Skocz do zawartości
atk

Komputer do mierzenia KH i dozowania - np. kore 7th kh lab

Rekomendowane odpowiedzi

Znacie mnie,zawsze szedłem pod prąd.Ponad 1000 Kore działa u innych akwarystów i jakoś to przędzie,zobaczymy co będzie się dziać u mnie.Zamówiłem też drugą sondę by sprawdzać Ph w akwarium.Po niedzieli sprzęt ma przyjść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Marek. Miło mi słyszeć że zdecydowałeś się na zakup a sądzę że za jakiś czas podzielisz się swoimi doświadczeniami.. Jak wiele osób widzi, panuje tu na forum swoboda wypowiedzi - negatywne opinie nie są i nie były usuwane(choć wg teorii niektórych użytkowników mogły by być ;-) i choć mógłbym w sposób nachalny reklamować produkty pewnej firmy to po prostu tego nie robię. 

W tym miejscu proszę tylko o jedno - pilnujcie tego aby wątki były merytoryczne i wypowiedzi dotyczyły stricte zakładanych tematów.. 

Dziękuje.

16 godzin temu, dale napisał:

@atk - powierzył byś temu urządzeniu, akwarium? Włączasz i jedziesz na 2-3 tygodnie na urlop? I przychodzi  do zbiornika, raz dziennie, osoba której cała wiedza sprowadza się do tego, gdzie leżą mrożonki, oraz żeby "tego srebrnego" nie wrzucać do wody?

Nie wiem jak Ty, ale na moje zaufanie firma i produkt, musi zasłużyć. Dlatego pozwoliłem sobie życzyć koledze szczęścia.

 

 

PS. Dale, też Cię lubię. :D 

Najzabawnejsze dla mnie są wypowiedzi osób które nie mają bezpośredniego kontaktu z produktem ale mają znajomego, co ma znajomego co miał. Zaskoczyłbym Cię ile zbiorników (także w Polsce) Kore 7th pilnuje od kilku lat - a są to osoby bardzo dobrze znane w naszym środowisku posiadające naprawdę piękne akwaria - i zostawiają je na kilka tygodni bez najmniejszego problemu.

Oczywiście - nie twierdzę że nie było problemów (w szczególności na początku gdy Kore korzystał z aplikacji natywnych a nie z chmury). Jednak ilość takich "zgłoszeń" usterek czy nie prawidłowej pracy zawsze jest wprost proporcjonalna do liczby urządzeń znajdujących się na rynku i tego typu "przypadłości" dotyczą wszystkich firm.. Wszystkich, także innych znanych producentów w Polsce.  Niestety.

Jednak nie jest to miernikiem zaufania do produktu. Jeden użytkownik sprzęt uruchomi i mu działa bez problemu, u innej osoby niestety wszystko jest pod górkę.

Zapewniam jednak że wyciągamy w wnioski z uwag płynących od użytkowników. Trochę nieprawdziwą informacją jest że urządzeń na świecie pracuje około 1000 - jest ich już ponad 1800 z czego około 1300 w chmurze. 

To tak przy niedzieli... 

 


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dale napisał:

Myślę że szklana kula wyjdzie taniej i będzie pewniejsza. No chyba że nie będziesz traktował wyników z tego miernika jakoś pryncypialnie... Coś bardziej na poziomie "fajna lampka nocna".

Ten miernik traktuję tak jak termometr szklany w akwarium. Na jego podstawie nie reguluje żadnych urządzeń ani nie dozuję żadnych suplementów. Jak miernik pH czy zasolenia pokaże 6,5 lub 40ppt to nie znaczy że nagle doleje NaOH czy20 litrów RODI. Zasoleniemi i tak raz w tygodniu mierzę refraktomtrem a pH (częściej niż raz w tygodniu) kropelkami. Mam ten miernik od kilku dni i wiem, że pH pomiędzy nocą a dniem różni się o 0,2 i że mam niskie( od 7,9 do 7,6) a to czy faktycznie będzie to 8,0- 7,7 czy 7.8- 7,5 nie jest już dla mnie tak istotne. Aby móc na bieżąco śledzić  parametry i nie wydać kilka tysięcy kupiłem ten miernik.

Ale faktycznie nie powierzyłbym mu sterowania żadnym urządzeniem. 

Edit:

Nie zauważyłem tego wpisu

23 minuty temu, Przemek napisał:

W tym miejscu proszę tylko o jedno - pilnujcie tego aby wątki były merytoryczne i wypowiedzi dotyczyły stricte zakładanych tematów.. 

Dziękuje.

Przepraszam:czapkizgłów:)

Edytowane przez Arek77 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Przemek napisał:

PS. Dale, też Cię lubię. :D 

I z wzajemnością. Powiem nawet więcej, szanuję, właśnie za swobodę wypowiedzi. No ale dzięki temu, to forum jest, tym czym jest.

Z twoimi produktami miałem relatywnie dużo kontaktów. Co prawda, faktycznie, wyłącznie u znajomych. Na początku mnie zniechęciła polityka firmy - konkretnie podejście do polonizacji produktów (menu, instrukcje itp), swego czasu nawet kilka razy wspominałem o tym, przy okazji poszukiwania przeze mnie lampy (szukałem czegoś co ma wiele punktów świetlnych).  Obecnie zniechęca mnie praca w chmurze, ot takie natręctwo - nie lubię takich urządzeń (co ogranicza mi wybór sprzętu) - zrobiłem co prawda wyjątek dla lampy maxspecta, tak wyszło że muszę z tym żyć :)

Rozumiem że poradziłeś sobie już z rdzewiejącymi obudowami, no i płytki są już lepiej zabezpieczane.  Natomiast jako technik laborant z wykształcenia (jednego z kilku nabytych przez lata) i długoletniego użytkownika elektrod, czy różnej automatyki akwarystycznej, wiem jak technika może być zawodna i jak potrzebny jest nadzór człowieka.

Czy nie myślałeś o wprowadzeniu jakiegoś urządzenia w rodzaju "watchdoga", zbierającego wiele parametrów, z monitoringiem, jakimiś gniazdami sterowalnymi, słowem niezależnego od wszystkich innych urządzenia, które pilnowało by całości i którym, w razie draki można było by wyłączyć uszkodzone moduły (np. dolewka, grzałka, pompy dozujące)?

3 godziny temu, inmar napisał:

Ja mam taki licznik bąbelkowy ,jest metalowy,ale ma zaworek przeciwzwrotny i woda do niego się nie dostaje.Mam go pusty bo dość szybko CO2 wyrzuca z niego wodę a chciałem mieć podgląd na ilość podawanego CO2.

Ja mam taki sam, wkręcony w reduktor, niestety zaworek nie zadziałał :( Ja pod mniejszym ciśnieniem dozuję, więc tak szybko nie wyrzuca wody. Choć z czasem ubywa.

 


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, inmar napisał:

Znacie mnie,zawsze szedłem pod prąd.Ponad 1000 Kore działa u innych akwarystów i jakoś to przędzie,zobaczymy co będzie się dziać u mnie.Zamówiłem też drugą sondę by sprawdzać Ph w akwarium.Po niedzieli sprzęt ma przyjść.

:) ja zrobilem dokladnie tak samo. Przecież niemożliwe,  ze mi nie zadziała, innym niby działa,  ja tego nie ogarnę??? :)

przez chwilę nawet, z bólami ale jakos działało. Final finalow, moje "oszczedzanie" na sprzecie spowodowalo koniecznosc zakupu nowej pompy dozujacej (akuart red sea, a jako ze to nowosc na rynku, to też mógł to nie być najlepszy pomysł) no i na chwile obecna 5k strat w koralach (a jeszcze pare poleci..).

Ale, życzę żeby u Ciebie działało super od poczatku i bez żadnych problemów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.12.2021 o 15:32, dale napisał:

I z wzajemnością. Powiem nawet więcej, szanuję, właśnie za swobodę wypowiedzi. No ale dzięki temu, to forum jest, tym czym jest.

Z twoimi produktami miałem relatywnie dużo kontaktów. Co prawda, faktycznie, wyłącznie u znajomych. Na początku mnie zniechęciła polityka firmy - konkretnie podejście do polonizacji produktów (menu, instrukcje itp), swego czasu nawet kilka razy wspominałem o tym, przy okazji poszukiwania przeze mnie lampy (szukałem czegoś co ma wiele punktów świetlnych).  Obecnie zniechęca mnie praca w chmurze, ot takie natręctwo - nie lubię takich urządzeń (co ogranicza mi wybór sprzętu) - zrobiłem co prawda wyjątek dla lampy maxspecta, tak wyszło że muszę z tym żyć :)

Rozumiem że poradziłeś sobie już z rdzewiejącymi obudowami, no i płytki są już lepiej zabezpieczane.  Natomiast jako technik laborant z wykształcenia (jednego z kilku nabytych przez lata) i długoletniego użytkownika elektrod, czy różnej automatyki akwarystycznej, wiem jak technika może być zawodna i jak potrzebny jest nadzór człowieka.

Czy nie myślałeś o wprowadzeniu jakiegoś urządzenia w rodzaju "watchdoga", zbierającego wiele parametrów, z monitoringiem, jakimiś gniazdami sterowalnymi, słowem niezależnego od wszystkich innych urządzenia, które pilnowało by całości i którym, w razie draki można było by wyłączyć uszkodzone moduły (np. dolewka, grzałka, pompy dozujące)?

Ja mam taki sam, wkręcony w reduktor, niestety zaworek nie zadziałał :( Ja pod mniejszym ciśnieniem dozuję, więc tak szybko nie wyrzuca wody. Choć z czasem ubywa.

 

Miło mi słyszeć, szacunek to słowo deficytowe w aktualnych czasach ... ;-)
Uważam że należy się spierać i dyskutować, ważne aby robić to z poszanowaniem drugiej strony i wysłuchaniem wszystkich za i przeciw... 
Nie sposób się nie zgodzić z kwestią "polonizacji" produktów - faktycznie był okres gdy instrukcje do produktów w języku polskim były dużo mniej dokładne i precyzyjne niż w języku angielskim jednak od pewnego czasu polscy użytkownicy nie powinni narzekać - pomijam oczywiście kwestię supportu (czy to mejlowy czy telefoniczny).

W "dawnych czasach" 99.9% produktów sprzedawanych było za granicą - stąd podstawowym językiem był angielski, jednak oczywiście ten błąd został już naprawiony.

Co do pracy w chmurze - w dzisiejszych czasach pisanie aplikacji natywnych na każdą platformę jest dość kłopotliwe  - stąd też od roku czasu pracujemy w chmurze i wszystkie nowe urządzenia obsługiwane są tą metodą.

Co do "rdzewiejących obudów" - temat ten w zasadzie nie istnieje od bardzo długiego czasu - dopóki obudowa nie jest regularnie zalewana wodą lub znajduje się w zabudowę pokrywie - to nie ma prawa wydarzyć się nic. W sklepie w RS przy wilgotności rzędu 85-90% od lat wiszą lampy - jedyne co wymaga wymiany raz na jakiś czas to wentylatory(ale niestety to dotyczy wszystkiego typu urządzeń).

W kwestii zabezpieczenia - "watchdoga" - wbudowanych jest wiele mechanizmów zabezpieczających - oczywiście, część z nich nie da się zaimplementować - jak np. zjawisko syfonu (czasem zdarzyć się to może gdy jest dość duża różnica w wysokości poziomów między dozowanymi płynami i poziomiem wody w sumpie, czy np. w dolewce). Dlatego też sugerujemy montowanie zaworków zwrotnych (aby zapobiec cofaniu się płynów ) i nigdy nie polecamy umieszczanie butelek z dozowanymi płynami powyżej lustra wody gdyż płyn (nie powinien - ale przy niefartownym ułożeniu rolek) może spłynąć do akwarium. To czasem wyjaśnia sytuacje dlaczego komuś "wypompowało" ileś płynu do akwarium mimo że dozownik nie pracował. W tej chwili chmura "analizuje" dane z wielu urządzeń i wykrywa urządzenia działające "inaczej" - w skrajnych zakresach prawidłowej pracy. Mamy możliwość zareagowania i wysłania do Klienta mejla z informacją o zauważonej nieprawidłowości.

Co do gniazd sterowalnych(z pomiarem zużywanej na bieżąco i historycznie mocy)  - oczywiście że tak, mamy takie w ofercie i można w łatwy sposób dopisać do nich reguły (na podstawie zwykłych operacji logiczny  OR/NOR, AND/NAND  etc - i w sytuacji gdy któryś z parametrów (temperatura, twardość itd) jest poza zakresem - gniazdo wyłączyć. Może to być podwójne zabezpieczenie dla grzałki, czy dla dolewki itd..

 

powerplug_nastrone.jpg


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie z tego wynika że firma zrobiła duży krok do przodu :) Fajnie to słyszeć. Jeszcze tylko tani i szybki internet w ofercie, i mamy komplet :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.12.2021 o 11:22, inmar napisał:

Znacie mnie,zawsze szedłem pod prąd.Ponad 1000 Kore działa u innych akwarystów i jakoś to przędzie,zobaczymy co będzie się dziać u mnie.Zamówiłem też drugą sondę by sprawdzać Ph w akwarium.Po niedzieli sprzęt ma przyjść.

I jak tam, masz już, dotarlo ? :) bardzo ciekaw jestem opinii ;)

Zadzwonił do mnie ostatnio przesympatyczny Pan z wrocka po reagent, który jeszcze mam a widzę że nie zuzyje i pierwsze pytanie jakie zadal było, jak to zrobiłem ze mi działa ;)

Był chwile temu na olx, kore 7th kh lab, nowka po wymianie gwarancyjnej za 2k (nawet przez chwilę myślałem czy nie wziąć do 2 aqa jako że mam trochę reagentu), kupil, dokupil sonde hydrometu i mówi że na razie kore pokazuje 10kh, hanka 7 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,przyszedł w poniedziałek,ale odpalanie robię etapami,przed świętami pracujemy od 7 do 21-22 i nie mam do tego głowy by od razu wszystko podłączyć.Jak na mnie to szybko zarejestrowałem go w sieci,ale byłem świeżo po rejestrowaniu wraz z zdalnym serwisem sterownika reaktora,była potrzebna aktualizacja a ja noga z informatyki.Później pobawiłem się z podłączeniami na czystej wodzie i została mi kalibracja i rozrobienie płynu.Kupiłem też te gniazdka,cztery sztuki i super sprawa,na razie korzystam z nich przy domowych urządzeniach i znalazłem małego zonka podłączając pod jedno gniazdko klimatyzator,którym dogrzewam bo w stanie spoczynku,wyłączony pobiera 81W a ja się dziwiłem co mi w firmie ciągnie prąd przez weekend.Możliwe,że grzeje tam grzałka przeciwoblodzeniowa,jutro dzwonię do instalatora.Długo szukałem miejsca na sprzęt i przed chwilą go zainstalowałem,ale nie jestem pewien,czy nie będzie problemu z różnicami poziomów.large.IMG_20211209_221916.jpg.2e678e4c0ee3c7a59eda495cef0aca05.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, inmar napisał:

ale nie jestem pewien,czy nie będzie problemu z różnicami poziomów.

nie powinno być

jedna taka sugestia (do ktorej sam sie nie zastosowalem) - bezpieczniej jest powiesić kh lab gdzieś nad sumpem (kominem?). Bo, np mi, dali za cienka rurke w glowicy pompy, przepuszczala wode, i zalałem sobie szafke, ale moze sie tez zrobic syfon, albo przelac przez wieczko jezeli cos sie stanie. W teorii, to sie juz tyczy kazdej pompy dozujacej, jezeli nie wymienisz rurki w glowicy na czas i sie przetrze, to bedzie ta sama sprawa (mi tak sie ostatnio stalo z pompka do podlewania kwiatka - zniszczone panele....)

no to czekam na kolejne relacje jak juz bedziesz gotowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ustawić dla bezpieczeństwa Khlab na poziomie wody w akwarium a rurka najlepiej by szła po prostej,bez wygięcia rurki w dół bo zrobi się syfon ? Sondę Ph mam w kominie,ale przy podmianie będę musiał pamiętać by ją przekładać do akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wazne zeby kh lab nie byl w najnizszym punkcie, bo przez niego moze wyleciec woda na zewnatrz, w druga strone nie ma to znaczenia i wygiecie rurki tez nie. Sugeruje tez korzystac z instrukcji po ang. bo oczywiscie nie wiem co sie zmienilo w te 8m, ale "za moich czasow" wbrew temu co tu padlo powyzej, instrukcje nie byly identyczne i ta ang. miala wiecej informacji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ogarnięte i zaliczony start.Pierwsze badanie 7,51 a Hanna 7,30.Sprzęt jednak przeniosłem nad sumpa,będzie bezpieczniej.Martwi mnie jednak niskie Ph w akwarium,wieczorem pokazuje 7,81.

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to gratuluję. Widzę że start przebiegl nad wyraz sprawnie :) wynik też calkiem niezły jak na poczatek. Jak się rurki troche dotra trzeba będzie powtorzyc kalibracje. No nic to zobaczymy jak teraz ze stabilnością działania i pomiarów :)

co do ph, to mam to samo :/ dzisiaj mi niby spadlo do 7.75.... w nocy a tak ładnie się trzymało ostatnio. Zakladam że może to być spowodowane skroceniem pracy refugium i wizyta znajomych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, inmar napisał:

Wszystko ogarnięte i zaliczony start.Pierwsze badanie 7,51 a Hanna 7,30.Sprzęt jednak przeniosłem nad sumpa,będzie bezpieczniej.Martwi mnie jednak niskie Ph w akwarium,wieczorem pokazuje 7,81.

Rano jak jest?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trochę szybko się rozjechalo, powinno powoli w ciągu następnych dni. No zobaczymy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Tak po krótce (czeka mnie nabijanie flaków mięsem i przygotowanie do wędzenia ;-) 

1. Rozbieżności między wynikiem kHLab a innym urządzeniem/testem wynikają głównie z dwóch powodów. Pierwszy - przy świeżym systemie zarówno sonda jak i wężyki muszą przepracować kilka godzin aby ułożyć się na rolkach i podawać stabilnie . To zresztą widać podczas kalibracji że ilości dozowanych płynów nieco "pływają". Po około dwóch tygodniach można zacząć powoli pozwalać kHLab na kontrolę twardości(płyny balinga) czy sterowanie reaktorem. Po drugie - w aktualnych wersjach firmware bardzo istotne jest dokładne rozrobienie reagenty z wodą - stosunek wynosi 1:99. Jeśli rozrabiamy 10ml z 990ml wody to margines błędu jest dość mały - ważne aby było to dokładnie 10ml(stąd waga z dokładnością co do 0.01g w zestawie) lecz także fakt drugi - jeśli woda która służy do rozcieńczenia ma jakiejkolwiek ilości węglanów - to pierwsza reakcja z reagentem nastąpi już podczas rozrabiania i kHLab będzie bazował na "niewłaściwym" stężeniu reagentu. Oczywiście można to dość łatwo skorygować - wystarczy po teście podać mu wartość referencyjną (czyli następuje odwrócenie wzoru do wyliczenia twardości - zamiast znanego stężenia reagentu i ilości wody w celu wyliczenia twardości - podajemy mu twardość oraz ilość wody = może łatwo wyliczyć sobie nowe stężenie reagentu).

Jak to jest wspomniane w instrukcji - pierwsze dwa tygodnie zalecamy aby urządzenie pracowało w trybie "monitor" - robiąc testy nawet 8-12 razy dziennie. Dlatego też ewentualne "rozjazdy" w pierwszych dniach należy traktować jako docieranie się urządzenia i ten czas można przeznaczyć na przestudiowanie pozostałych możliwości które oferuje a których jak zapewne wiecie jest niemało ;-)

pozdrawiam!

 

PS. Po ostatniej aktualizacji - 1 lit skoncentrowanego reagentu starczy na 100 litrów gotowego płynu do testów. To oznacza że jeden test kosztuje nas około 8 groszy . Dodatkowo - nowy firmware wspiera już moduły ph/zasolenia dzięki czemu w zasadzie Kore 7th staje się pełnoprawnym mini komputerem akwarystycznym z pomiarem ph, zasolenia, kontrolą reaktora wapnia, oświetlenia(i wielu innych urządzeń za pomocą Power Plug), temperatury a także pracuje jako ATO(automatyczna dolewka), system automatycznej podmiany wody itd. Oczywiście to wszystko pracuje w aplikacji dostępnej na każdym urządzeniu(cloud app) - także z poinformowaniem na komputer/telefon..


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Przemek napisał:

nowy firmware wspiera już moduły ph/zasolenia

W jaki sposób można zmierzyć zasolenie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modułem pH/zasolenia - instalowanym w miejscu oryginalnego modułu. Po nowym roku będzie także wersja "standalone" - czyli miernik ph/zasolenia który nie będzie wymagał stacji Kore 5th/7th(moduł ph/zasolenia pasuje też do nowych Kore 5th) a będzie obsługiwany poprzez aplikację w chmurze.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie jestem zaskoczony dodatkowymi możliwościami,jakiś czas temu chciałem sobie zakupić jakiś komputer z dozownikiem a tu wszystko jest w jednym i jeszcze mam podgląd z każdego końca świata.Czyli mam dozownik kropelkowy,mam pomiar Ph więc poprzednik komputerek pójdzie na sprzedaż,mam podgląd poziomu Kh i możliwość jego sterowaniem poprzez sterowanie reaktorem,tutaj trzeba podziękować kurierowi,który zgubił mój kontroler wysłany do aktualizacji i zmiany napięcia sterowania bo sam bałem się to zrobić i otrzymałem nową pompę już z WiFi.Fajne jest to sterowanie gniazdkami,jak pisałem wcześniej udało mi się przypadkiem znaleźć sporego złodzieja prądu,udało mi się też wreszcie ustawić grzałkę bo mam Jagera,który ma dziadowskie sterowanie i za cholerę nie umiałem utrzymać temperatury na poziomie 24,5 - 25 bo albo było poniżej 24,albo szło do 26.Można nawet wysyłać do siebie e-maile w przypadku przekroczenia zadanych wartości Kh czy temperatury.Jedyny min us jaki znalazłem to brak całkowitego spolszczenia,przez to wczoraj chcąc usunąć sobie jedno gniazdko skasowałem ....WSZYSTKO :clowning:clowning:clowning był komunikat,ale z zmęczenia,było późno,nie chciało już mi się go tłumaczyć.Tak to teraz mam zamontowane,ta półka na razie z płyty,ale zamówię szklaną to podstawka do wagi do kalibracji dozowania i sond.large.IMG_20211211_091942.jpg.0e7db61633d1b06d271a1678767b6639.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt potrafi bardzo dużo i w tej cenie to byłby hit - gdyby niezawodnie działał :)

widzę że jeszcze masz wolne 4 pompy dozujące, czas tam coś podpiac :p

a sprzet potrafi nawet wysłać powiadomienie na telefon, nie tylko na maila.

Widzę, że start poszedl Ci o wiele lepiej niż mój, to dobry prognostyk, może Ty trafiłeś na ta mityczna sztukę co dziala ;) teraz już wystarczy poczekać na opinie ze stabilnosci działania i jakości pomiarow w kolejnych tygodniach.

ps. Znalazłem problem niskiego ph, wczoraj mi pokazalo 7.65.... - sonda się skończyła na szczęście. Miernik pokazał 8.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.12.2021 o 11:24, mem_phis napisał:

Sprzęt potrafi bardzo dużo i w tej cenie to byłby hit - gdyby niezawodnie działał :)

widzę że jeszcze masz wolne 4 pompy dozujące, czas tam coś podpiac :p

a sprzet potrafi nawet wysłać powiadomienie na telefon, nie tylko na maila.

Widzę, że start poszedl Ci o wiele lepiej niż mój, to dobry prognostyk, może Ty trafiłeś na ta mityczna sztukę co dziala ;) teraz już wystarczy poczekać na opinie ze stabilnosci działania i jakości pomiarow w kolejnych tygodniach.

ps. Znalazłem problem niskiego ph, wczoraj mi pokazalo 7.65.... - sonda się skończyła na szczęście. Miernik pokazał 8.1

1163 sztuki - tyle aktualnie jest podłączonych do chmury urządzeń (online w tym momencie).  Może być tak że Marek ma tą jedną jedyną działającą ;-)  Może (skoro u Ciebie leży) spróbujesz raz jeszcze(pamiętaj tylko o updejcie firmware aby był kompatybilny z chmurą w 100%) i dasz nam znać jak poszło? ;-) 

 


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale mój caly czas jest podpiety do chmury - wiec nadal figuruje na tej liscie 1163 sztuk :)

w tym momencie sprzet bada kh, temp i ph. Nic nie dozuje bo przelal mi 2x plyn raptem o litr i czeka az mi w koncu dotrze mastertronic po czym odsylam go do was (po raz 3 czy 4...).

Wiec w statystykach mój sprzet jak najbardziej wychodzi ze dziala. Oprogramowanie mam zostawione takie ze jakoś dziala, bo instalowalem również nowsze ale stabilnosc pracy spadala. 

a od jakiegoś czasu np. taki nowy fajny bug, tak wyglada wykres kh w podgladzie urzadzenia zdjecie numer 1

a zdjecie numer 2 pokazuje juz podglad wynikow kh

 

Screenshot_20211213-142140_Chrome.jpg

Screenshot_20211213-142109_Chrome.jpg

Edytowane przez mem_phis (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.