Skocz do zawartości
Słony leszcz

Używanie nazw innych forów, sklepów, marek na forum NR

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do administracji, jak to jest z tymi forami, sklepami czy markami produktów? Z regulaminu (wg mnie przynajmniej) nie wynika zakaz używania tych nazw, jest tam mowa o linkach do produktów i kryptoreklamie (czyli celowym marketingu), a nie o całkowitym zakazie. Ja to rozumiem tak, że niedozwolone są wtrącenia w tematach, których jedynym celem jest promowanie czegoś, ale jeśli pozostaję w temacie, to spokojnie mogę napisać, że rybę kupiłem w sklepie X, używam soli firmy Y, a o czymś przeczytałem na forum Z. Tymczasem pojawiają się różne sugestie, że takie wzmianki (szczególnie jeśli chodzi o polskie fora) są nie mile widziane, czy wręcz niedopuszczalne. Niektórzy nawet próbują różnych szyfrów w takich sytuacjach, co już zaczyna się kojarzyć z minionym ustrojem i klimatami z Barei. Prośba więc o rozwianie wątpliwości i przedstawienie obowiązującej interpretacji regulaminu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, sith114 napisał:

tenor.gif?itemid=13050263

Ty to masz talent:-)

Co mam się drapać w głowę przez tydzień, czy wolno mi napisać, że używam soli red sea, czy może raczej "tej co jest któraś tam na liście wyników, jak wpiszesz 'sól do akwarium' w guglu", to się grzecznie zapytałem. Wiadomo, pytanie ma drugie dno, no ale bez tego by było nudno. W każdym razie, nie chodzi o jakąś gb, tylko o rozwianie wątpliwości, myślę ze nie tylko moich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarek, popieram Twoje stanowisko. Kto pyta nie błądzi i nie będzie potrzeby nadinterpretowywać sugestii. Jasne stanowisko właściciela forum jest wskazane:clapping


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz, pochwal konkurencje z nazwy i sprawdź reakcję ;) Lepszego stanowiska administracji nie będziesz miał :P


232a6a987c9421394080dfe370c3ad6du1845a18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
16 minut temu, goclik napisał:

Napisz, pochwal konkurencje z nazwy i sprawdź reakcję ;) Lepszego stanowiska administracji nie będziesz miał :P

myślę że 1 raz każdemu wybaczą, trzeba kilka razy :P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób eksperyment, napisz o 3 produktach ze sklepów sponsorów pozytywnie, o 3 negatywne, podobnie o produktach z innych sklepów i zobacz które posty polecą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarek - poruszasz kilka kwestii... pominę instrukcję obsługi gugla...

1) Jak byś zakwalifikował ReefHub - nie jest sklepem, zatem nie jest nakierowany na komercję i przynoszenie zysku właścicielom a mimo to aby być promowanym na forum zalicza się do grona sponsorów forum. Jak w takim przypadku powinno się traktować fora "niekomercyjne" na których widnieją linki do sklepów lub sugerowanie metody prowadzenia baniaka?
Czy powinny być blokowane lub ograniczane linki do innych projektów typu ReefHub ? Nie oszukujmy się nie jest to jedyny tego typu prywatny blog poświęcony tematyce akwarystyki morskiej i jej otoczenia. Wg mnie jest to kwestia lojalności wobec ludzi dokładających się do utrzymania forum.

Jako były mod sam ukrywałem tego typu projekty gdyż często znajdowałem w nich linki do sklepów nie będących sponsorem forum nie oszukujmy się projekty z tego mają częściowy zwrot kosztów prowadzenia stron. Panowała prosta zasada płacisz za reklamę to jesteś.

2) Nazwy używanych produktów chyba nigdy nie były ukrywane. Gdyż są one ogólnodostępne u sponsorów i nie tylko, a użycie ich nazwy nie było promowaniem jedynej słusznej drogi a jedynie opcją na ukazanie produktów używanych w danym projekcie. I to  chyba nie jest zabronione.

3) Informacyjne linki do innych forów o tematyce akwarystyki morskiej. Czy wchodząc do tesco przy kasie masz reklamę lidla ? Coś więcej trzeba wyjaśniać ?

Co nie zmienia faktu iż przyda się oficjalna odpowiedź. @Irmina lub @Przemek bo to oni dyktują zasady tutaj panujące. Jako że to ich "dom" to oni  ustalają zasady w nim panujące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby racja, ale z drugiej strony nie jest to forum sygnowane żadną marką. Będąc w tesco wiesz, że jesteś w tesco a nie w lidlu. A tu? Jesteś na forum prywatnym, firmowym czy publicznym? Nie wiesz bo zarówno regulamin jak i zachowanie administracji wprowadza taki zament, że nikt nic nie wie. Niby możesz rozmawiać o wszystkim pod warunkiem, że pasuje to "tym z góry".  W tesco nikt nie zabrania rozmawiania o konkurencji. Nikt Cie nie wyprosi i nie dostaniesz za to ostrzeżenia. Skoro prowadzą powiązane tematycznie serwisy to albo je łączą obrandowując forum logiem sklepu itp., albo pozostawiają wolność słowa i możliwość rozmawiania o konkurencji. W te albo we wtę. Bo powoli na forum robi się mała paranoja. 


232a6a987c9421394080dfe370c3ad6du1845a18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jestem na forum publicznym należącym do firmy - wystarczy zerknąć w regulamin, klauzulę związaną z RODO itd. Więc muszę szanować zasady ustanowione przez właścicieli, nie wchodzę do czyjegoś domu przestawiając meble bo tak mi będzie wygodniej. Wchodzę i akceptuję czyjąś własność.

Co do wolności słowa, wolności mediów, odniosę się tylko tyle iż istnieje wolność wyboru.

33 minuty temu, goclik napisał:

W tesco nikt nie zabrania rozmawiania o konkurencji. Nikt Cie nie wyprosi i nie dostaniesz za to ostrzeżenia.

Wejdź z megafonem i zacznij nadawać iż w Lidlu te same banany są po 1,50 a nie po 2,20 szybko zobaczysz wolność słowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znowu pełna zgoda. Z tym, że sami właściciele nie potrafią jasno określić co wolno, a czego nie. Inaczej nie byłoby tego tematu


232a6a987c9421394080dfe370c3ad6du1845a18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby była jasność, mnie nie chodzi o żadne promowanie czegokolwiek, wrzutki typu "a przy okazji, to w sklepie X jest 3x więcej i 2x taniej...", tylko o normalną konwersację i w niej odnoszenie się do marek, sklepów, forów (w końcu to wszystko to jest znacząca część morszczyzny jak takiej). Konkretnie o to, czy można się wyrażać po ludzku, czy jednak koniecznie jakieś cuda tworzyć naokoło, żeby wszyscy zrozumieli, ale wprost nie dało się przyczepić, że nazwa "obcej" marki użyta? Nie chcę też ruszać dyskusji na temat słuszności takiej czy innej polityki właścicieli w tym względzie, chodzi o to po prostu, żeby tę politykę poznać, a nie domyślać się z jakichś ploteczek, sugestii, własnych (nad)interpretacji i tym podobnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"pleśń" poprawności politycznej dotarła nawet tutaj......

Zrobię zatem test za Was : Zawsze ilekroć chcę uzasadnić zakup jakiejś rzeczy do akwarium wchodzę na stronę sklepu Reef Shop i patrzę na cenę danej rzeczy - uwierzcie jest zawsze sporo wyższa na reef shop niż w większości innych sklepów jakie znam

Ostatnio kupowałem lampkę zetlight horizon 1201 wi fi - zapłaciłem 450 zł a na reef shop cena kosmiczna 549 zł - od razu psychologicznie odetchnąłem że nie przepłaciłem...… 

Wolny rynek kształtuje cena :) i wszystkie zakazy odnośnie pisania o cenach w danych sklepach trącą minioną (na szczęście) epoką.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Tapajos32 napisał:

"pleśń" poprawności politycznej dotarła nawet tutaj......

Zrobię zatem test za Was : Zawsze ilekroć chcę uzasadnić zakup jakiejś rzeczy do akwarium wchodzę na stronę sklepu Reef Shop i patrzę na cenę danej rzeczy - uwierzcie jest zawsze sporo wyższa na reef shop niż w większości innych sklepów jakie znam

Ostatnio kupowałem lampkę zetlight horizon 1201 wi fi - zapłaciłem 450 zł a na reef shop cena kosmiczna 549 zł - od razu psychologicznie odetchnąłem że nie przepłaciłem...… 

Wolny rynek kształtuje cena :) i wszystkie zakazy odnośnie pisania o cenach w danych sklepach trącą minioną (na szczęście) epoką.

 

Tu się zgodzę, że owy sklep ma najwyższe ceny na polskim rynku. I również porównuje zawsze ceny z kilku różnych sklepów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech sobie mają. Wolny rynek. 

Ja już od nich kilka razy kupowałem bo są z miasta moich rodziców i jak jadę do domu to jest po drodze.

Sporo życia mam od nich :D Ze 3 szczepki, testy i inne też hehe

Pewnie, mógłbym zamówić z netu taniej ale nie chce mi się. 

A ową lampkę kupiłem za 400 nową ze sklepu więc faktycznie ceny mają odrealnione. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moment ludziska 

Skoro @Słony zaczyna temat  to się go trzymajmy,bo zaczynamy brnąć w absurdy jakąś nagonkę na reefshop z powodu cen na półkach sklepowych. Zgodnie z regulaminem pkt 1 zaraz połowa postów wyladuje w koszu,bo są nie na temat.

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie na temat - wszak odnośnie zakazów używania nazw handlowych i opisywania innych sprzedawców - jeśli dobrze zrozumiałem - mogą zaistnieć okoliczności zakazujące używania tychże nazw ,więc testowo opisałem sytuację z lampką zetlight - żeby rozwiać wątpliwości Koleżanek i Kolegów czy takie istnieją - jeśli Moderacja mnie zaszlachtuje to znaczy że faktycznie tak jest.

Po prostu empirycznie sprawdzam domniemania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ma ten temat wspólnego z cenami sklepu X lub Y

Raczej autor tematu pyta zupełnie o co innego.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma tyle wspólnego że zakaz wymieniania nazw innych sklepów , bądź produktów nie będących w asortymencie danego sprzedawcy który jest właścicielem danego forum, bądź tańszych a często lepszych ich odpowiedników - jest ściśle związany z aspektem cenowym - krótko mówiąc jeśli taki zakaz będzie istniał będzie miał właśnie podłoże "cenowe"

Czyli : "Psie juchy mają taniej więc zabronimy o nich pisać " lub "nie mamy produktu firmy x ale mam droższe y  - zabrońmy pisać o x "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam..a ja napiszę tak...pewno nie ma to nic wspólnego z tym tematem...ale trzymalem to w sobie dosc sporo czasu..obecnie nie mieszkam w polsce...mieszkam w irlandii...tu na miejscu poleciłem lampy Pacific sun 2 miejscowym..o co chodzi zarówno oni jak i ja mieliśmy prblemy z osłonami do led...przepiękne dziury...zarówno on jak i ona "machnęli ręką i powiedzieli że się ZDARZA".....ja zadzonilem do serwisu ps...i uslyszlem za 2 szybki 150-170 zł plus przesyłka...tak mieliśmy problemy ...dlatego teraz stosujemy tylko szkło...odwiedziłem miejscowego szklarza .. powiedział...daj 2 e do puszki ....

 

 

Chodzi mi o to że ja musiałem się wstydzic za ps...bo ps jako firma po 10-18 miesiącach użytkowania lamp powinna przyznać się do błędu i sama wymienić użytkownika osłonę na szklo nie wolac chorych kwot....to tylko przykład..jeden z wielu....naprawdę jak polecalem tak teraz się nie odzywam..

Edytowane przez Andrar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby rozwiać wasze wątpliwości co do pkt 17 regulaminu.Bo są zapytania postaram się ja pomóc.


Nikt nie zabrania używania słów że np w swoim wątku rozwinął się temat np @Beti używa produktów w swoim akwarium firmy AF czy testów Colombo lub Salifart. Reefshop czy reszta sponsorów też sprzedaje produkty AF czy inne...

Tak samo nikt nie zabrania napisać dziś byłem na innym forum np reefclub i tam przeczytałem jakaś informacje i podzielę się nią, normalne zdanie w którym widać że nie robi ktoś celowo reklamy innego forum czy sklepu,zupełne normalne wypowiedzi a nie celowe.


 Natomiast jest różnica jeśli w trzech zdaniach co drugi wyraz będzie np erybka, bo mnie tam się robi fajne zakupy bo er... taka fajna bo er mi daje rabat bo er szybka wysyłka itd itd.. będzie można stwierdzić ze ta osoba robi celową kryptoreklamę podając co drugie słowo er.


Natomiast w rozumieniu pkt 17 regulaminu zabrania się linkować bezpośrednio do innych sklepów nie będących sponsorem forum np. @Beti linkuje @chwialkowi produkty firmy AF do sklepu erybki gdzie erybka nie jest sponsorem forum NR, lub @Beti linkuje komuś inne forum akwarystyki morskiej ( czyli inne forum to inna firma)jest to w takim przypadku kryptoreklama.

Kolejny przykład @Beti w swoim wątku robi sobie sesję zdjęciową puszek np AF  i celowo wstawia na forum, to też jest kryptoreklama w rozumieniu pkt 17 regulaminu
bo firma AF nie jest obecnie sponsorem forum NR.

oczywiście w tym poście wszystkie firmy były nie reklamą a w zrozumieniu przykładami.



Myślę ze pomogłam.
 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, @Beti napisał:

Nikt nie zabrania używania słów że np w swoim wątku rozwinął się temat np @Beti używa produktów w swoim akwarium firmy AF czy testów Colombo lub Salifart

 

25 minut temu, @Beti napisał:

Kolejny przykład @Beti w swoim wątku robi sobie sesję zdjęciową puszek np AF  i celowo wstawia na forum, to też jest kryptoreklama w rozumieniu pkt 17 regulaminu
bo firma AF nie jest obecnie sponsorem forum NR.


Jedno przeczy drugiemu. Jak się mnie ktoś zapyta jakie produkty AF używam to nie mogę zrobić im wszystkim zdjęcia, natomiast wypisać już mogę? Parajona. 


232a6a987c9421394080dfe370c3ad6du1845a18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.