Skocz do zawartości
atk

Komputer do mierzenia KH i dozowania - np. kore 7th kh lab

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, mem_phis napisał:

Hmmm, o braku internetu nie ma info. Czyli, bez internetu powinno dzialac ale żeby było dobrze podpiete do wifi.

Nie rozumiem. To znaczy, że jeśli nie podepniesz urządzenia do Wifi to nie da się nim sterować i samo w w sobie nie działa? Co się stanie, jak padnie router wifi? Przestaje podawać płyny itd?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co ja wam powiem, trochę się oczywiście z tego nabijam, ale opisalem krok po kroku co tam nie chodziło, to dostałem info, ze sprzęt był sprawny tylko "warunki lokalne" zawiodly, bo moze niestabilna sieć albo coś. 

No więc, wrzucilem kilka filmikow jak moj w pełni sprawny sprzet działał (i jak moj obecny działa). Odpowiedź ciągle jest jedna, źle podpialem sprzet pod router, bo jest w pełni sprawny (każdy jeden który miałem, lacznie z tym co się restartowal po wyjeciu z pudelka) No to co ja mam jeszcze pisac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, katani napisał:

Nie rozumiem. To znaczy, że jeśli nie podepniesz urządzenia do Wifi to nie da się nim sterować i samo w w sobie nie działa? Co się stanie, jak padnie router wifi? Przestaje podawać płyny itd?

W ręku nie miałem , ale sądząc po tym co wyczytałem sterowanie jest przez Wifi ( całe ) więc jeśli najpierw padnie sieć to go nie ustawisz . A jeśli padnie po ustawieniach to będzie podawał cały czas taką samą ilość płynów . Czyli jak ja mam ciagle problemy z siecią bo mam vodafone to dla mnie się nie nadaje . Mój router nawet po przestawieniu na 2.4 nie łączy się z niczym prócz telefonu i laptopa . O reszcie mogę zapomnieć a mam z 10 różnych urządzeń .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, katani napisał:

To znaczy, że jeśli nie podepniesz urządzenia do Wifi to nie da się nim sterować i samo w w sobie nie działa?

No co do zasady wiekszosc nowych sprzetow tak działa, nie tylko PS... chociaż w sumie nie do końca... bo zdecydowana wiekszosc pozwala się polaczyc bezposrednio z urzadzeniem jako AP bez dostępu do neta i ustawic na nim parametry i potem działa samo. No to Kore tak nie potrafi. Zabroniono korzystania z aplikacji, nakazano korzystać z chmury - a do tego potrzebny net. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, mem_phis napisał:

No co do zasady wiekszosc nowych sprzetow tak działa, nie tylko PS... chociaż w sumie nie do końca... bo zdecydowana wiekszosc pozwala się polaczyc bezposrednio z urzadzeniem jako AP bez dostępu do neta i ustawic na nim parametry i potem działa samo. No to Kore tak nie potrafi. Zabroniono korzystania z aplikacji, nakazano korzystać z chmury - a do tego potrzebny net. 

Przez to szukam by urządzenia w baniaku miały sterowanie przez Bluetooth , lub sterowanie z kontrolera . Niestety postęp swoją drogą , a sieć swoją .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ręce opadają. Naprawdę nie chciałem odpisywać -ale nie mogę przejść do porządku dziennego czytając tyle bzdur co tu się nawypisywało. 

Przez 5 lat miałem zwykla pompe jebao i nic nigdy nie przelala. 

Super. Niektórym przelała i co  tego? Nic. Mogę w pięć minut znaleźć posty osób którym przelało . Czy to świadczy że pompy Jebao są wadliwe? Co to za głupi argument?

  Kwestii polisy nie będę komentował - to jest po prostu bez sensu albo Twoja wypowiedź napisana jest dla prowokacji. No chyba że nie zrozumiałeś tego co napisałem - a wszystkie swoje reklamacje załatwiasz na "telefon"...

Co do syfonu - nie zamierzam znowu szukać Twoich wypowiedzi - raz piszesz że się zdarzył, innym razem nie - raz zalałeś parkiet(nie wiem czy na tym czy na innym dozowniku - zapewne też z głowicą z trzema rolkami) - a potem piszesz że to nie możliwe... Kto powiedział że litr wylało w ciągu dwóch godzin między dozowaniami?? Może to trwało dobę??..Co dwie godziny każdej doby zaglądasz do szafki? 

Instrukcje - zadaj sobie choć odrobinę trudu i sprawdź stronę gdzie znajdują się instrukcje - polska i angielska.Po co wklejasz screen z plików pobranych na telefon niemal rok temu? O czym to ma świadczyć? Może poszukaj screenów sprzed dwóch lat i napisz że dwa lata temu PS nie miał żadnych instrukcji na stronie - toż to jest dopiero argument! Ani instrukcji, ani produktu nawet! 

W kwestii ogólnej - dozownik PRACUJE poprawnie bez internetu - dozuje, zmienia dawki, pracuje ATO i inne moduły. Z oczywistych względów nie jest w stanie wysyłać wyników do serwera - jeśli nie ma internetu - ale to chyba nie jest zaskoczenie. 

Co do filmów - wszystkie one jednoznacznie wskazują że urządzenie ma problem z komunikacją - próby restartowania się poprzez watchdoga z powodu błędnej komunikacji  - prawdopodobnie konflikt adresu IP . Na prawdę nie chce mi się 15 raz pisać tego samego. Masz wątpliwości - wyślij na kilka dni urządzenie do kogoś innego. Odniosę się nie chronologicznie - piszesz w ostatnich postach  że Kore jako jedyny ma sztywny adres IP - no to mam nadzieję że wiesz że jeśli jest włączony DHCP na routerze(bowiem inne urządzenia mają przydzielane dynamicznie) to sztywny adres IP musi być SPOZA puli adresów(którą trzeba określić) przydzielanych dynamicznie - inaczej podczas wygasania dzierżawy adresu może zdarzyć się konflikt adresów IP. Twój Kore ma przypisany adres 192.168.0.84 od 23.02.2021/(tak przedstawia się w chmurze)  - odpowiedz więc sobie na pytanie - może tu po prostu jest problem?? Jest inna jeszcze opcja - napiszesz że to wiesz i na pewno jest dobrze. 

No więc, wrzucilem kilka filmikow jak moj w pełni sprawny sprzet działał (i jak moj obecny działa). Odpowiedź ciągle jest jedna, źle podpialem sprzet pod router, bo jest w pełni sprawny (każdy jeden który miałem, lacznie z tym co się restartowal po wyjeciu z pudelka) No to co ja mam jeszcze pisac ?

Twoja drwina nie jest zaskakująca. Wczoraj byłem pewien że Twoja odpowiedź w kwestii sprawdzenia Twojego dozownika u innego użytkownika skończy się na tym co napisałeś - "po co, bez sensu, to może ja potestuję, nie będę Was narażał..." ... Naprawdę, nie jestem zaskoczony... :) 

Przecież to co napisałem jest bardzo proste - a rozwiązanie czarno na białym pokaże - czy to urządzenie jest wadliwe, czy to też Ty namieszałeś z jego ustawieniami i - mówiąc to wprost - nie jesteś zainteresowany znalezieniem rozwiązania. Naprawdę uważasz że "źle podpiąłeś wifi" .. Tak to widzisz?? Tylko tyle zrozumiałeś z tego wszystkiego co pisał do Ciebie serwis i choćby ja po wyżej w kwestii adresu IP? Jeśli tak to wybacz, ale nie mam nic do dodania. 

Napisałem Ci po prostu - skoro to urządzenie jest wadliwe i jak twierdzisz - nie możesz mu ufać - wyślij je na kilka dni, tydzień, miesiąc. Masz przecież inny dozownik jak sam napisałeś, prawda? Potrzebujesz miernika kH? Z tego co wiem już zamówiłeś więc problemu nie powinno być.  Jeśli zaś nie masz a używasz Kore tylko jako monitora "temperatury" i twardości - to jesteśmy gotowi wysłać Tobie trzecie urządzenie na czas testów Twojego u innego akwarysty - może nawet dwóch jak pierwszemu nie uwierzysz - którzy jednoznacznie podzielą się opinią na temat tego czy i jak działa. Przecież jak widać - do tego nie trzeba miesięcy oczekiwania. 

Więc jak ? - nic nie ryzykujesz. Nic Cię to nie będzie kosztowało.. Czego się obawiasz?
Stracisz argument do - za przeproszeniem - bo mi się już ulewa nieco - "jechania po PS"?? Po co się tak męczysz z tym "g....m" produktem ??
Ale nie, Ty nie zamierzasz tego robić - ty po prostu od kilku miesięcy wrzucasz jakiejś fail story tylko po to by obrzydzić ten produkt innym... ? 

Na koniec gorąca, świąteczna prośba - nie odpisuj na powyższe punkty - odnieś się konkretnie do jednego który napisałem jako ostatni. Czy Twoje "wadliwe" i "nie działające", "zawieszające się" urządzenie przez dłuższy czas może sprawdzić ktoś inny? Bezpośrednio od Ciebie do tej osoby, zastępczy dozer jak piszesz masz, urządzeniu nie ufasz - po co masz się męczyć. Paczka pójdzie bez wizyty w serwisie (co by nie było że ktoś podmieni urządzenie)  - prosto do osoby która używając instrukcji - sprawdzi czy można to zainstalować, czy trwa to mniej czy więcej niż godzinę(być może przegrasz nawet flachę ale to musisz wziąć na klatę).. Oceni czy i jak działa. Proste jak świński ogon.

Jeśli Twoja odpowiedź będzie negatywna - to nie gniewaj się, będę ignorował Twoje posty gdyż świadczyć to będzie że Ty nie szukasz rozwiązania problemu czy wyjaśnienia sytuacji. Ty nie jesteś tym absolutnie zainteresowany a w takiej sytuacji - innego wyjścia nie ma. 

 

 

 


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu po części się zgadzam , sprzęt PS jest fajny ale nie wszystko działa jak należy . Zróbcie coś dodatkowego , sterowanie z kontrolera + Wifi / sterowanie z aplikacji na telefon plus Wifi . Na dzień dzisiejszy mogę tylko korzystać z takich sprzętów i mam mały wybór . Wiem postęp idzie do przodu , ale nawet jak zrobicie najlepszy na świecie , to może być tak jak u mnie . Ciagle mam problem z netem , a router nie łączy się z urządzeniami . Tylko tablety działają , telefony i laptopy . Mimo to raz jebao działało dość przyzwoicie ( musiałem ręcznie się z nim łączyć ) , a AM i wasz sprzęt ma problemy . ( znajomy kupił i chciał wypróbować przed skończeniem domu , 5 generacja w promocji ) . Przez to lecę na kontrolerach , lub Bluetooth . Z resztą na dzień dzisiejszy zaczyna być więcej sprzętu na 5 niż 2 w akwarystyce morskiej . 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co ja mam tutaj napisac, przecież ja pisze jedno, a Ty przekrecasz moje slowa i odpisujesz co innego... i tak w kółko. 

Napisalem jasno i wyraznie - osobna siec, na osobnym sprzecie, stałe ip - to co niby dhcp ma podpinać, jak jest jeden sprzęt w sieci? (34 sa w innej sieci, na innym sprzecie, jakbyś chciał się tego czepic, też o tym pisalem....)

Napisalem wyraźnie - nie wiem jak wyglądają instrukcje teraz (i mnie to nie obchodzi bo swoje 30+ h na odpalenie poswiecilem, więc żeby poprawic Ci recenzje i humor nie będę chodził po stronie i sprawdzal czy poprawiles instrukcje) ale jak ja instalowalem sprzet, raptem 10mie temu był dramat - czy mijam się z prawda ??

Napisalem wyraźnie, czekam na mastertronic, dostanę sprzet odsylam - Ty swoje. 

Co do syfonu - ja pisze jedno, Ty swoje... Ale moge przypomnieć fragment z zalana szafka - sprzedaliscie mi produkt z rurka o niewlasciwej srednicy (mam też wkleic maila na potwierdzenie, czy to nie istotne bo pomylki się zdarzają??), przez co rolki nie zaciskaly rurki i zrobil się faktyczny syfon, reagent wylecial mi przez kh lab i zalal szafke i podloge.

I tak co linijke, ja jedno a Ty o zupelnie czym innym - mam nadzieję, że reszta czyta ze zrozumieniem i każdy wyciągnie swoje wnioski...

O teście, na który tak nalegasz też pisalem. W ciągu okolo 8mie pracy zdarzyło się to 2 razy, więc pytam ile ma trwać ten test??? To raz, a dwa, jak chcesz mieć go udokumentowanego?? Czy wystarczy Ci na slowo, "przelal", czy ktoś ma zrobic 6m nagran, na co ma być kamera ustawiona (a może kamery) itp - a o innych kwestiach (jak fakt że na pol roku mam wysłać sprzet za 4k, żeby pracowal u kogoś dla Twojej satysfakcji) i co ja niby z tego mam mieć (jak się nic nie wydarzy to wygrales, a jak się wydarzy to powiesz, "bledy konunikacji" - ewentualnie, "faktycznie wadliwe, ale nie wiemy czy korale padly od tego, ile ich było i czy takie drogie, sorry") ? - więc, już betatesterem Twojeg sprzetu byłem, zobaczymy czy ma dla mnie jakiś sens dalsza zabawa z tym tematem, bo to że mi przeslesz kolejny swoj sprzet, to jakis zart ( No chyba po to żebym go sprzedal i odzyskal kase... no to może ma sens...)

Ale na koniec jest wisienka. To wszystko jest i tak bez znaczenia. Skoro Twój sprzet ma tak napisany soft, ze przez "bledy komunikacji", może się restartowac, zawieszac i przelewac płyny - to ja nie mam pytan. Oby przyszli Twoi klienci, byli na tyle biegli w znajomości sieci, żeby ustawili wszystko dobrze, bo inaczej będzie po akwarium i to ich wina,  bo zle ustawili stale ip i zakres tabeli dhcp do dynamicznego przydzialu, sygnał z routera był za słaby itp. Itd.

Bo dobrze zrozumialem Twoje wypowiedzi?? Zle dopiety sprzet do sieci (do routera), powodowal restarty, zwisy i przelanie plynow ???

Ps juz było, że nie będziesz odpisywal, więc jakoś srednio daje w to wiare. Ja już rozwiązanie problemu znalazlem - pozbywam się wszystkiego ze znaczkiem PS i zapominam o temacie. A zakladam że przez te 10mie zrobiliscie sporo poprawek, więc może nowsze sprzety dzialaja lepiej jak moj (a może nie) - co nie zmienia faktu, że opisalem przygodę z tym co nam na stanie (a w sumie z 3 sztukami... i co ciekawe aktualna sztuka,  jak sam zauwazyles na tym samym ip od poczatku, działa lepiej od tej pierwszej "też sprawnej" i dlatego u mnie została)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś z pozytywów,sprzęt w trybie monitora działa już kilka dni,wczoraj zrobiłem aktualizację do bardziej oszczędnego rozrabiania płynów,czyli 1:99 i skalibrowałem drugi raz sondę Ph,pompki pozostały jeszcze z pierwszą kalibracją.Wczoraj wyniki z Hanką mi się zgadzały a dziś rano też więc na razie jest dobrze.large.IMG_20211215_071447.jpg.db52e3ad0e26ad29d8dc1524bb23d824.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Ariel napisał:

Tu po części się zgadzam , sprzęt PS jest fajny ale nie wszystko działa jak należy . Zróbcie coś dodatkowego , sterowanie z kontrolera + Wifi / sterowanie z aplikacji na telefon plus Wifi . Na dzień dzisiejszy mogę tylko korzystać z takich sprzętów i mam mały wybór . Wiem postęp idzie do przodu , ale nawet jak zrobicie najlepszy na świecie , to może być tak jak u mnie . Ciagle mam problem z netem , a router nie łączy się z urządzeniami . Tylko tablety działają , telefony i laptopy . Mimo to raz jebao działało dość przyzwoicie ( musiałem ręcznie się z nim łączyć ) , a AM i wasz sprzęt ma problemy . ( znajomy kupił i chciał wypróbować przed skończeniem domu , 5 generacja w promocji ) . Przez to lecę na kontrolerach , lub Bluetooth . Z resztą na dzień dzisiejszy zaczyna być więcej sprzętu na 5 niż 2 w akwarystyce morskiej . 
 

ehh, u mnie w małej kostce mam lampę AI, zasilacz wifi z dolewka/cyrkulacją/obiegową grzałką, do tego dozownik Jebao oraz kamerę (wszystko na 2.4Ghz)
Jak korzystałem z modemu od UPC to były ciągłe cyrki, telefon na 5Ghz, lampa na 2.4 i nic się ze sobą nie łączyło - już nawet się z tym pogodziłem.
Po przeprowadzce zmieniłem Ruter na Huawei B818  -teraz to już stary model, ale chodzi o sposób łączenia dwóch zakresów ! (cytuje z menu urządzenia : Sygnały o częstotliwości 2,4 GHz i 5 GHz są łączone i wyświetlane jako jeden.)
Teraz gdy telefon mam na 5Ghz, a akwarium na 2.4Ghz, wszystko razem się łączy ! - wcześniej było to całkowicie niemożliwe.

Nagle wszystkie problemy z połączeniem przestały istnieć :)

Edytowane przez Felix (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mem_phis rozumiem frustrację i zniechęcenie. Jednak @Przemek proponuje obiektywną ocenę Twojego urządzenia pod względem prawidłowego działania ponieważ zależy mu na opinii firmy więc moim zdaniem powinieneś to uszanować, niczego nie tracisz, nic to Ciebie nie kosztuje, problemu się pozbywasz. Wyjdzie, że sprzęt działa u kogoś dobrze, to dla Ciebie niczego nie zmienia. Jednocześnie Pacyfic Sun będzie miało informacje, o możliwych błędach. 

Twoich warunków nie da się powtórzyć (router, inne urządzenia WIFI, wilgotność, itp) jednak da to szerszej "publiczności" jakiś tam pogląd. 

Z mojej strony prośba do ewentualnego testera: opisz wszystko dokładnie, od momentu pierwszego kontaktu, instalacji, programowania, działania, odczuć i wniosków.  Wbrew pozorom wiele osób to czyta i będzie to dobra szkoła dla innych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, przez Ciebie nie mogę dotrzymać słowa  :) Oprócz lekkiej drwiny z Twojej strony dodatkowo zaczęło robić się zabawnie gdyż im dłużej czytam to co piszesz tym mam większa pewność że niestety nie masz pojęcia o tym co piszesz.. Ale po kolei.

Napisalem jasno i wyraznie - osobna siec, na osobnym sprzecie, stałe ip - to co niby dhcp ma podpinać, jak jest jeden sprzęt w sieci? (34 sa w innej sieci, na innym sprzecie, jakbyś chciał się tego czepic, też o tym pisalem....)

I co z tego? To jest argument z kapelusza. Pozwól że Ci wyjaśnię. Na pewno masz jedno urządzenie które pełni rolę "modemu". Łączy ono fizycznie dwie warstwy - LAN i WAN(Twój "internet"). Piszesz że masz sporo urządzeń, na różnych routerach a Kore podpięty jest sam do jednego tylko AP.  Pytam zatem - w jakim celu ma adres statyczny?  Czy rozumiesz że z punktu widzenia topologi sieci - jeśli Twoje wszystkie pozostałe urządzenia(a masz ich 34 prawda?) podłączone są do innych urządzeń - to jeśli wszystkie one używają jednej klasy adresowej(gdyż główny modem pełni rolę routera) to albo DHCP musi działać na wszystkich pozostałych AP (i w tym wypadku przypisanie adresu IP następuje z puli adresów ustawionych na danym AP lub głównym "modemie")? W jakim celu używasz adresu IP statycznego ? Zmień na dynamiczny a nawet jeśli chciałbyś z jakiegoś powodu wiedzieć jaki adres IP ma dozownik - to możesz to sprawdzić zarówno w aplikacji w chmurze jak i na ekranie dozownika po restarcie? Być może to co pisze jest zbyt trudne technicznie - ale tak jak napisałem, w takiej sytuacji jest bardzo możliwe że następuje konflikt adresów IP i urządzenie NIE BĘDZIE działało prawidłowo(jednakże NIE BĘDZIE TO NIGDY powodem przelania płynu itd - wyjaśnię to niżej).

Napisalem wyraźnie - nie wiem jak wyglądają instrukcje teraz (i mnie to nie obchodzi bo swoje 30+ h na odpalenie poswiecilem, więc żeby poprawic Ci recenzje i humor nie będę chodził po stronie i sprawdzal czy poprawiles instrukcje) ale jak ja instalowalem sprzet, raptem 10mie temu był dramat - czy mijam się z prawda ??

To co po to piszesz? Odniosłeś się do mojej wypowiedzi gdzie napisałem że instrukcje są TAKIE SAME dla urządzenia w wersji polskiej i angielskiej. Na to ty wklejasz screen z telefonu sprzed roku. Pytam po co??

Napisalem wyraźnie, czekam na mastertronic, dostanę sprzet odsylam - Ty swoje. 

Ale po co masz do nas odsyłać? Napisałem Ci wyraźnie - serwis Twoje pierwsze "wadliwe" urządzenie testował i nie znalazł nic. Zostało wysłane do użytkownika gdzie pracuje do dziś(bez żadnego zastrzeżenia). Otrzymałeś nowe urządzenie ktore również nie działa poprawnie - a teraz chcesz wysłać do nas ? Po co? Może warto by się zastanowić że skoro te same objawy (rozłączanie, zawieszanie, brak komunikacji itd) występowały na obu urządzenia ... - to może jednak jest coś nie halo u Ciebie z ustawieniami sieci??

Co do syfonu - ja pisze jedno, Ty swoje... Ale moge przypomnieć fragment z zalana szafka - sprzedaliscie mi produkt z rurka o niewlasciwej srednicy (mam też wkleic maila na potwierdzenie, czy to nie istotne bo pomylki się zdarzają??), przez co rolki nie zaciskaly rurki i zrobil się faktyczny syfon, reagent wylecial mi przez kh lab i zalal szafke i podloge.

Zjawisko syfonu może wystąpić ZAWSZE. Wystarczy że wężyk się uklepie i nieco wytrze a wtedy przy niekorzystnym ustawieniu rolek zjawisko syfonu zrobi resztę.

I tak co linijke, ja jedno a Ty o zupelnie czym innym - mam nadzieję, że reszta czyta ze zrozumieniem i każdy wyciągnie swoje wnioski...

O teście, na który tak nalegasz też pisalem. W ciągu okolo 8mie pracy zdarzyło się to 2 razy, więc pytam ile ma trwać ten test??? To raz, a dwa, jak chcesz mieć go udokumentowanego?? Czy wystarczy Ci na slowo, "przelal", czy ktoś ma zrobic 6m nagran, na co ma być kamera ustawiona (a może kamery) itp - a o innych kwestiach (jak fakt że na pol roku mam wysłać sprzet za 4k, żeby pracowal u kogoś dla Twojej satysfakcji) i co ja niby z tego mam mieć (jak się nic nie wydarzy to wygrales, a jak się wydarzy to powiesz, "bledy konunikacji" - ewentualnie, "faktycznie wadliwe, ale nie wiemy czy korale padly od tego, ile ich było i czy takie drogie, sorry") ? -

Ale jaką Tobie robi różnice ile będzie trwał test? Przecież to nasza firma zasponsoruje wszystko - reagenty dla "zuchwalca", może nawet sondę gdyby test potrwał dłużej... :) Przecież im dłużej będzie trwał test tym większe prawdopodobieństwo że opisywane przez Ciebie błędy wystąpią. Ja nawet nie mówię tu o przelaniu w wyniku "błędu dozownika". Mówię także o bardzo często opisywanym przez Ciebie zjawisku zawieszania się czy innych takich - opisywałeś wczoraj nawet podobne zdarzenie prawda? Więc nie potrzebujemy do tego miesięcy. :) Nie rozumiem Twojego oporu, ja chcę zaoszczędzić Twój czas i prąd(na kamery i inne takie które planowałbyś użyć w eksperymencie) - a dodatkowo osoby śledzące wątek będą miały możliwość zapoznania się z niezależną opinią??

 

..bo to że mi przeslesz kolejny swoj sprzet, to jakis zart ( No chyba po to żebym go sprzedal i odzyskal kase... no to może ma sens...)

Z chęcią wypożyczę Ci na ten czas produkt darzący 100% zaufaniem - pompę Jebao. Na prawdę nie ma z tym problemu. 

Ale na koniec jest wisienka. To wszystko jest i tak bez znaczenia. Skoro Twój sprzet ma tak napisany soft, ze przez "bledy komunikacji", może się restartowac, zawieszac i przelewac płyny - to ja nie mam pytan. Oby przyszli Twoi klienci, byli na tyle biegli w znajomości sieci, żeby ustawili wszystko dobrze, bo inaczej będzie po akwarium i to ich wina,  bo zle ustawili stale ip i zakres tabeli dhcp do dynamicznego przydzialu, sygnał z routera był za słaby itp. Itd.

Tak , to wisienka, rzeczywiście... :) Sądzę że jednak nie zrozumiałeś tego co pisałem powyżej.  Dozownik ma fragment kodu odpowiedzialny za komunikację z chmurą. Co jakiś czas wysyła "ping" - aby dostać "pong". W sytuacji gdy nie ma połączenia z serwerem - urządzenie restatruje moduł Wifi aby sprawdzić czy nie ma problemów z połączeniem lokalnym. Jeśli połączenie jest - a komunikacji dalej nie ma - to jedną z takich przyczyn może być sytuacja gdy w sieci są dwa urządzenia (z różnym adresem MAC ale takim samym adresem IP). W tej sytuacji gdy główny modem ma tabele routingu (pakietów wychodzących i przychodzących do sieci z zewnątrz) - część "ramek" z danymi będzie trafiała do jednego urządzenia - a część może trafić do drugiego. TO jest bardzo niebezpieczna sytuacja i  urządzenie uruchamia skrypt zabezpieczający który chroni dozownik przed "przesłaniem" z sieci głupot. W tym celu przetrzymuje dane w buforze - i jeśli zdarzy się to podczas programu (płukania kuwety, dozowania, testu itd) - to jeśli dane nie są poprawne - urządzenie restartuje się (nie przyjmując żadnych danych z zewnątrz gdyż nie może ich zweryfikować z serwerem). Coś co ty uważasz za "bug" - to specjalny fragment kodu który zabezpiecza przed sytuacją w której nagle zamiast ramki z danymi o ilości płynów dozowanych na kanale x(powiedzmy 50) - przychodzi ramka z innymi danymi(nie przeznaczona tak naprawdę dla tego urządzenia).

Bo dobrze zrozumialem Twoje wypowiedzi?? Zle dopiety sprzet do sieci (do routera), powodowal restarty, zwisy i przelanie plynow ???

Nie, źle zrozumiałeś. Wyjaśniłem to powyżej. Watchdog(który zabezpiecza przed "zwisem" urządzenia i braku odpowiedzi procesora dłużej niż 2 sekundy czy zabezpieczenie przed błędami w komunikacji z serwerem - żaden z tych "ficzerów" nie może zadokować Ci do zbiornika 1 litra płynu. To po prostu w Kore 7th jest NIEMOŻLIWE - nie przy tych zabezpieczeniach które tam są i których ty akurat używasz..

Ps juz było, że nie będziesz odpisywal, więc jakoś srednio daje w to wiare. Ja już rozwiązanie problemu znalazlem - pozbywam się wszystkiego ze znaczkiem PS i zapominam o temacie. A zakladam że przez te 10mie zrobiliscie sporo poprawek, więc może nowsze sprzety dzialaja lepiej jak moj (a może nie) - co nie zmienia faktu, że opisalem przygodę z tym co nam na stanie (a w sumie z 3 sztukami... i co ciekawe aktualna sztuka,  jak sam zauwazyles na tym samym ip od poczatku, działa lepiej od tej pierwszej "też sprawnej" i dlatego u mnie została)

Widzisz, odpisałem - ale do tego już się odniosłem :) Zaskoczę Cię - nie ma "nowszych" czy starszych "sprzętów". Nie było żadnych poprawek - nic ze strony hardwarowej się nie zmieniło(kHLab na dobrą sprawę mogą nawet podłączyć użytkownicy Kore 5th które wyposażone są w otwór pod instalacje modułu pH. Wystarczy zaktualizować oprogramowanie w dozowniku. To wszystko.

  Wobec trzeciej "sztuki" nadal zgłaszasz nieprawidłowości w działaniu(powtórzę - ostatnio wczoraj tu na forum). Czyli nie działa prawidłowo. Jak już pisałem - jestem projektantem i twórcą dużej części(może w 90%) kodu do Kore i wiem co urządzenie może a co nie może zrobić. 

Dlatego też pytam po raz kolejny - dlaczego wzbraniasz się przed odesłaniem urządzenia do kogoś innego, kto zrobi niezależny test i sam się wypowie na ten temat??

Ja nie mam z tym żadnego problemu. Zobowiąże się do czegoś nawet więcej - jeśli urządzenie trafi do kogoś na testy i błędy występujące u Ciebie(brak komunikacji , wyników, zawieszanie ekranu itd) wystąpią - Pacific Sun wpłaci kwotę 1000zł na charytatywny cel.  Pytanie  co Ty zrobisz? 

Czy będziesz miał na tyle odwagi aby (jeśli to się zdaży - co świadczyć mogłoby - za przeproszeniem " o ułomności" Twojej domowej sieci Wifi i błędów w jej ustawieniach i niesłusznym zwalaniu tego na "wadliwy produkt" ) w tym wątku przyznać że faktycznie tak było? Że problem MÓGŁ leżeć po stronie Twojej sieci i że zarzuty były bezpodstawne?

 Bo powiem szczerze - zmęczony już jestem tym obrzucaniem błotem firmy  i produktu w przestrzeni publicznej bez możliwości rzeczywistej i uczciwej obrony. Oczywiście, nie proponuję tu sprawdzenia przez nasz serwis - aby nie być podejrzanym o to że ponownie usłyszysz sakramentalne "u nas to działa".

Dlatego jak napisałem - niech Twoje urządzenie przetestuje ktoś trzeci, kto wie - może jak będzie u niego dobrze działało to nawet bez problemu znajdziesz na niego nabywcę.. ;-)

My ze swojej strony prześlemy reagenty, Tomasz jak będzie potrzeba to wyjaśni proces podłączenia do chmury (jeśli instrukcja będzie nie jasna).. 

Czekam na konkretną odpowiedź w tej kwestii i naprawdę skończmy ten temat. 

 

 


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, inmar napisał:

Może coś z pozytywów,sprzęt w trybie monitora działa już kilka dni,wczoraj zrobiłem aktualizację do bardziej oszczędnego rozrabiania płynów,czyli 1:99 i skalibrowałem drugi raz sondę Ph,pompki pozostały jeszcze z pierwszą kalibracją.Wczoraj wyniki z Hanką mi się zgadzały a dziś rano też więc na razie jest dobrze.large.IMG_20211215_071447.jpg.db52e3ad0e26ad29d8dc1524bb23d824.jpg

Widzę że chyba nie masz ustawionego reference - czyli to wyszło po rozrobieniu reagentu? Szkoda że Hanka nie ma dwóch miejsc po przecinku... ;)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jednym sie zgadzamy, ta rozmowa kompletnie nie ma sensu :) o ile Ty oczywiście masz firme, ktorej musisz bronic, przed oszczercami jak ja :) to ja trace tylko swoj czas bez celu. 

Nie chce mi sie wracac do tego co pisales - mam nadzieje ze wszyscy wywod o ip zrozumieli, taki w sam raz dla szarego uzytkownika sprzetu za 4k. Nie dzialalo to na moim routerze Netgear Orbi dwuzakresowym, przy dhcp czy stalym ip, nie dzialalo na routerze zrobionym z komorki i wlozonym do szafki i ustawionym na 2.4ghz i nie dziala na specjalnie zrobionej sieci na Linksysie - a 34 inne urzadzenia dzialaja (i zawsze dzialaly), to jedno widac mnie przeroslo..

I obiecuje, ze ostatnie przed epilogiem :D

piszesz kilkukrotnie, ze nagarane przeze mnie zwisy i roznorakie restarty to jedynie wina problemow z siecia po czym:

Godzinę temu, Przemek napisał:

Watchdog(który zabezpiecza przed "zwisem" urządzenia i braku odpowiedzi procesora dłużej niż 2 sekundy czy zabezpieczenie przed błędami w komunikacji z serwerem - żaden z tych "ficzerów" nie może zadokować Ci do zbiornika 1 litra płynu. To po prostu w Kore 7th jest NIEMOŻLIWE - nie przy tych zabezpieczeniach które tam są i których ty akurat używasz..

Czyli zabezpiecza przed zwisem ale jednak się zawiesza, no i dodatkowo, macie tak dobrze napisane oprogramowanie, ze nawet wiecie, które zwisy i restarty co moga a czego nie moga powodowac - nie latwiej bylo napisac takie co sie nie zawiesza ? :) no i sam mowisz, ze znasz osoby, ktore mialy sprzet innych firm i im tez wlalo. Że też te inne firmy nie napisaly tak dobrego softu jak Wy, ktory przecież absolutnie uniemozliwia przelanie plynu :/

ALE! Zgodnie z tym co piszesz, nawet u mnie, na zjeba$×@ sieci - przelac nie moglo! Czyli, test zrobiony u mnie w tych zlych i ciezkich warunkach lokalnych (pod kamerami wiadomo) - byłby tak samo miarodajny, jak u kogos innego ?? - czy znowu sie myle :) - spokojnie, nie planuje go robic.

Temat faktycznie okazuje sie bajecznie prosty. Czekam na mastertronica bo chce miec tester kh (jeszcze raz powtarzam, pompe dozujaca juz mam, dziekuje nie potrzebuje nowej jebałki) i wtedy mialem zamiar go wyslac do was. Rozwine ta mysl, mialem go wyslac do was tylko w celu, zwrotu niesprawnego urzadzenia (dokladne detale sa w mailu sprzed 2mie do Pana Tomasza, gwarancja/rekojmia 4ty zwort itp.), a wczorajszy filmik z zawieszonym urzadzeniem potwierdza fakt, ze jest dalej niesprawne (pomijajac co uwazacie o magicznym wlaniu butelki do akwarium). Oczywiscie, jezeli ktos ma testowac kore to wole, zeby był to ktokolwiek inny niż Wy (no offense, ale pomimo zapewnień, nie jestem przekonany do jego bezstronnosci). Z tym, ze Wy macie na to 2 tyg (prawo), to raz a 2, wiem w czyich rekach jest sprzet, za ktory zaplacilem nie male pieniadze i nie ukrywam, ze chcialbym je odzyskac (raczej predzej niz za 6m). Wiec, jezeli dogadujemy sie, ze robie zwrot niesprawnego urzadzenia, dostaje kase, to moge je wyslac na testy nawet do HK. A jak wiemy po testach może trafić do nowego szczesliwego użytkownika i wszyscy sa happy :)

Każdy z nas, chce zakończyć ten temat, więc zrobmy to i miejmy to za soba, zanim to sie przerodzi w faktycznie, brzydka i niepotrzebna wymiane zdan (....zdjęć, zrzutow ekranu, wpisow z forów itp. - zaden z nas tego nie chce) - a spolecznosc dostanie kolejny test.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu czytasz wybiórczo - i nie odnosisz się do meritum. Ani do sensowności adresu statycznego który masz na dozowniku przypisany na stałe, ani puli DHCP, ani możliwości wystąpienia konfliktu IP - nic. Sam widzisz że taka rozmowa nie ma sensu, Ty nie szukasz rozwiązania... Ty po prostu WIESZ.

Specjalisto - napisz kod który zabezpieczy przed uruchomieniem pompy w wyniku zwarcia, wilgoci czy usterki.. Przecież to jest niemożliwe. Jak napisałem wcześniej - w przypadku każdej pompy na rynku takie zdarzenie może wystąpić (niestety). 

Nie porównuj proszę pompy z czterema przyciskami (jak grotach czy jebao - które także miały w historii takie zdarzenia do urządzenia tak rozbudowanego jak Kore). Porównaj sobie możliwości programowania, stopień zaawansowania itd..   Idąc tym tokiem myślenia - młot pneumatyczny jest gorszy(bo bardziej awaryjny) niż zwykły młotek w którym mogą zepsuć się tylko dwie rzeczy(w zasadzie jedna - trzonek). Należy porównywać jabłka z jabłkami a nie z pomarańczami.

Piszesz o zwrocie niesprawnego urządzenia - ale po raz n-ty powtarzam - to Ty tak twierdzisz! Ja zaś powtarzam - Twoje problemy z brakiem komunikacji, brakiem wyników w chmurze - czy też "odwieszeniem" się urządzenia po wejściu do chmury(na komputerze - która wysyła kilkadziesiąt żądań wznowienia połączenia gdy stacja nie odpowiada) niemal na pewno wynikają z ustawień Twojej domowej sieci Wifi. To apropo "wczorajszej" zwiechy . Zapewne urządzenie otrzymało w końcu ramkę z chmury(po odświeżeniu strony cloud.pacific-sun.eu ma Twoim koncie)  i wznowiło transmisje.  Zresztą spójrz na logi temperatury (z wczorajszego dnia) - widać jak długo nie wysyłało danych do serwera .. Pytanie czemu? Nie mogło się dobić do routera? Nie wiem. Gdybam.

Oczywiście zakładam że używając chmury nie używasz w tym czasie aplikacji natywnej gdyż ta w ostatnich wersjach firmware nie jest wspierana już(w zasadzie od 1.8.5)
Co do wspomnianej rękojmi i zwrotu - oczywiście prawo takie Ci przysługuje w przypadku stwierdzenia usterki(wady ukrytej) i próby jej dwukrotnej naprawy.

Serwis nie mogąc znaleźć przyczyny Twoich zgłoszeń w pierwszym wypadku zaproponował wymianę urządzenia na nowe(po testach u nas pracował poprawnie - odesłaliśmy - dalej to samo). Otrzymałeś nowe urządzenie - i dalej to samo..

Naprawdę to nie jest zastanawiające?
Jeśli wspomniane powyżej problemy są związane z ustawieniami lokalnej sieci - to nie jest to wada ukryta urządzenia. Zrób może sobie eksperyment - brama Twojej sieci to prawdopodobnie 192.168.0.1. Podłącz swój telefon/komputer (cokolwiek) do tej sieci i na stałe przypisz mu adres IP ten  sam jak routera(czy innego urządzenia). I przekonaj się czy działa czy nie działa. A wtedy zareklamuj komputer tam gdzie kupiłeś - i żądaj zwrotu pieniędzy "gdyż to nie działa". Mejla nie wyślesz, strony będą przymulać... Po prostu nie działa. Ale czy to laptop jest niesprawny czy może jednak przyczyna jest gdzieś poza? Widzisz analogię? Czy myślisz że system operacyjny (dowolny - Windows, Mac) - jak przypiszesz ręcznie adres IP i będzie konflikt - poradzi sobie "sam" ? No nie... Nie wierzysz? Sprawdź. To także proste(nie potrzebujesz na to kolejnych 8 miesięcy).

Napiszę ponownie - nie rozumiem Twojego oporu w przetestowaniu urządzenia w innych warunkach. Im dalej ta rozmowa trwa tym bardziej jest to dla mnie zastanawiające. 

Nie musisz się obawiać o nie kulturalne zachowanie z mojej strony, naprawdę :-) Czas Świąt to czas wyciszenia i nie zamierzam tego zmieniać. To czas także kiedy ludzie się godzą a waśnie kończą.

Zróbmy zatem tak.

Jeśli urządzenie wysłane na testy do innego użytkownika będzie zachowywało się jak u Ciebie(zwiechy, brak komunikacji, przelania - wszystkie te sodomy i gomory które Cię spotkały) - to odkupimy je od Ciebie po cenie rynkowej(wiadomo - sondy, głowice, reagenty - coś tam zużyłeś w tym czasie). Nie stracisz, możemy się zgodzić nawet na Twoje warunki z mejla że z chęcią zostawisz sobie urządzenie jeśli zwrócimy Ci 1500zł(tyle proponowałeś jeśli się nie mylę prawda?). Z drugiej strony to zastanawiające - wadliwe, a jednak chcesz zostawić. Ale nie rozgrzebujmy tego ;-)

 Jeśli zaś okaże się że te błędy nie występują - to urządzenie zostaje u Ciebie(lub możesz je sprzedać - nic mi do tego, Mastertronic swoje kosztuje ;-) ) - a to Ty wpłacisz 1000zł na cel charytatywny(może być wspólnie wybrany tutaj). 

Nic nie ryzykujesz prawda? Jesteś przekonany że urządzenie jest wadliwe więc w zasadzie problem sprzedaży masz z głowy. Więc?

 


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzę że jednak jakieś plusy tej sytuacji są :) - Tak czy inaczej "Owsiak" zyska na szczytny cel :)

 


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, dale napisał:

No widzę że jednak jakieś plusy tej sytuacji są :) - Tak czy inaczej "Owsiak" zyska na szczytny cel :)

 

No jasne . Pomaganie jest fajne :-)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Przemek napisał:

Z drugiej strony to zastanawiające - wadliwe, a jednak chcesz zostawić. Ale nie rozgrzebujmy tego ;-)

To albo chcesz rozgrzebywac albo nie? Jasno napisalem, urzadzenie pracuje u mnie jako monitor kh, temp i ph i nigdy nie będzie nic dozowalo. Więc za taki monitor, na który stracilem już nerwow, czasu i pieniedzy i który jako monitor działa, jako tako ale działa, oficjalnie potwierdzam, 2k dam - tyle jest dla mnie wart jako sprzet nie w pelni sprawny.

I skoro mówisz ze to ponizej, potwierdza to co mówisz... to ja Cie prosze... 

a screen z pompa, ma tylko na celu pokazanie profesjonalizmu PS we wszystkich aspektach dzialania.

Screenshot_20211215-134114_Chrome_copy_432x912.jpg

Screenshot_20211215-131627_Email_copy_432x912.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

5 minut temu, Przemek napisał:

No jasne . Pomaganie jest fajne :-)

No pewnie, nie dość że komuś sprawiasz frajdę, to jeszcze samemu się dobrze czujesz. 

 

Tak czytam wątek i już nawet zacząłem mierzyć szafkę... W sumie cena nie jest zaporowa, stabilność ma swoje plusy, tylko muszę jeszcze pokombinować jak by mogło wyglądać sterowanie reaktorem u mnie - odciekiem.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, dale napisał:

 

No pewnie, nie dość że komuś sprawiasz frajdę, to jeszcze samemu się dobrze czujesz. 

 

Tak czytam wątek i już nawet zacząłem mierzyć szafkę... W sumie cena nie jest zaporowa, stabilność ma swoje plusy, tylko muszę jeszcze pokombinować jak by mogło wyglądać sterowanie reaktorem u mnie - odciekiem.

To zależy jaki masz reaktor. Jeśli inny niż PS - pewnym rozwiązaniem jest użycie pompy CalcFeeder - ma ona sterownik i silnik krokowy a wydajność(przepływ) modyfikowany jest na podstawie wyników twardości. Dozownik wysyła wynik do chmury - ta na podstawie dotychczasowej wydajności pompy, wielkości akwarium oraz trendu dobowego - wylicza nową wydajność i koryguje prędkość pompy dozującej. Niestety, jeśli reaktor nie ma czujnika optycznego to z części opcji nie skorzystasz - jak odgazowanie, co2 alarm itd.  Ale główna funkcjonalność pozostaje.

Można także taniej - potrzebujesz jedną wtyczkę PowerPlug - ustawiasz Reguły(Akcje) . Jeśli kH > x - wyłącz pompę (gniazdko). Jeśli kH < x - włącz pompę(gniazdko). Niestety takie rozwiązanie wymusza dość częste testy aby bezwładność systemu była niska. Jak sterowanie odbywa się poprzez nasz kontroler - masz dokładność liczoną w ml/h.

 

IMG_2188.PNG


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie inny. Obecnie zasila go pompa dozująca - samoróbka. oparta na pompie z pompdozujących.com (AquaTrend) - silnik krokowy, sterowana generatorem częstotliwości, bez żadnych przeliczników litrów. Jest to model do pracy ciągłej. Na tyle udany, że wolał bym zostawić go (wiem co siedzi w środku). Gniazdka wolał bym nie używać bo chodzi mi o stabilność reaktora i środowiska.

Rozumiem że pompa CalcFeeder dostaje z chmury dane dotyczące wielkości dawki, bezpośrednio do swojej aplikacji. No nic, w takim razie, może przy przyszłym projekcie? jak rozwój dalej będzie szedł w tym kierunku... Nie mówię nie.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dale @Przemek pytanie z ciekawości bo sam nie ogarniam aż tak tej automatyki... A w jaki sposób (jakim sygnałem) kore steruje calcfederem? To znaczy jest fizyczne połączenie pomiędzy urządzeniami czy jedno wysyła w chmurę a drugi odbiera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Przemek napisał:

Dozownik wysyła wynik do chmury - ta na podstawie dotychczasowej wydajności pompy, wielkości akwarium oraz trendu dobowego - wylicza nową wydajność i koryguje prędkość pompy dozującej.

Ja to rozumiem tak że kore podaje dane do chmury, tam aplikacja wylicza dane i przesyła zwrotnie do pompy - tak, jak byś Ty ręcznie wklepał nową dawkę dobową.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, dadario napisał:

@dale @Przemek pytanie z ciekawości bo sam nie ogarniam aż tak tej automatyki... A w jaki sposób (jakim sygnałem) kore steruje calcfederem? To znaczy jest fizyczne połączenie pomiędzy urządzeniami czy jedno wysyła w chmurę a drugi odbiera?

Dozownik po przeprowadzonym teście przesyła dane do serwera - tam na podstawie aktualnej twardości wody oraz trendu dokonywane są obliczenia (częściowo w oparciu o dane z dozownika - np. na podstawie trendu dobowego i ostatnich kilku pomiarów twardości wody). Serwer przesyła dane do sterownika - ten reguluje wydajność pompy dozującej. 

5 godzin temu, dale napisał:

No właśnie inny. Obecnie zasila go pompa dozująca - samoróbka. oparta na pompie z pompdozujących.com (AquaTrend) - silnik krokowy, sterowana generatorem częstotliwości, bez żadnych przeliczników litrów. Jest to model do pracy ciągłej. Na tyle udany, że wolał bym zostawić go (wiem co siedzi w środku). Gniazdka wolał bym nie używać bo chodzi mi o stabilność reaktora i środowiska.

Rozumiem że pompa CalcFeeder dostaje z chmury dane dotyczące wielkości dawki, bezpośrednio do swojej aplikacji. No nic, w takim razie, może przy przyszłym projekcie? jak rozwój dalej będzie szedł w tym kierunku... Nie mówię nie.

Jeśli masz takie rozwiązanie a nie chcesz zmieniać pompy dozującej - to regulować możesz za pomocą gniazda PowerPlug - lub - co będzie nawet bardziej precyzyjne a o czym zapomniałem - poprzez elektrozawór podłączony do Kore 7th. W momencie gdy twardość w akwarium rośnie ponad maximum założone w aplikacji - elektrozawór odcina dopływ CO2(odciek staje się coraz mniej nasycony), jak spada poniżej docelowej twardości i trend jest nadal spadkowy - dopływ CO2 jest ponownie włączony. To daje Tobie bardziej płynne zmiany gdyż pompa dozującą pracuje cały czas podając tylko mniej lub bardziej nasycony odciek. Ważne aby wydajność była ustawiona nieco wyższa niż ta która wystarcza teraz Tobie do utrzymania twardości na pożądanym poziomie.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.