Jump to content

Raffy14

Klubowicz
 • Content Count

  1612
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Raffy14

 1. Raffy14

  De Jong

  @waldek123blau ja ostatnio biorę wszystko w Coralhouse, czas oczekiwania to 1 dzień i wysylają od ręki. 5 wiader z wkładem do reaktora przychodzi bez żadnych problemów. Szybko i sprawnie, praktycznie już tylko tu kupuję
 2. Jebao to mi 3 moduły się zawiesiły, w dwóch przypadkach wlały cały płyn z pojemnika - podziekuję Dozujące dostają po d*pie, wężyki mogą pękać zwłaszcza w Ca i Kh Odkąd mam reaktor, mierzę kh raz na tydzień-dwa, pełny luzik ale każdy bawi się jak chce Jeszcze tylko wspomnę, że korale inaczej się zachowują na reaktorze, a inaczej na ballingu. Reaktor jest naturalny, jakby biologiczniej dostępny od ballingowej chemii - i karmi zbiornik 24h na dobę. Korale zupełnie inaczej zaczęły się zachowywać po przejściu z ballinga na reaktor. pozdr
 3. Weź pod uwagę, że im więcej płynów, tym szybciej zużywają się głowice pomp dozujących. A jeśli jedna głowica się zatnie, to więcej płynu pójdzie na korektę itd., a to tego trzeba kilku testów i każdego z osobno testować. Reaktor zawsze daje wszystko na równo, mierzy się tylko KH. Masz póki co smykałkę, będziesz mieszał - a czy za rok, dwa. W chorobie, w natłoku pracy itd. będzie już tak chciało Ci się chętnie mieszać? To zmęczy każdego. Akwarium ma być dla Ciebie, czy Ty dla akwarium? Na taki baniak reaktor, wdrążaj powoli jak to działa i w pełni zrozum metodę - a odpal na ballingu póki co i już.
 4. Każde jest za małe, to fakt. Jest tylko różnica w wymiarach akwarium, a to też przekłada się na zachowanie i samopoczucie ryby. Miałem okazję widzieć sohala w 300x150cm gdzie trafił do 600x100 i to już nie ta sama ryba. Ta ryba to istna torpeda. Wszelkie naso, sohale i inne półmetrowe olbrzymy zostawmy w takich miejscach gdzie mają ku temu warunki. Istnieje tyle fajnych, mniejszych ryb... A co na to Twój naso?
 5. Pompa w dół pojemnika i po temacie, rozpuszcza się też dobrze. W żadnym oceanarium, akwariach publicznych gdzie podmienia się w tysiącach L nie nagrzewa się wody do podmiany, zwyczajnie nie ma jak - robi to za to większa cyrkulacja i jechane.
 6. Zlikwidowane mają zostać świetlówki przemysłowe,.specjalistyczne zostaną
 7. Głupotę Od Ozonu traci sie m.in. wzrok, to nie pierdoła. Kiedyś ozonowali akwaria na hodowli, po latach noszą już grube okulary z tego powodu
 8. Parę cyków po czasie, nic się nie dzieje. Rosną
 9. W naturze życie wie, kiedy idzie burza. Jest wtedy m.in. zmiana ciśnienia. Zwierzaki spokojnie się do niej przygotowują. Dawniej używano piskorzów jako żywych barometrów, kto z Was miał słodkowodne i zaobserwował co wyczyniają cierniooczki i bocje? Odstawiają przed burzą tańce, godzinę przed o tym wiedziały już. Kiedyś jak hodowałem cierniooczki, to w środku dnia jak zaczęły nerwowo pływać po zbiorniku - to był wtedy sygnał. W niewoli rafowe ryby i tak mają wystarczająco przechlapane, nie ma po co je stresować nagle migawkami. Takie jest moje zdanie. Zachody i wschody są super, bo to uspokaja ryby znacznie.
 10. Całe info jest już na fb, tam jest największy ruch. Fora umierają, nanoreef to tylko kwestia czasu. Nawet fora krewetkowe, które są obecnie martwe- na fb toczy się życie. Plus łatwy kontakt messegner z wybranymi osobami. Zwróćcie tez uwagę, że jest sezon zimowy, to co dopiero będzie w okresie letnim.... same duchy Forum umiera już od dawna, zdjęcie targowiska cześciowo przyspieszyło ten proces - to nieuniknione według mnie.
 11. Raffy14

  awaria

  Ostatnio jeden z kolegów, który brał ode mnie położył całą obsadę w jedną noc. Naczytał, żeby wyłączyć odpieniacz i chwilę później poczytał, że bakterie bez odpieniacza lepiej się namnażają więc wlał z Colombo z lekkim przedawkowaniem (u siebie końskie dawki kiedyś zastosowałem i byłem zadowolony). Rano całą obsadę wyciągnął na śmietnik. Ostrożnie z pisaniem "wywal odpieniacz". Brak odpieniacza - tak, ale za coś. A, że amatorzy czytają forum, myślą ze wystarczy z wtyczki wyciągnąć i będzie się kręciło. Jednemu uda, innemu nie - płacą za to zwierzaki. A mamy takie czasy, że mało komu chce się szukać, a w necie pełno sprzecznych informacji. Zróbcie sobie kompendium, jak prowadzić akwarium bez odpieniacza od A do Z (jakie wymagania należy spełnić) i parę fot baniaków bez odpieniacza. Dla przyszłych pokoleń zostanie, można wtedy linka wklejać do tego art., i niech każdy decyduje. Nie ma co GB robić w tematach o zepsutych pompach do odpieniacza i udowadniać racje, bo rację to każdy swoją ma. Wyciągniecie z wtyczki to nie remedium na wszelkie problemy
 12. Raffy14

  awaria

  Są piękne zbiorniki z odpieniaczem jak i bez, kluczem jest sam akwarysta. Dziękuję i dobranoc
 13. I kto ospę przyniósł? Diacanthus?
 14. Raffy14

  Korale..problem

  szkoda ze mentalnie nic się nie zmieniło
 15. Raffy14

  Korale..problem

  Ten typ tak ma, typowy polaczek za granicą hahahaha pozdro!!!
 16. No i amen, może by tak porozmawiac o hobby, a nie o kasie?
 17. Działa? Działa Nie kumam tylko po co sklep bawi się w fuszerkę w piwnicy. Blau padło, sklep przyjmuje reklamację i przekazuje wadliwy sprzęt prosto do siedziby/serwisu blau. A tu gmerają w pompach i składają je niczym klocki lego i jeszcze myślą, że klient nie pozna. Po co to?
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.