Skocz do zawartości
AquaManiac

Wielki test soli

Rekomendowane odpowiedzi

O nienasyceni!!!

Spokojnie, zacząłem test od 7 popularnych soli. Nie mam niestety labu 100m2 wiec bede to robil stopniowo.

Opracowanie bedzie w dwoch czesciach - teoria i wyniki. To niestety wymaga troche nakladu pracy wiec prosze o cierpliwosc. A na razie poczytajcie sobie o aminokwasach :p


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester super że tak wytrwale dla nas pracujecie. Zdradź szczegóły testów, co będziecie badać i co chcecie uzyskać? To znaczy w wynikach bedzie widac która jest lepsza i opisane dlaczego? To znaczy najchętnie bym widział wyniki które by mówiły którą najlepiej stosować w danej obsadzie czy przy danej filtracji itp. Bo szybkość rozpuszczania czy to jest 15 min czy dwie godz. to niewielka zaleta. Bardziej by mi sie podobało ze np. dana sól przy danej metodzie prowadzenia zbiornika z obsadą typu ... powoduje odkładanie sie w zbiorniku np. danego pierwiastka w zbyt duzej ilosci itp..

Wiem że to wymagające ale takie lubię :)

Mam nadzieje że te sole co wymieniłem również pomierzycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie bedzie rankingu ani wskazania zwyciezcy testu. Postaram sie jednak dac Wam mozliwie duzo informacji abyscie swiadomie dokonywali wyboru soli.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie bedzie rankingu ani wskazania zwyciezcy testu. Postaram sie jednak dac Wam mozliwie duzo informacji abyscie swiadomie dokonywali wyboru soli.

Jakie parametry będą podlegały badaniu?


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak wpadnie AF względem innych soli, większość jest dobrego zdania na jej temat... ale ciekawość pozostaje.

Teraz tylko czekać na wyniki :coffee:


300L + sump 84L Odpieniacz: Mini BK 200 Oświetlenie: T5 6x54W Cyrkulacja: JVP 17000 l/h Obieg: NJ 2300

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

78f65dd657b0253055c541113ce9cb22u474a440.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ten test jest właśnie po to, żeby wykazać, że jest to najlepsza sól i żeby zyskać nowych, jeszcze niezdecydowanych nabywców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czekałem aż się pojawią teorie spiskowe ;]

Ten kto poszuka w teście Chłopaków wskazówek, która z tych soli najlepiej będzie się nadawała pod jego obsadę/wymogi ten wiele może zyskać.

Tester z niecierpliwością czekam na drugą fazę testów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu dziwny zbieg okoliczności wielkiej akcji promującej sól i produkty tej firmy na forum, z odświeżeniem tematu z 2007 r. Oczywiście dziwnym zbiegiem okoliczności w teście będzie brała udział sól firmy Aquaforest, a brak w nim (jak słusznie zauważyli inni forumowicze) innych bardziej popularnych marek. Życzę powodzenia i obiektywizmu. Mam nadzieję, że nie jest to test sponsorowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, kilka postów wyżej masz napisane że test nie będzie rankingiem, tylko bazą wiedzy dla użytkowników. Nie dość że człowiek dołoży starań aby to zrobić (miedzy innymi też dla Ciebie Minio) i poświęci na to mnóstwo swojego czasu to zawsze znajdzie się jakiś antagonista doszukujący się dziury w całym.



POPRZEDNIE SZKŁO: tutaj

OBECNE SZKŁO: tutaj
* 150x55x55cm, sump120x40x43cm *
* ATI Sunpower 8x54W *
* odpieniacz DIY by Erni na pompie DC3000 "
* start na 20kg suchej Marco Rocks + 15l Siporax *
* refugium *

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Bardzo fajny pomysł.

Hipotezy o teoriach spiskowych są dość śmieszne. Takie badania może wykonać każdy - wystarczy wydać trochę kasy i wcale nie są to duże pieniądze. Każdy może więc zweryfikować badania opublikowane na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyraziłem tylko swoje zdanie i spostrzeżenia. Chyba do tego służy forum. Ale ostatnio widzę, że jest ono zdominowane przez jedną firmę (i jej zwolenników), o której trzeba wyrażać się pozytywnie. Pozostałe głosy odbierane są jako atak i tworzenie teorii spiskowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie ma wyników a juz są niuanse :-)

Dla mnie to bardzo fajna sprawa, do tej pory używam BT i ciekaw jestem jak wypadnie, a w szczególności, w porównaniu do soli w podobnym przedziale cenowym.

Minio_p sam możesz zrobić taki test do droższych brandów.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyraziłem tylko swoje zdanie i spostrzeżenia. Chyba do tego służy forum. Ale ostatnio widzę, że jest ono zdominowane przez jedną firmę (i jej zwolenników), o której trzeba wyrażać się pozytywnie. Pozostałe głosy odbierane są jako atak i tworzenie teorii spiskowej.

Przeczytaj swoje posty jeszcze raz i zastanów się kto teraz tworzy teorie spiskowe ? Jeżeli bardzo to przeszkadza komukolwiek to możemy poprosić o nie upublicznianie wyników badań naszej soli . Jej wyniki wielu akwarystów już zna bo nie jeden do Tritona już wysyłał. Nawet na tutejszym forum było to przedstawione.


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyraziłem tylko swoje zdanie i spostrzeżenia

Twoje spostrzeżenia są niczym nie poparte więc są tylko domysłami.

....jest ono zdominowane przez jedną firmę (i jej zwolenników), o której trzeba wyrażać się pozytywnie.

Nie zauważyłem żeby od posta podającego informację o teście ktoś wychwalał któregokolwiek producenta z tych bioracych w tescie udział.

Pozostałe głosy odbierane są jako atak

Dla mnie atak to wyrażanie swoich subiektywnych, niczym nie popartych domysłów - czyli to co robisz Ty.

Ale nie przejmuj sie, w wyznawaniu polityki "haters gonna hate" na pewno nie jesteś sam :)

Pozwól że więcej komentować Twoich domysłow nie będę, ale chętnie dołączę się do normalnej, forumowej dyskusji jeśli dla odmiany powiesz coś mądrego. :czapki z głów:)



POPRZEDNIE SZKŁO: tutaj

OBECNE SZKŁO: tutaj
* 150x55x55cm, sump120x40x43cm *
* ATI Sunpower 8x54W *
* odpieniacz DIY by Erni na pompie DC3000 "
* start na 20kg suchej Marco Rocks + 15l Siporax *
* refugium *

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teorie teoriami, ale ja uwazam ze mozna by bylo zrobic cos takiego jak zrzuty na materiały dla osob przeprowadzajacych takie testy. Np zrobic temat " TEST SOLI". I przkładowo osoba prowadzaca -Tester oglasza ze chce zrobic test soli. Przedstawia budzet jaki potrzebuje by to zrealizowac, przedstawia osoby ktore beda to robily z nim. Podaje nr konta.

Teraz ja jako zwykly uzytkownik moge sam zdecydowac czy uwazam ze " Tester" (podaje go jako tylko przykład), jest osoba kompetentną i podane przez niego wyniki sa wystarczajace dla mnie. Jak stwierdzam ze tak osoby i pomysł jest dobry to "wspieram" projekt. Jesli uwazam ze projekt jest biciem piany to projekt olewam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę z innej beczki, linki do artykułów na reefhub to przypadkiem może są niedziałające?


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za zwrocenie uwagi. Juz naprawilem.

Szkoda ze nikt wczesniej sie nie odezwal bo problem powstal wczoraj jak grzebalem w kodzie strony.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast zrzuty finansowej może należałoby się skrzyknąć i wysłać po małym opakowaniu soli? Nie dość że sobie postawił za cel zrobienie testu i wyłożenie na niego, to jeszcze sole sam musi kupować? Ze zrzutki finansowej nic nie wyjdzie, biję o zakład.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś wątpi w AF to może po prostu przymknąć oko zawsze są też inne sole. Każdy powinien zostawić teorie spiskową w swoim własnym kącie w tej konkretnie sprawie . Inni też robią testy po za granicami i będzie można porównać i samemu wyciągnąć wnioski.

Sam jadę na AF ale nie znaczy że nie ma lepszych soli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu niektórych forumowiczów tak denerwuje sól/produkty AF i jego promowanie na tym forum? Czy ta sól jest zła czy o co tu chodzi? Skoro ta sól się sprawdza w zbiornikach to co was tak kole.....że Polska, że Polska firma się bogaci. Każdy może kupować chyba to co chce. Ja się ciesze, że rodzima firma się promuje i ma efekty. Przepraszam za zaśmiecanie tematu.

Powiem więcej. Trzeba właśnie wspomagać to co nasze. Ja ile jestem w stanie to staram się kupować w sklepie w moim mięscie po to właśnie, żeby sklep żył i się rozrastał

Edytowane przez remkowski (wyświetl historię edycji)

Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to wogole nic nie kumam.

My Polacy to bardzo dziwny narod.

Jak ktos robi cos dla innych z wlasnych checi to od razu albo drugie dno albo walek.

Interesuje mnie jakas dziedzina, szukam, kopie, robie badania - dziele sie.

Co w tym szokujacego czy dziwnego ze ktos cos robi dla dobra ogolu?

Po co forum w takim razie?

Troche wiecej wiary.

Milej nocy

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

Od jakiegoś czasu spędzam na lekturze tego forum wiele godzin śledząc wszystkie nawet dość stare tematy dzięki, którym staram się pogłębić swoją wiedzę z zakresu akwarystyki morskiej. Na początku tego roku pierwszy raz założyłem akwarium morskie. Początek był skromny zaledwie 96 litrów posolonej wody obecnie jetem dumnym posiadaczem zbiornika o pojemności około 400 litrów. Mam nikłą nadzieję, że już niedługo efekty mojej pracy będą godne zaprezentowania się pod ocenę bardziej doświadczonych użytkowników tego forum. Co prawda akwarystyką zajmuję się już od około 20 lat a jakieś 10 lat temu pasja ta pochłonęła mnie całkowicie do tego stopnia, że chcąc krzewić to wspaniałe hobby wraz z kuzynem jako pierwsi w Polsce wydaliśmy pismo w formie elektronicznej Magazyn Nature Aquarium dostępny darmowo na stronie www.nadg.com.pl. Byłem i nadal jestem zafascynowany akwariami słodkowodnymi w stylu Nature Aquarium , których twórcą jest Takashi_Amano. Jednak wyzwanie jakie stanowi akwarium morskie zajmuje w tym czasie każdą moją wolną chwilę i uwagę. Wracając do tematu. Na przykładzie własnych doświadczeń gdzie przy początkach jakie stawialiśmy tworząc magazyn spotykaliśmy się z gratulacjami oraz ofertami pomocy z wielu źródeł niestety gdy tylko zaczęto o nas mówić i magazyn zdobywał swoich fanów nagle okazało się, że wielu pseudo pomocników nagle znikło ale najlepiej żeby o nich czy firmach pisać w samych superlatywach. tu dziękuję w imieniu całej redakcji (aż dwóch osóB) wszystkim , którzy w dalszym ciągu wspierają nas bezinteresownie. Niestety nawet tu niektóre wypowiedzi bądź szukanie wszędzie głębszych kontekstów utwierdzają mnie w przekonaniu, że to już taka Polska Mentalność a najwięcej do powiedzenia bądź uwag mają osoby, które zżera zazdrość i osobiste niepowodzenia. Oczywiście proszę nie brać tego do siebie personalnie są to jedynie moje osobiste przemyślenia. Tu znajduje się człowiek chcący zrobić coś dla Nas wszystkich i co - pewnie robi to dla kryptoreklamy. Nawiasem mówiąc podobne sytuacje zdarzają się w tematach np. opinii o produktach AF. Szczerze nie broniąc przedstawicieli firmy dla mnie mogą swoje produkty produkować nawet w Kongo byle były dobre i w przystępnej cenie. Tu niestety nie jestem w stanie wypowiedzieć się na ten temat bo nie miałem jeszcze okazji ich wypróbować choć chętnie zrobiłbym to i w miarę skromnych możliwości rzetelnie opisał. Ilu akwarystów i marek danych produktów tyle samo osób będzie zadowolonych z ich korzystania jak i niezadowolonych obwiniających za swoje niepowodzenia producenta danego produktu. Dlatego też szanowny kolego kibicuję Ci w testach ich wyniki opublikuj ale za dostęp każ sobie płacić bynajmniej nikt nie będzie miał pretensji , ze być może faworyzujesz tą czy inną firmę a zrobiłeś to po prostu dla kasy :). Jeszcze raz powodzenia i wytrwałości i nie zrażaj się uszczypliwymi uwagami takie niestety zawsze się znajdą.

Nie zanudzam dalej bo wydaje się , że i mnie trochę poniosło.

Pozdrawiam Wszystkich Artur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Policmen Promujesz japońskie produkty i potem masz pretensję, że Polacy nie wspierają [bezinteresownie] twoich bezinteresownych działań w promowaniu zagranicznego "koncernu"? Na czym ma tu polegać to wspieranie polskiej gospodarki? Na promowaniu japońskiej firmy i japońskiego stylu?

Nie chcę - nie muszę. Ale oni też nie muszą ale chcą cytuję ich wypowiedź o mnie:

"Chłopaki nie wysilajcie się przecież nanokaczor sobie z was jaja robi ,wystarczy przeczytać ten wątek od początku .

ps. azotanów chyba ciut za wiele jak na sól tak wysokiej jakości "

Jeśli ktoś używa słynnej metoty zeovit to niech sobie zrobi testy - niektóre ich preparaty zawierają spore ilości azotanów... Więc nie tylko ja ale również twórcy metody zeovit robią sobie " ..." wg. tego jakże doskonałego i nieomylnego pracownika.

Przeczytajcie sobie posty tych osobników w temacie "sól własnej roboty" http://nano-reef.pl/...ty/page__st__80 - atak pełną gębą. Normalnie jakiś dżichad. Jak panowie macie taką obszerną wiedzę to napiszcie coś o tym jak się robi i z czego się robi sól a jak nie chcecie się tą wiedzą dzielić to nie piszcie ocen mojej osoby - no bo ci innego możecie pisać w tym temacie? Pisanie głupot o tym co ktoś chce zrobić bezinteresownie i niskim kosztem jest chyba właśnie doskonałym przykładem tak zwanej "Polskiej mentalności". Wasze odpowiedzi na moje posty są w ok 60 - 70 % ocenami mojej osoby - a wy mojej osoby nie znacie... Zrobiliście to żeby temat ubić i udowodnić że takie działania są bezsensowne. Cóż.. Udało się wam. Gratulacje.


Sprzedam: Szczepki: http://nano-reef.pl/...i/#entry673554

_________Krewetki na aiptasie: http://nano-reef.pl/...wysylka-pkppks/

Strona hodowli sexy krewetka: https://sites.google...e/sexykrewetka/

________________________https://www.facebook.com/sexykrewetka

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nanokaczor , nie wydaje Ci się że to co piszesz jest żałosne ? Przeczytaj swój wątek o soli od początku do momentu kiedy napisałem te zdanie ,potem zastanów się i przemyśl dlaczego napisałem tak a nie inaczej .

ps.i nie zasłaniaj się opracowaniami naukowymi ,a i jeszcze jedno jestem współwłaścicielem AF nie pracownikiem .Proszę pisz Damian nie ,,on'' ,,pewien pracownik '' itd . Bo jak uderzasz personalnie to rób to precyzyjnie .

Bartek popieram to co robisz i jeżeli poprosisz o wsparcie finansowe AF , chętnie to zrobimy jawnie myślę ,że inni zrobią podobnie.

Edytowane przez Damian07 (wyświetl historię edycji)

stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.