyle też deweloperzy wpisują do dokumentów jak przekazują mieszkania.
 8. @Pawel

  Niezapominajka

  A co tam masz za ryby, że wymagają wyłączenia cyrkulacji?
 9. @Pawel

  Moje pierwsze akwa morskie 720l w obiegu

  Ile masz amphiprionow?
 10. @Pawel

  Nowy projekt, Artur Tokajuk.

  Długo
 11. @Pawel

  Moje pierwsze akwa morskie 720l w obiegu

  Obsada rybna widzę że też się zmieniła. Fajnie wygląda tak na miękko. Ostatnio zauważyłem że coraz więcej osób rezygnuje z sps i lps.
 12. @Pawel

  Labroides dimidiatus - leży

  Mam 2,5 roku, ale też słyszałem że trudny do utrzymania. Mam ponad 20 ryb w tym 5 dużych czyli ma kogo czyścić i robi to często na zmianę z krewetkami. Mrożonkami też się czestuje.
 13. @Pawel

  Słodki projekt 225l

  Tu widać, że akwarium żyje
 14. @Pawel

  Błazenki - zachowanie

  Moje mieszkają w narożniku akwarium. Nie mam ukwiałów. Posadziłem im 10 cm obok sarco, ale nie przeprowadziły się do niego. Co jakiś czas wypływają na środek akwarium, ale nie wiem od czego jest to zależne. Zdarza się że za jedzeniem rusza tyłki i popływają trochę.
 15. @Pawel

  [756] All inclusive

  @Nik@ a jak parametry? Coś dozujesz?
 16. Pozostałe ryby obsypane?
 17. @Pawel

  Wysokość słupa wody w kominie

  To przytnij rewizję. Jeżeli pompa da za mało wody do zbiornika głównego to poziom wody spadnie w kominie, a w sumpie wzrośnie. Jak za dużo to w zbiorniku głównym wzrośnie, a w sumpie spanie i dolewka zacznie spracować. Przelewanie wody przez rewizję ma temu zapobiegać. Gdy pompa zacznie podawać więcej wody to ta natychmiast zacznie spływać do sumpa. Tak to jest u mnie:
 18. @Pawel

  Wysokość słupa wody w kominie

  U mnie jebao jest cichutkie, a mam trzy pompy tej firmy. Idealnie poziomu nie ustalisz, dlatego woda powinna przelewać rewizją, aby małe wahania nie wpływały na poziom wody w akwarium. Jeżeli będziesz zmieniał pompę to kup taką z regulacją co 1%., a nie 10%. Możesz jeszcze na zaworze wyjąc jeden z oringów, powinien łagodniej się regulować.
 19. @Pawel

  Wysokość słupa wody w kominie

  Poziom wody na wysokości komina z lekkim spadem ok. 5 mm - tak jest u mnie. Na tej wysokości mam rewizję i woda delikatnie też nią spływa. Sam spływ przy dnie komina. W pompach np. jebao wydajności z czasem spada, dlatego najlepiej mieć zapas na pompie, aby zwiększyć obroty. Po czyszczeniu znów wzrasta przepływ.
 20. @Pawel

  Moje pierwsze 80l z panelem

  Z mandarynem się wstrzymaj, aż Ci akwarium dojrzeje. Postaraj się o trochę robactwa, by skala była bujna życia. Mandaryna kup tylko takiego z certyfikatem i złotym medalem za jedzenie mrożonek. Jeżeli nie napchasz tam innych ryb to przy odrobinie szczęścia nie będziesz miał problemów z nim i karmieniem co najlepiej robić piętą.
 21. @Pawel

  Pompa dozujaca - jaka , ile kanałów

  Jakie Micro lejesz dla refugium?
 22. @Pawel

  Pompa dozujaca - jaka , ile kanałów

  Jest też wersja za 39 z groszem. Zrobiona jest z plastiku. Chyba to najtańsza półka dostępna na rynku. Zobacz sobie cenę półki pacific Sun. Uchwyt jest do montażu wezykow. Aby kończyły swój bieg w jednym miejscu i nie wyskakiwaly z sumpa.
 23. @Pawel

  Lampa UV - zapach ;)

  Jakieś dwa miesiące temu musiałem podłączyć filtr przepływowy i zamknąłem przepływ przez lampe uv. Od tego czasu stała sobie z wodą w środku bez przepływu. Dzisiaj rozebrałem lampę i wyczyściłem całą. Montowałem ją już dawno i nie pamiętam czy zapach plastiku obudowy lampy od środka był taki charakterystyczny? Przejmować się tym czy wpinać w obieg?
 24. @Pawel

  Pompa dozujaca - jaka , ile kanałów

  Jeba wrzuca do każdego opakowania jedną pompę "gratis" Mam doser, obiegowe jedna i drugą, pompę w odpieniaczu oraz cyrkulatory jebao. Nigdy mi nic nie padło. Ale jest też dużo wątków o awaryjności tych pomp. Popytaj w sklepach które sprzęty najczęściej są kupowane. Podwiesilem pompę na tej półce https://allegro.pl/oferta/polka-pod-dozownik-akwarystyczny-l-8312982421?snapshot=MjAxOS0xMi0yMFQyMzoxMDo1NC44NTJaO2J1eWVyOzlkNzE3MzhiZWJiNjAyODEzMzZmZjhkY2IyYzFkMzM3YzE2YjMxZTk2MDJmM2NhYWQ2ODQ4NzIwYjQzYzE0YTg%3D Widziałem że są jeszcze mniejsze wersję.
 25. @Pawel

  Pompa dozujaca - jaka , ile kanałów

  Jak chcesz ekonomicznie to kupuj jebao 3.4 na cztery pompy albo nawet dwie sztuki jak myślisz o większej ilości płynów. Ja brałem z Ali, połowę taniej niż w Polsce.
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.