Jump to content
human_87

Czy czyścicie tylną szybę?

Czy czyścicie tylną szybę?  

21 members have voted

This poll is closed to new votes
  1. 1. Czy czyścicie tylną szybę?

• Tak
      6
    • Nie
      15

Recommended Posts

Mamy w domu podzielone zdanie na temat czyszczenia tylnej szyby. Proszę o Wasze opinie.

Ja nie, to łąka dla pokolców i ślimaków. Poza tym rosnąna niej rurówki a w nocy pasą się równonogi.

w ankiecie brakuje sporadycznie = rzadziej niż raz na miesiąc :) czasami ponosi mnie fantazja i ją  wyczyszczę.

Myślę iż spore znaczenie ma tu kolor tła - przy czarnym glony nie straszne - przy niebieskim rzucają się w oczy.

Nigdy , bo nie mam  dostępu .Nawet jej nie widzę .

Edited by SU1 (see edit history)

Nigdy nie czyszczę. To powierzchnia na której zawsze jest jakieś życie. Fakt posiadam czarne tło co może tłumaczyć braki czyszczenia. 

Na początku czyściłem wszystko. Teraz zostawiam dla ślimaków, żeby miały trochę urozmaicenia od derbesii.

Guest

Zaznaczyłem w ankiecie tak, jednak w zasadzie czyszczę głównie cześć gdzie mam jasne tło, czarny lacobel czyszczę od czasu do czasu. Generalnie od 2 dni posiadam czyścik żyletkowy, którego używałem dawno temu ale na tylenj szybie sprawdza się doskonałe

Czyszczę  jak widzę  osad na szybie , jak będą glony wapniowe to przestanę czyścić:P

3 minuty temu, adam63 napisał:

Czyszczę  jak widzę  osad na szybie , jak będą glony wapniowe to przestanę czyścić:P

To im pozwól narosnąć - rosną wolniej niż osad - takie jest moje spostrzeżenie we własnym zbiorniku :)

doczytałem na forum że rosną po sześciu miesiącach ,a moje akwarium  dopiero ma trzy:P

Godzinę temu, Roman.P napisał:

Zawsze.

Poważnie ? :shock: Roman zaimponowałeś mi swoją systematycznością - 2800 dni czyszczenia tylnej szyby wnioskuję o medal za wytrwałość ;)

Ja mam wypolerowane na błysk (niebieskie tło). 2x w tygodniu przecieram specajlnie przyczepionym czyścikiem żyletkowym na 1.5-metrowej rurze PCV. 30 sekund bez moczenia rąk. Byłoby idealnie gładkie gdyby nie dziwne plamy od magnesów, które wyskoczyły tam gdzie choć przez 5 minut była pompa. Jakaś trefna ta folia jaką mi przykleili. Wcześniej miałem czarne tło i nic takiego się nie działo

Ja mam tło w kolorze ciemnoniebiskim. Nalot jest więc widoczny, ale go nie czyszcze. To stołówka dla slimakow. Raz jednak przejechalam takim zwykłym plastikowym czyscikiem, żeby usunąć rurowki spirorbis i jakąś inną inwazje takich dziwnych szarych okropnych pajeczyn zbudowanych bardzo bazie detrytusu. Zielony nalot jest bardzo twardy, potrzebna by była zyletka, ale tego nie usuwam, bo mam sporo slimakow które nie bardzo mają co jeść na skałach a widać, że im ten nalot pasuje.

15 minut temu, chwialek napisał:

Poważnie ? :shock: Roman zaimponowałeś mi swoją systematycznością - 2800 dni czyszczenia tylnej szyby wnioskuję o medal za wytrwałość ;)

no cóż czysta szyba z niebieskim tłem daje więcej światła.

Hej...

Czyszcze codziennie rano po przebudzeniu wszystkie szyby, czasami tez wieczorem co zajmuje mi pare minut...

Zdecydowanie co dwa dni:)

Wogóle nie czyszczę 

Algi swoje zrobią 

Nie czyszczę ze względu na glony wapienne i briareum fluo. Akwarium wygląda przez to naturalniej.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka