Skocz do zawartości
lolek

jaka Centropyga do rafowego

Rekomendowane odpowiedzi

a jakiego chetonika bo nie Chelmona chyba tak??


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chaetodon citrinellus. Poprzedni post z jakiegoś powodu napisał się małą czcionką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co by nie zakładać nowego tematu.

Jak to jest z agresją u tych ryb? Trochę tu już pisaliście, ale temat był założony bardziej pod kątem konsumpcji korali.

Pytam bo moja Loricula od kilku dni dostała kolby i gania mi Clarcki. Samica jest większa to daje radę, ale samczyk marnieje. A najgorsze jest to, że błazny w przypływie zagrożenia porzuciły Sarco i wprowadziły się do Catalaphylii. Dzisiaj koral się nie napompował i mam lekkie obawy. Lps jest u mnie od 3 tygodni i codziennie puchł aż miło, ale boję się że błazny go zamęczą.

Jak wasze doświadczenia z tą Centrophygą? Przejdzie jej?


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja wrzuciłem błazenka Ephippium to C. Bispinosus dała upustu swojej agresji. Łącznie z żółtkiem i garbikiem.

24 godziny później spokój, męska wymiana łusek i do dziś mam porządek.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja bispinosa wpuszczona do dobrze zarybionego baniaka grzeczna jak baranek:) Kilka razy widziałem jakieś sprzeczki z samcem athiasa gdzie próbowała udawać że jest pokolcem i atakował/broniła się nasadą ogona ale poza tym jest fajna rybcia. Strat w koralach nie widzę, skubie sobie pompy i skałę w dziwnych miejscach. A poza tym jak to centropyga jest piękna:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie od około roku bispinose i jakoś ani razu nie zauważyłem by sie wogle koralami interesowała, a d*pę ma tak wielka ze mam wrażenie ze lada chwila pęknie... Kilka dni temu dokupilem Loricule i ja trochę bispinose goni... Mam nadzieje ze da sobie spokój ... Z drugiej strony mam spore akwa to i sporo dziur jest to ma sie gdzie chować... Wcześniej bispinose nikogo nie atakowała.... Poza tym u mnie w baniaczek niepodzielnie rządzi inne BYDLE.... Bialobrody sie zwie...

Edytowane przez jacekkudla (wyświetl historię edycji)

200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak u was zachowuje się C Loricula bo myślę o niej i na wiosnę planuje ją wpuścić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mam inne pytanie. Czy bicolor da sobie radę ze szklanymi różami? Ostatnio mam mały wysyp tego dziadostwa i chciałbym się tego pozbyć. Zbiornik głównie z miękkimi i LPS, jest jeden tylko sps na którym specjalnie mi nie zależy.

Pozdrawiam Artur

Edytowane przez jogi_18 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chelmona mam chyba za małe akwarium :sweat:, a szkoda bo rybka jest śliczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak u was zachowuje się C Loricula bo myślę o niej i na wiosnę planuje ją wpuścić :)

Mam loricule stosunkowo krótko ,( bo tylko troche ponad dwa miesiące) - jak do tej pory nie wykazuje żadnego zainteresowania żadnymi koralami . Wcześniej przez 3 lata miałem bispinose - która również nigdy nie ruszyła mi żadnego koralowca.


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie podjadała SPS-y i Acanthastree = eksmisja


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podbiję temat Centropyg bo mam pytanie.

od 6 dni mamy bispinosę. przez pierwsze 4 dni pływała sobie spokojnie "spacerując" między skałami. od wczoraj się to zmieniło... śmiga jak szalona wzdłuż przedniej szyby. tam i z powrotem. między skałami również przyspieszyła z tempem. co jakiś czas skubnie coś ze skałki i dalej szaleje.istna torpeda.

Jak zachowywały się Wasze Bispinosy? czy takim przyspieszone tempo powinno nas niepokoić? z czego może wynikać?


JEST: 200x80x60 (w obiegu ok 1200L); faluje: Tunze 2x 6095 & 2x 6055; odpienia: DIY na 2x Tunze 9420.040; obieg: Jebao AC8000; świeci: PS Pandora Hyperion S2; LR ok 70kg; obsada: LPS + SPS + miękkie

BYŁO 2013 - 2015 120x50x50 ;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja ma to samo, ma dni , że jestem pewny że zwariowała albo zaraz wykituje tak szaleje a potem znowu ma kilka dni spokojne.

Myślę ,żę to "normalne" ich zachowania bo rybka wygląda zdrowo i dłuższy czas już u mnie żyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja bispinosa podobnie, lubi sobie "polatać" ale i skubnąć polipa :) Zauważyłem że nie tyka korali jak jest częściej karmiona, np 3-4 razy dziennie małymi porcjami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do tematu.

Mojamałżonka chcę żółtka(pokolca)ale mam akwarium tylko 165l.

Dlatego pomyślałem o centropyge.

Podoba mi się heraldi,bicolor.

Czy ryby te notorycznie zrzerają korale czy tylko w przypływie chwili?

Czy oprócz SPS niszczą też miękkie i LPS? - mam euphyllie,culastee sarco,sinularie i kilka różnych disco i zoa...

Rybki są przepiękne jednak LPS i miękkich dla nich nie poświęcę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bicilor ,bispinosa i loricolus są od zawsze mieszkańcami mojego akwarium i zero problemów.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi,a wyczyściły ci skały z glonów wyższych? Mam ich sporo i powoli zaczynają mnie denerwować. ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Centropygi, zwłaszcza loricula nie skubią korali miękkich? Bo jakaś czerwona rybka by się przydała :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi,a wyczyściły ci skały z glonów wyższych? Mam ich sporo i powoli zaczynają mnie denerwować. ....

Nic z glonów nie tykały ! żadna z nich.

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy połączenie bicolor i bispinosa lub heraldi da radę w 165l? Nie będą się zwalczać?

Mam już kilka ryb - 2 błazny , 1pterapagon, 3 chromis viridis i slizga bicolora.

Odpieniacz to schuran 120

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze u kogos osobniki z rodzaju Centropyge nie jedza korali czy nie atakuja innych ryb to nie mozna tego przyjac za wykladnie na kazdy inny zbiornik. Ta rodzina podskubuje korale i jest agresywna zwlaszcza wobec tego samego gatunku lub ryb podobnie ubarwionych - koniec kropka. To, ze u Roberta trzy mieszkaja razem to jest jego szczescie. Ja mialem C. flavicauda i C. loricula jednoczesnie. Przez pierwszy miesiac tlukly sie niemilosiernie i skubaly montipory. To jest loteria tak jak brzydal i aiptasia.

Z doswiadczenia powiem, ze ryby te, prawie zawsze na poczatku tak sie zachowuja bo to lezy w ich charakterze. A ze sa lapane w naturze to swoje zachowania przenosza do akwarium. Dopiero po jakims czasie, przy stalej diecie akwariowej, kiedy ryba ma podawane zarcie pod nos i nie musi regularnie zerowac w naturalny sposob, moze, choc nie musi odpuscic swoje naturalne nawyki zywieniowe. Choc bardziej wlasciwe bedzie stwierdzenie ze ryba rzadziej bedzie skubala korale bo zapewne od czasu do czasu skubnie cos i tak.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli chcę mieć spokój to jedna centropyga na zbiornik. I muszę się liczyć z tym,że podskubie moje SPSy - właściwie szczepki SPSów...

Oj,oj...

Musze to przemyśleć

Może jednak żółtek i zmiana zbiornika za jakiś czas ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żółtek w 165 litrach to lekko sadystyczne. Nawet ja będzie mały, to jednak pokolce, zwłaszcza w pierwszej fazie rosną bardzo szybko.

Chyba że planujesz powiększyć zbiornik minimum dwukrotnie w ciągu kilku miesięcy.

Co do Centropygi, to tak jak napisał Toster. U mnie przez kilka miesięcy Loriculus była bardzo grzeczna, a później musiałem ją odłowić, bo ganiała mi błazny niemiłosiernie i by je wykończyła.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.