Skocz do zawartości
Grzegorz Dyzma

TEST SOLI - wyniki

Rekomendowane odpowiedzi

Drogi Grzesiu....

Bardzo proszę o unikanie celowego wprowadzania ludzi w błąd, cytowany link dotyczy soli RS a nie RSCP. Było by to niesamowitym zbiegiem okoliczności gdyby się okazało że o tym nie wiesz:)

Niestety ta sól ( Red Sea niebieska) której link wkleiłeś, a która na całym świecie jest uważana za jedną z najlepszych, nie została wzięta do testu, dlaczego nie wiem.

Wystarczy wejść na ReefCentral, Ultimate reef, zeovit.com i takich wątków o solach są dziesiątki i tam na zachodzie u tych z realnym a nie urojonym WIELOLETNIM doświadczeniem oprócz RS bryluje RC, DD, FM i nikt nie opluwa konkurencji!

Mam jeszcze jedną prośbę - nie wstydź się tylko zrób sobie stopkę jak Damian czy Sygen, jako oficjalny dystrybutor AF w UK chyba możesz?

Jeszcze ktoś pomyśli że czyta Twoje wypowiedzi jako osoby bezstronnej:)

halo halo o co chodzi z tą moją stopką?ja nie mam nic wspólnego z AF


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Piszmy zatem na temat. Nie mogę zatem odpowiedzieć na post Pana @sewera bo jego post skupia się na obrażaniu mojej osoby oraz na samozadowoleniu a obie te sprawy nie są na temat. Post ten łamie wiec przynajmniej 4 punkty regulaminu forum. Pragnę także zacytować to co napisał Pan @sewer: "To ostatni post AF w tym wątku." A Pan dyzma dalej pisze...

Przejdźmy zatem do tematu.

Pan @Tester napisał:

"Po drugie na podstawie testu nie można wykazać że krzem w wynikach pochodzi od krzemianow. Wiec czepianie sie tego krzemu jest pozbawione podstaw.

Rownie dobrze mozna by bylo przyczepic sie do tego ze w szkle z ktorego jest zrobione akwarium jest duzo krzemu.

A tak juz pomijajac AF. Czy ktos z Was ma pretensje do Aquarium Systems za np higroskopijnosc ich soli? Czemu tak hejtujecie AF? Sol RC wyszla bardzo kiepsko i nikt o to nie toczy piany."

Do zbadania wysłana została woda morska otrzymana z wody osmotycznej i soli. Woda za każdym razem miała taka samą czystość - bo używano tej samej wody. Krzem pochodził więc z soli. Metoda którą zastosowano pozwala na zbadanie składu chemicznego roztworu a zatem krzem znajdował się w roztworze a nie w fazie stałej. Całkiem pozbawione podstaw jest porównywanie krzemu znajdującego się w roztworze do szkła z którego sa zrobione szyby akwarium. Do reaktora nie nasypano szkła tylko rozpylono w nim roztwór "który zmienił się w gaz" [w reaktorze panują warunki próżni dynamicznej] został on następnie "zmieniony" w plazmę. Szkło nie "zmieniło" by się w tych warunkach w plazmę. Plazma emituje fotony i na podstawie widma światła emitowanego przez plazmę ocenia się skład chemiczny roztworu.

Sole IO i RC moim zdaniem wyszły najlepiej. Sole te zawierają podwyższone stężenia mikroelementów które biorą "udział" w procesie fotosyntezy i które jednocześnie nie są w odpowiednich ilościach dostarczane z pokarmem. Stężenia wielu mikroelementów w wodzie morskiej zmieniają się w zależności od miejsca. Dotyczy to w szczególności pierwiastków biorących udział w procesie fotosyntezy. Temat nie jest więc tak prosty jak się zdaje i nie można poprostu uśrednić składu chemicznego wody morskiej. Pierwiastki wchodzące w skład wody morskiej trzeba podzielić na grupy w zależności od funkcji jakie pełnią.

Nie zgadzam się również z wartościami stężeń niektórych mikroelementów które rzekomo występują w takich stężeniach w wodzie morskiej - na przykład stężenie aluminium jest w zależności od źródła z którego pochodzą dane prawie o 10 razy za małe lub więcej niż 10 razy za duże. Podobnie jest z wieloma innymi pierwiastkami... W oceanach życie nie rozwija się tam gdzie woda jest czysta - bardzo "bujne" życie rozwija się natomiast na przykład w pobliżu kominów geotermalnych w których okolicy woda jest bardzo gorąca i w dodatku bardzo "bogata" w rózne toksyny.

Jeżeli chodzi natomiast o higroskopijność to sole IO i RC wcale nie wychodzą źle na tle innych marek. Jest całkiem odwrotnie. Mają one najmniejszą higroskopijność.

8d.jpg

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie karteczek. Rozpuszczając sól do wartości 35 ppt masz parametry książkowe, ale nie takie o jakich mówi certyfikat. W takim razie po jaką chorobę on jest, tylko wprowadza w błąd. Jak to może dodali stront 2 razy i uważasz, że wszystko jest OK?

Edytowane przez minio_p
ort (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - naprawdę, apeluję do Waszego zdrowego rozsądku - przecież wszystko można napisać z poszanowaniem drugiej osoby, szanując opinię innych.

Jeszcze raz przypominam - ktoś tu się napracował - jest fajna dyskusja, wiele można się dowiedzieć - już nie będę pisać, ze młodsi forumowicze na Was patrzą :) - jesli macie inne zdanie - w porządku, ale spokojnie i merytorycznie.

Przecież strach się z czymś wychylić, bo zaraz jazda na całego...

A już jesli chodzi i sam test soli - spójrzcie na to z dystansem, przecież to jest test wykonany przez naszych kolegów - to są ich wnioski. To nie jest wysyłanie promu kosmicznego w inną galaktykę.

Co do AF - proszę ponownie - przecież wszelkie uwagi, pretensje można pisać w ich wątkach - nikt niczego nie usuwa jesli jest na temat - mozna zadawać pytania, punktować, chwalić, krytykować ale w granicach jakiś ludzkich norm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszmy zatem na temat. Nie mogę zatem odpowiedzieć na post Pana @sewera bo jego post skupia się na obrażaniu mojej osoby oraz na samozadowoleniu a obie te sprawy nie są na temat. Post ten łamie wiec przynajmniej 4 punkty regulaminu forum. Pragnę także zacytować to co napisał Pan @sewer: "To ostatni post AF w tym wątku." A Pan dyzma dalej pisze...

Przejdźmy zatem do tematu.

Pan @Tester napisał:

Do zbadania wysłana została woda morska otrzymana z wody osmotycznej i soli. Woda za każdym razem miała taka samą czystość - bo używano tej samej wody. Krzem pochodził więc z soli. Metoda którą zastosowano pozwala na zbadanie składu chemicznego roztworu a zatem krzem znajdował się w roztworze a nie w fazie stałej. Całkiem pozbawione podstaw jest porównywanie krzemu znajdującego się w roztworze do szkła z którego sa zrobione szyby akwarium. Do reaktora nie nasypano szkła tylko rozpylono w nim roztwór "który zmienił się w gaz" [w reaktorze panują warunki próżni dynamicznej] został on następnie "zmieniony" w plazmę. Szkło nie "zmieniło" by się w tych warunkach w plazmę. Plazma emituje fotony i na podstawie widma światła emitowanego przez plazmę ocenia się skład chemiczny roztworu.

Nie zgadzam się również z wartościami stężeń niektórych mikroelementów które rzekomo występują w takich stężeniach w wodzie morskiej - na przykład stężenie aluminium jest w zależności od źródła z którego pochodzą dane prawie o 10 razy za małe lub więcej niż 10 razy za duże.

Nanokaczor - samo Tester jest wystarczające.

Co do krzemu, to nie masz racji..

Juz tłumacze czemu tak uwazam. Otóż przekonujesz, że krzem w wodzie jest w formie zdysocjowanej i dlatego pochodzi od jonu krzemianowego.

Ja przeciwko Twojej tezie stawiam swoja: Jesli krzem wykryty w soli AF pochodzi z nierozpuszczalnych form koloidalnych to również zostanie wykryty na spektro. Druga sprawa, która może potwierdzać moją tezę jest pewna mętność wody, która mozę (ale nie musi) pochodzić np z talku albo pyłu szklanego (tu sobie fantazjuje bo nie znam procesu produkcji soli AF)

Nie mniej jednak, skoro ICD nie jest w stanie wykazać źródła krzemu to powtórze jeszcze raz: gdybanie na temat krzemianow w soli AF jest pozbawione podstaw naukowych i jest tylko gdybaniem.

Co do higroskopijności wystarczy spojrzeć na fotki nr 8b i 8c. Być może sama zdolność wchłaniania wilgoci soli IO i RC jest najmniejsza ale konsekwencje sa najgorsze.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Jezeli są to bardzo drobne cząstki to można przyjąć że cześć tych cząstek zostanie rozpylona przez jony argonu ale cześć pozostanie w fazie stałej. Stężenie krzemu wyznaczone na podstawie widma światła emitowanego przez plazmę nie koniecznie musi więc odpowiadać stężeniu krzemu w roztworze.

Kiedyś zrobiłem wodę morską między innymi z soli kuchennej - takiej do kiszenia ogórków. Woda też była wtedy lekko mętna. Innym razem zrobiłem wodę z soli kamiennej i po jej rozpuszczeniu miałem w zbiorniku mase kwarcowego piachu ale z tego co pamietam woda nie była wtedy mętna.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego mysle ze temat krzemu w wynikach trzeba odpuscic.

Salifert wypuscil test na krzemiany. Kazdy uzytkownik moze sprawdzic we wlasnej solance :)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tą zagadkę rozwikła sam producent i wyjaśni skąd pochodzi ten krzem, czy od jonu krzemianowego, czy od pyłu szklanego. Chyba nie jest to jakaś wielka tajemnica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze nastepnym razem powinno sie probki przed wyslaniem do tritona odwirować aby nie bylo zadnych osadów tylko roztwór tego co sie rozpusciło.


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Jeżeli jest to drobny pył z kwarcowego piachu to test na krzemiany nic nie wykryje. Jeżeli tak jest to Panowie wymyslili bardzo sprytne rozwiazanie, które pozwala na obniżenie kosztów zakupu surowca potrzebnego do produkcji bez większego wpływu na zbiorniki. Nie zmienia to jednak faktu, że jeśli w tej soli są drobne cząstki kwarcu to Panowie nie stosują [wbrew swoim zapewnieniom] składników o czystosci farmaceutycznej ani nawet technicznej - o czda nawet nie wspominam. Jeżeli tak jest to rozumiem juz z jakiego powodu ci Panowie z taką determiancją "walczyli" z tematem, który założyłem. Na końcu pragnę zaznaczyc ze są to jedynie moje przypuszczenia. Chciał bym na koncu swojej wypowiedzi wyrazic swój podziw dla sprytu i wspaniałego "zmysłu" marketingowego którymi się ci Panowie kierują.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi Grzesiu....

Bardzo proszę o unikanie celowego wprowadzania ludzi w błąd, cytowany link dotyczy soli RS a nie RSCP. Było by to niesamowitym zbiegiem okoliczności gdyby się okazało że o tym nie wiesz:)

Niestety ta sól ( Red Sea niebieska) której link wkleiłeś, a która na całym świecie jest uważana za jedną z najlepszych, nie została wzięta do testu, dlaczego nie wiem.

Wystarczy wejść na ReefCentral, Ultimate reef, zeovit.com i takich wątków o solach są dziesiątki i tam na zachodzie u tych z realnym a nie urojonym WIELOLETNIM doświadczeniem oprócz RS bryluje RC, DD, FM i nikt nie opluwa konkurencji!

Mam jeszcze jedną prośbę - nie wstydź się tylko zrób sobie stopkę jak Damian czy Sygen, jako oficjalny dystrybutor AF w UK chyba możesz?

Jeszcze ktoś pomyśli że czyta Twoje wypowiedzi jako osoby bezstronnej:)

Drogi Jarku

Jaki jest sens zebys Ty probowal uczyc mnie angieslkiego? z kolorowych grafik nawet dziecko zrozumie bez czytania co tam pisze

http://www.redseafis...coral-pro-salt/

Natural seawater includes over 70 chemical elements and although most of the elements influence the water parameters, a few of them have a more significant role in its overall chemical stability.

These elements form the foundation of the reef environment and they include the three major elements: calcium, magnesium and bi-carbonates. These three ‘foundation elements’ have a major effect on the water chemistry (pH stability, alkalinity, seawater ionic strength) and on many of the coral’s biological processes (skeleton formation, ion- exchange, photosynthesis).

  • All-natural eco-friendly harvesting from the waters of the exotic Red Sea
  • Biologically balanced levels of foundation elements
  • Full complement of trace elements
  • Guaranteed parameters for 10liter / 2.5gal mix.
  • No nitrates or phosphates (algae nutrients)
  • No toxic levels of Heavy Metals
  • No chemical binders
  • Low moisture content

Dwa to o jakim urojeniu czy oplowaniu konkurencji piszesz? Wskaz prosze gdzie w powyzszej wypowiedzi przekroczylm granice dobrego smaku.

Po trzecie nigdy i nigdzie nie chowalem sie z tym ze jestem dystrybutorem Aquaforest w UK wiec po co ta docinka. Sporo ludzi z reszt pisalm o tym w inym temacie. Info jest na stronie firmowej jak i mojej. Jezeli AF przyjeto na rynku w UK czy to o mnie zle swiadczy? a moze o naszym producencie?

Czy to zabrania mi do pisania prywatnych opini na Nano-reef, albo zmusza do wykupu banera?

Czyli np Krzysiek Tryc nie powinien wypowiadac sie na temat NP biopelets czy produktow Fauna Marine bo jest ich przedstawicielem?

No prosze Cie

Przecież Dyzma współpracuje z AF więc nie wiem po co ta dyskusja

Odpowiedz podobna. Jaka dyskusje masz na mysli? Czy ja powinienem dostac zakaz pisania.

Zacytuje sie jesczez raz jezli ktos ma problem ze zrozmieniem moje wczesnejszej wypowiiedzi.

A ja dla balansu pociagne watek dalej bo kilka osob "wypozyczylo sobie" naszego poducenta bez obiektywnego odniesienia sie do innych. Publikuje wiec swoje osobiste zdanie bez oczekiwnaia czy ktos sie zgodzi ze mna czy nie.

Odnośnie karteczek. Rozpuszczając sól do wartości 35 ppt masz parametry książkowe, ale nie takie o jakich mówi certyfikat. W takim razie po jaką chorobę on jest, tylko wprowadza w błąd. Jak to może dodali stront 2 razy i uważasz, że wszystko jest OK?

NIe wiem po jaka chorobe daja te karteczki ktore wprowadzaj ludzi w blad. Zapytaj ich nie mnie, I nigdzie nie napisalem ze uwazam ze jest to OK. Wysunalem tylko hipoteze jak to sie moglo stac

Jezli ktos jeszcze kto chce zarzucic mi jechanie po innych brandach lub brak obiektywizmu w moim prywatnym zdaniu prosze o prv bo nie chce mziniac toru dyskusji. Obiecuje ze odpisze

Slabsze punkty Aquaforest w tym tescie.

Delikatna Higroskopijnosc i rozbierznoisc dwoch parametrow.

W lipcu kiedy wysalem probke wody do Triton Lab, Stront wyszedl 8,62mg/l a Bromiany 31.67 mg/l Reszta parametrow praktycznie bez zmian. Czyli idealnie, Zastanawiam sie czy proces produkcji zawiodll przy mieszaniu czy dodaniu dwa razy. Ale to wyjdzie kiedy otworze kolejne wiadro i wysle sobie probke.

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie nanokaczor rozumiem, że występuje Pan tutaj między innymi jako firma (Hodowla Krewetek bo rozumiem ,że jest to legalna zarejestrowana działalność gospodarcza) . To zdaje Pan sobie sprawę z tego, że pisząc tu takie bzdury na temat naszego produktu jest Pan świadomy tego iż może to mieć konsekwencje prawne.

Stosowna korespondencja zostanie do Pana firmy skierowana droga pocztową.

ps. na prv kopię też Panu wyślę gdyby przypadkiem moderatorzy go usunęli uznając go iż nie jest na temat.

dziękuje


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie nanokaczor rozumiem, że występuje Pan tutaj między innymi jako firma (Hodowla Krewetek bo rozumiem ,że jest to legalna zarejestrowana działalność gospodarcza) . To zdaje Pan sobie sprawę z tego, że pisząc tu takie bzdury na temat naszego produktu jest Pan świadomy tego iż może to mieć konsekwencje prawne.

Stosowna korespondencja zostanie do Pana firmy skierowana droga pocztową.

ps. na prv kopię też Panu wyślę gdyby przypadkiem moderatorzy go usunęli uznając go iż nie jest na temat.

dziękuje

No i dlatego ja osobiście będę się trzymał z daleka od takiej firmy....

Już widzę pismo z groźbami, jakby przypadkiem padł mi jakiś koral po przejściu na AF.

Grześ widzę że tym razem podałeś poprawny link do testowanej soli - jak widzisz tam KH zgadza się z testami a dalsza dyskusja z osobami reprezentującymi AF zważywszy na to iż jej nie stosuję jest dla mnie bezsensowna.

Edytowane przez jjablonski (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damian, no k***a mać!!! Jaja sobie robicie czy co? Nie uwazasz że to jest przeginka pały po całości? Co Wy robicie? Co chcecie osiągnąć? No bez jaj! Stary, możemy sie nie lubic, mozemy okupywac zgola odmienne obozy, ale nie robmy jaj! To, jaką macie politykę marketingową, jaki pomysł na rozwój to Wasza sprawa, ale to co zaczynacie prowadzic na czego by nie mówić najbardziej poczytnym i najwiekszym forum morskim w kraju to juz nie jest tylko Wasza sprawa... Musisz zrozumiec jedno - gloszac na forum publicznym jako producent jakiegokolwiek produktu ze jest to najlepszy produkt na rynku w danym segmencie, narazacie sie rowniez na publiczna ocenę tegoż produktu, musicie sie z tym pogodzić, musicie to przyjąć z calym dobrodziejstwem inwentarza - nie ma inaczej. Zauważ, za ja, jako przedstawiciel innego niz Wasz obozu, nie napisalem nigdy słowa negatywnego na temat Waszej soli czy reszty produktów, z jednego jedynego powodu - bo wychowano mnie tak, ze nie należy publicznie źle mówić o konkurencji. Wy jednak tej zasady nie znacie, albo jej nie choldujecie. Przepraszam, moze uogolniam, Sewer jej nie cholduje. Jakis czas temu w temacie w ktorym jeden młody adept naszego pieknego hobby zali się że lecą mu spsy, Sewer napisał że to nie dziwne, skoro sol BT ma kh 12, zapytalem skad wziął takie dane i dlaczego glosi takie teorie - nie odpisal... Jak mam to odebrac? BT jak by nie patrzeć, jest Wasza konkurencją, test wykazał jednoznacznie ze bardzo silną, konkurencją której kompletnie nie docenialiscie, a która na punkty chyba Was w tescie rozlozyla, pisze "chyba" bo trzeba by to policzyc jak rundy w boksie, wtedy wyjdzie czarno na bialym. Tak czy inaczej, Sewer publicznie oczernil konkurencję, czyli jak to jest? Czy przedstawiciel soli Blue Treasure ma do niego "wysłać pismo".

No Damian, tak jak napisalem na początku, mozesz mnienie lubić, ale nie mozesz mi teraz nie przyznać racji, kurwos, nie wprowadzajcie terroru, nie robcie z ludzi debili, bo ludzie debilami nie są, a ludzie odplaca Wam podwójnie...

Ktos mądry kiedys powiedział: "Nie oceniaj, jeśli nie chcesz być oceniany"

I żeby nie było - Irmina, my też gramy w dwoch różnych drużynach, ale zgadzam sie z Twoją wypowiedzią w całej rozciaglosci.

Edit... moj post odnosil sie do wypowiedzi Damiana, ktora zniknęła zanim dokonczylem...

Edytowane przez seb (wyświetl historię edycji)

Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super robota Bartek wielkie dzieki

Fajnie ze nasz rodzimy rynek nie odstaje od innych


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seb są granice, a tu ktoś na siłę je przekracza,więc dziękuję za Twoja krytykę ,ale chyba czas ta farsę zakończyć skoro administracja sobie nie radzi .


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit... moj post odnosil sie do wypowiedzi Damiana, ktora zniknęła zanim dokonczylem...

Mówisz o tym?

Panie nanokaczor rozumiem, że występuje Pan tutaj między innymi jako firma (Hodowla Krewetek bo rozumiem ,że jest to legalna zarejestrowana działalność gospodarcza) . To zdaje Pan sobie sprawę z tego, że pisząc tu takie bzdury na temat naszego produktu jest Pan świadomy tego iż może to mieć konsekwencje prawne.

Stosowna korespondencja zostanie do Pana firmy skierowana droga pocztową.

ps. na prv kopię też Panu wyślę gdyby przypadkiem moderatorzy go usunęli uznając go iż nie jest na temat.

dziękuje

Dla lepszego kontrastu dam wypowiedź innego producenta która wisi na RH :)

"Thank you for your test,hard work,This is Ricky from Blue Treasure Salt Factory,we are the largest manufacturer of marine salt in China.

as for the value of Magnesium,i will let my Technicians to check it.,if that so,definitely we will change it."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damian - administracja sobie radzi - spokojna Twoja głowa, chciałabym tylko przypomnieć, ze regulamin forum dotyczy wszystkich równo - sponsorów oraz innych użytkowników.

Bez urazy ale moim zdaniem kopiesz sobie grób - możemy zamknąć ten temat albo po prostu KAŻDY zacznie normalnie się zachowywać. Może zamiast kopać się po kostkach po prostu odniesiesz się merytorycznie do pytań i dzięki temu wszyscy zyskamy - Ty, ponieważ zaspokoisz ciekawość pytających, rozwieją się raz na zawsze wszelkie wątpliwości a inni będą mieli jasność i być może dzięki temu wyjdziemy z tego impasu, gdy każdy temat schodzi na sól czy inne produkty AF. No i oczywiście wszyscy pozostali uzyskają wiedzę nt Waszych produktów.

Dopóki pytanie pozostaną bez odpowiedzi dopóty temat będzie wracał.I proponuję to zebrać i zrobić w Waszym wątku.

A tu - już będę nudna - dyskutujemy sobie o testach soli :)))))))

Normalnie zawsze w grudniu, przed świętami jakieś napięcie się pojawia ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Irmina chętnie odpowiedzielibyśmy na pytania gdyby one były ,niestety zarzutu i prywatne wycieczki nie są pytaniami . Mamy stosowne wątki nikt nas tam o nic nie zapytał, a jedynie tutaj zrobiło się polowanie na czarownice. Jak to zawsze bywa, gdy pojawi się cokolwiek z AF związane tak to się kończy, no cóż co można powiedzieć więcej.


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Irmina, nie wiem co napisac, serio. Bez "wazeliny" przywracasz mi wiarę w sens czytania i pisania na NR. Mysle że powinniście jasno czesciej stawiac tak sprawę, bo, jak wiesz, ja stoje z boku, kurde, moze nie z boku, prowadzimy drugie forum, dlatego widzimy to wszystko inaczej, NR jest postrzegane nie raz nie dwa jako forum sponsorow, nie czytasz wszystkiego, nie masz na to czasu, ale tak niestety jest, a prawda jest taka, że NR bez sponsorow sobie spokojnie poradzi, a sponsorzy nie powinni traktowac forum jak dojnej krowy, bo tak na prawde od forum wszystko sie zaczęło....


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To o co chodzi z tymi testami? Żadna sól się nie nadaje?

Wysłane przez tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.